Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Mnichov | Německo | Nizozemsko | Lucembursko | Rakousko | Španělsko | Švýcarsko | USA
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Pracovne povolenie v Luxemburgu  (Přečteno 52229 krát)
comex
Host
« : Únor 16, 2007, 08:00:00 am »

Dobry den,

Je to pravda, ze je takmer nemozne ziskat pracovne povolenie v Luxemburgu pre slovakov? Chcela som pracovat v jednej banke, ale ked zistili, ze som Slovenka, povedali mi, ze sa im nepodari ziskat pre mna pracovne povolenie.

Tiez som pocula, ze by tieto obmedzenia pre slovakov mali zaniknut od maja 2007. Je to pravda?

Vopred dakujem,

Martina
Zaznamenáno
Magda1
Host
« Odpověď #1 : Únor 16, 2007, 08:00:00 am »

Ano, to, ze je temer nemozne ziskat pracovni povoleni pro lisi ze Slovenka ci CR, je pravda. Ja sama jsem cekala na povoleni 7 mesicu a byla to opravdu hodne ponizujici zkusenost (ministerstvo 5x "ztratilo" moji zadost, atd.). K tomu jen podotykam, ze ja jsem o praci v Luxu nezadala, muj zamestnavatel si me nasel sam, tudiz jsem cekala jine prijeti od mistnich uradu...

Muj zamestnavatel potreboval nekoho s mou kvalifikaci, ktera je malo bezna a nemohlo se cekat. Tak jsme situaci provizorne vyresili tak, ze jsem si zalozila zivnostensky list v CR a pracovala z CR pres internet a pravidelne jezdila do Luxu, protoze tady mi i pres to, ze jsem mela ZL a smlouvu s lucemburskou instituci, nepovolili pobyt (coz odporuje evropskym zakonum, ale clovek s tim nic neudela).
Povinnost pracovniho povoleni zanika, jakmile tady clovek pracuje minimalne 12 mesicu v kuse.

Jinak hodne pochybuji o tom, ze v kvetnu 2007 se v Luxu neco zmeni....

Kazdopadne preji hodne stesti,

Magda
Zaznamenáno
tmatousova



Karma: 0
Příspěvků: 6


« Odpověď #2 : Listopad 06, 2007, 12:53:39 pm »

ahoj, ja jsem mela podobny problem. Cekala jsem take dlouhych 7 mesicu a nakonec mi to stejne zamitli, protoze se udajne dostatecne nehledalo na mistnim pracovnim trhu (vice nez rok).  V profilu mista byla mimo jine podminka "cesky jazyk".

Vyresili jsme to tak, ze jsem byla na rok vyslana ceskou firmou na pracovni cestu do zahranici. A tuto cestu muzeme az 4x obnovit... takze za pet let snad uz budou pracovni povoleni k mani.
Zaznamenáno
Marta Belz



Karma: 0
Příspěvků: 3


« Odpověď #3 : Listopad 12, 2007, 01:56:25 pm »

Ahoj,

podle mých informací uz od 01.11. tady kazdý z nových príslusníku EU (Cesi a Slováci) pracovoat oficiálne muze.

Tak by to uz problém nebyl.

S pozdravem
Zaznamenáno
lydia30



Karma: 0
Příspěvků: 22


« Odpověď #4 : Srpen 09, 2010, 02:10:58 pm »

ahoj Magda..
Ja by som sa ta chcela opytat,ci by si mi vedela povedat ci tu v luxebursku funguje aj taketo povolanie slobodne,ja sa venujem malovaniu a takto by som chcela aj pokracovat,na slovensku sa tomu hovori,ze slobodne povolanie....existuje nieco take aj tu?Ak by si mi vedela pomost. Vopred dakujem...... Škleb
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | © Socrates.cz 2024


spolujizda | Autostop.pl | Autostop.sk | Zahnarzt München