Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Mnichov | Německo | Nizozemsko | Lucembursko | Rakousko | Španělsko | Švýcarsko | USA
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Problem s pracovnym povolenim - Freizügigkeitsbescheinigung  (Přečteno 116507 krát)
djazu



Karma: 0
Příspěvků: 14


« : Květen 22, 2012, 05:25:06 pm »

Ahojte ,
vsade citam ze uz od 5.2011 am netreba ziadne pracovne povolenie
Na urade prace mi vsak vravia ze treba nejake Freizügigkeitsbescheinigung, isto som to dobre nenapisal Vyplazuji jazyk
Viete o tom niekto nieco ?
« Poslední změna: Srpen 16, 2012, 05:20:42 pm od David » Zaznamenáno
lubosi
Host
« Odpověď #1 : Květen 22, 2012, 05:35:49 pm »

Freizugigkeitsbescheinigung vybavis na Kreisverwaltung.
Potrebujes k tomu - Anmaldebestatigung od Stadtverwaltung, Foto na obciansky, Obciansky, Zdravotny preukaz.
« Poslední změna: Květen 22, 2012, 05:42:31 pm od lubosi » Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #2 : Květen 22, 2012, 08:29:26 pm »

Freizugigkeitsbescheinigung vybavis na Kreisverwaltung.
Potrebujes k tomu - Anmaldebestatigung od Stadtverwaltung, Foto na obciansky, Obciansky, Zdravotny preukaz.
Bavite se opravdu oba o tom stejnem? Freizügigkeitsbescheinigung, ktere kdysi dostala manzelka, byl obycejny formular a chteli na nej jen me prohlaseni a vysvetleni, jak a z ceho ji budu zivit. Fotku tam nebylo kam dat. Prihlaseni si ten urad zjisti sam - aspon v Mnichove je to ten samy urad, Zdravotni prukaz neexistuje, pokud nepracujes v gastronomii a prukaz totoznosti je potreba jako vsude jinde.
Proste zajit na KVR co prislusny urad v miste bydliste a o ten papir pozadat. Pokud clovek nevypada nejak zvlast podezrele, dostane ho automaticky a na pockani.
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
kifko77



Karma: 0
Příspěvků: 5


« Odpověď #3 : Květen 22, 2012, 10:14:43 pm »

ahoj ja sa tiez chcem popitat aky je rozdiel medzi Freizügigkeitsbescheinigung co je to za papier?treba mi tiez taky?nepracujem zatial      ja mam len bescheinigung gemäߧ5 Freizügigkeitsgesetz/eu  a ziaden ini.dakuje za radu
Zaznamenáno
kifko77



Karma: 0
Příspěvků: 5


« Odpověď #4 : Květen 22, 2012, 10:22:34 pm »

ahoj ja sa tiez chcem popitat aky je rozdiel medzi Freizügigkeitsbescheinigung co je to za papier?treba mi tiez taky?nepracujem zatial      ja mam len bescheinigung gemäߧ5 Freizügigkeitsgesetz/eu  a ziaden ini.dakuje za radu
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #5 : Květen 23, 2012, 08:02:08 am »

To vsechno je ta "Freizügigkeitsbescheinigung". Je to potvrzeni uradu, ze uznava, ze clovek splnuje podminky pro to, aby pozival svobody pohybu. Neuvedomuji si ale, ze by to byla podminka prava pracovat... Hledani ci vykonavani prace je naopak jednou z postacujicich podminek pro "Freizügigkeit", tak mi prijde divne, ze by se tak ty podminbky tocily v kruhu.
Nicmene by melo stacit zajit na urad pro ono potvrzeni, prohlasit, ze tady jsem za ucelem hledani prace, ev. nejak dolozit, ze zatim mam penize na zivobyti, a potvrzeni by melo byt v kapse.
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
lubosi
Host
« Odpověď #6 : Květen 23, 2012, 08:06:50 am »

Bavite se opravdu oba o tom stejnem? Freizügigkeitsbescheinigung, ktere kdysi dostala manzelka, byl obycejny formular a chteli na nej jen me prohlaseni a vysvetleni, jak a z ceho ji budu zivit. Fotku tam nebylo kam dat. Prihlaseni si ten urad zjisti sam - aspon v Mnichove je to ten samy urad, Zdravotni prukaz neexistuje, pokud nepracujes v gastronomii a prukaz totoznosti je potreba jako vsude jinde.
Proste zajit na KVR co prislusny urad v miste bydliste a o ten papir pozadat. Pokud clovek nevypada nejak zvlast podezrele, dostane ho automaticky a na pockani.

Jop, bavime sa o tom istom. Nie tak davno som Fzb vybavoval, a len som napisal, co odo mna vsetko chceli. Foto potrebovali do svojej zlozky, nie na Fzb. A foto v zalohe je dobre mat tak ci tak, lebo v Krankenkasse chcu tiez foto.
Zaznamenáno
Jenna



Karma: 8
Příspěvků: 50


« Odpověď #7 : Květen 23, 2012, 03:46:31 pm »

A foto v zalohe je dobre mat tak ci tak, lebo v Krankenkasse chcu tiez foto.
V Krankenkasse???! Ktera po tobe chtela foto? Šok   
Mam zkusenost se trema Krankenkasse, ale na fotku to teda nebylo ani v jednom pripade Škleb, jeslti ty nemas nejake extra zachazeni od urednic;)))

Fotku tady po mne chteli jen na novy ridicak..
Zaznamenáno
scorpio131170



Karma: 13
Příspěvků: 168



« Odpověď #8 : Květen 23, 2012, 04:56:16 pm »

Kleeno, Lobosi mel asi na mysli "Prukaz pojistence", ne "Zdravotni prukaz" a ten by po Djazu chtit mohli, aby se ujistili, ze v pripade nemoci nebude statu/pojistovne stat ani kacku?!

Lubosi, zdravotni pojistovna uz taky pozaduje fotku! Nove prukazy se jiz budou vydavat s fotkou, aby na prvni pohled bylo zrejme, ze prukazka skutecne patri osobe, ktera se s ni u lekare prokazuje.
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #9 : Květen 23, 2012, 09:05:57 pm »

A foto v zalohe je dobre mat tak ci tak, lebo v Krankenkasse chcu tiez foto.
V Krankenkasse???! Ktera po tobe chtela foto? Šok   
Mam zkusenost se trema Krankenkasse, ale na fotku to teda nebylo ani v jednom pripade Škleb, jeslti ty nemas nejake extra zachazeni od urednic;)))
Ale jo, ale az ted, nedavno. I nam uz AOK psala, ze by nam chteli vystavit nejaky super duper elektronicky prukaz a chteli by fotky. Na papire, aby je mohli nascanovat. At zije digitalizace Úsměv
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
lubosi
Host
« Odpověď #10 : Květen 23, 2012, 10:06:22 pm »

V Krankenkasse???! Ktera po tobe chtela foto? Šok   
Mam zkusenost se trema Krankenkasse, ale na fotku to teda nebylo ani v jednom pripade Škleb, jeslti ty nemas nejake extra zachazeni od urednic;)))

Fotku tady po mne chteli jen na novy ridicak..

Teta uradnicka bola pre mna uz starsia  Jsem v rozpacích Jedine, ze by ma chcela sikanovat  Smích

Ale jo, ale az ted, nedavno. I nam uz AOK psala, ze by nam chteli vystavit nejaky super duper elektronicky prukaz a chteli by fotky. Na papire, aby je mohli nascanovat. At zije digitalizace Úsměv

Ja genau, AOK  Úsměv
Zaznamenáno
milda34
Host
« Odpověď #11 : Květen 23, 2012, 11:19:11 pm »

Sice se tento prispevek netyka primo pracovniho povoleni, ale zde jiz zminene problematice zdravotni karty eGK (E-Card). Doporucuju precist nasledujici link a udelat spravne rozhodnuti.

http://www.foebud.org/gesundheitskarte
« Poslední změna: Květen 23, 2012, 11:23:45 pm od milda34 » Zaznamenáno
Jenna



Karma: 8
Příspěvků: 50


« Odpověď #12 : Květen 24, 2012, 05:39:14 pm »


Ale jo, ale az ted, nedavno. I nam uz AOK psala, ze by nam chteli vystavit nejaky super duper elektronicky prukaz a chteli by fotky. Na papire, aby je mohli nascanovat. At zije digitalizace Úsměv

Ja genau, AOK  Úsměv
[/quote]

Ahaaa Šok, menila jsem pred rokem a ted v unoru pojistovnu, foto nechteli, tak jsem se divila pozadavkum fota....
Takze to se teprve ozvou,  to mam desnou radost  Nevím co si myslet/Nerozhodný
Zaznamenáno
dannyho-partaci



Karma: -1
Příspěvků: 13


« Odpověď #13 : Říjen 03, 2012, 03:12:14 pm »

Ahoj všem,

Omlouvám se předem za mé vyčerpajicí otázky ::)vím že to sem vůbec nepatří ale budu moc rád za vaší radu,

1, první otázka se týká toho jak to v německu je ohledně vojny,někdo říká že když tam jezdíte jen pracovat že to je bez nástupu,ale jak změníte prej občanství tak to prej je povinné,vím že v Rakousku to platí takže mi je jasné že asi i v německu a ve švýcarsku,jen by mě zajímalo jestli ta vojna je pořád na 2 roky a jestli to musí absolovat i třeba člověk kterej dělá automobilového závodníka nebo jakýkoliv jiné akce,asi to bude platit pro všecky věkové skupiny že?

2, druhá otázka se týká toho,že jsem někdo četl že někdo kdo prej se nenarodil v německu a získa později pouze jedno občanství tedy německé že má všecky práva jako pravý němec akorát nemá právo volit a to jediné trochu nechápem,pokut je zákaz volit je to jen pro ty co nejsou němci od narození a nebo v tom je jinej fígl?....a pokut nemůžou cizinci nebo němci co maj čerstvě německé papíry tak to znamená že když nemohou volit že nemohou aní vstoupit třeba do politiky a dělat kariéru? nebo se to stahuje pouze na to volení?

3, třetí otázka se týká registrace v německu,třeba Berlín a další části německa co všecko potřebujem aby to bylo bez problému a oficiílně? myslím uplně všecko co k tomu patří...tedy podmínky.....

Nebudu sem psát všecky otázky to bych moc spamoval tak příště...tyto informace potřebuji pro své dobré známe co chtěji jít na stálo do německa a mít jen jedno občanství....já jim říkal že to budou mít hrozně těžký ale že at si zatím jdou....já si toho pamatoval docela hodně z německa ale abych se přiznal už jsem toho dost zapomněl a nevím jestli se zákony změnily či né proto se nato potřebuju nejdřív zeptat vás abych jim nějak blbě neporadil...jen pořád váhaj do jaké části německa jít...a co všecko k tomu potřebují atd....bohužel jim nikdo nebyl schopen poradit protože každý říkal něco jiného a zákony se měněj jak počasí Škleb

Děkuji všem předem za odpovědi Mrknutí
Zaznamenáno
Jenna



Karma: 8
Příspěvků: 50


« Odpověď #14 : Říjen 03, 2012, 07:07:12 pm »


1, první otázka se týká toho jak to v německu je ohledně vojny

Zrusena  (Armada tu je ted profesionalni, jako v CR)..
"Seit Juli 2011 ist die Wehrpflicht ausgesetzt, d. h. niemand wird mehr auf dieser rechtlichen Grundlage zum Dienst in den Streitkräften eingezogen."


2, druhá otázka se týká toho,že jsem někdo četl že někdo kdo prej se nenarodil v německu a získa později pouze jedno občanství tedy německé že má všecky práva jako pravý němec akorát nemá právo volit

Pokud ziskas nemecke obcanstvi, mas vsechna prava...vcetne volebniho..




3, třetí otázka se týká registrace v německu,třeba Berlín a další části německa co všecko potřebujem aby to bylo bez problému a oficiílně? myslím uplně všecko co k tomu patří...tedy podmínky.....
Najit bydleni, prihlasit se na urade -  presneji to tu je nekde vypsane..




chtěji jít na stálo do německa a mít jen jedno občanství...
No predevsim by tu museli nejdrive 8let zit (nepredpokladam, ze by meli nejaky specialni status jako azyl apod), dolozit zkouskou z Nj znalost nemciny, udelat test  a zazadat o nemecke obcanstvi... ceske tim automaticky ztrati.. Ovsem kdo vi, co bude za 8let;)

Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | © Socrates.cz 2024


spolujizda | Autostop.pl | Autostop.sk | Zahnarzt München