Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Mnichov | Německo | Nizozemsko | Lucembursko | Rakousko | Španělsko | Švýcarsko | USA
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: práce, podmínky  (Přečteno 25201 krát)
shakita



Karma: 0
Příspěvků: 1


« : Srpen 24, 2012, 12:37:02 pm »

Zdravím,

žiju dlouhodobě v Portugalsku, ale s přítelem( portugalcem) přemýšlíme o jiné zemi. Napadlo nás Švýcarsko. Dočetla jsem se o udělení pracovních víz, které nyní omezily. Přesto moje otázka zní, zda při hledání práci servírky či podobné práce v gastronimii je podmínkou mluvit francouzky a německy? Francouzky rozumím velmi málo, neměcky  více  a i se dorozumím. Hlavně mluvím anglicky a portugalsky.
Prostě bychom tam chtěly vycestovat a najít práci. Povolení se žádá předtím asi že ??
Děkuji za odpověd Úsměv
Zaznamenáno

Úsměv
root.



Karma: 0
Příspěvků: 6


« Odpověď #1 : Srpen 26, 2012, 11:13:16 am »

Ahoj, bohužel pro práci v gastru, tedy pro práci, kde komunikuješ s domorodci neustále je více než nutná plynulá švýcarská němčina, výrazné plus a skoro samozřejmostí je dobrá francouština a pochopitelně angličtina na vysoké úrovni.

Zaznamenáno
Venynator



Karma: 0
Příspěvků: 8


« Odpověď #2 : Červenec 22, 2014, 01:36:01 am »

Ahoj,

bohužel mám stejný názor. Na jazyku si zakládají. Já tu hledal práci ve stavbnictví a na moji dobrou němčinu se ofrňují, že nebyla švýcarská, na konec jsem našel, ale i s praxí z Německa a ČR jako Elektroprojektant, mi to trvalo 1/2 roku než se zadařilo - byt jen montáže. Určitě to alespon zkus, třeba bude štěstí.

Mej se.


Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | © Socrates.cz 2024


spolujizda | Autostop.pl | Autostop.sk | Zahnarzt München