Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Mnichov | Německo | Nizozemsko | Lucembursko | Rakousko | Španělsko | Švýcarsko | USA
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: život a práce v Basilej  (Přečteno 25545 krát)
nemory007



Karma: 0
Příspěvků: 3


« : Září 28, 2012, 05:00:09 pm »

ahoj lidicky.)mam na planu odcestovat do Basilej,,bydleni mam zajisteny u jedne zname takze v tom problem nevidim,,,,jen mam trosku obavy co z prací,,,jak postupovat pri hledani prace atd a co je vse potrebne k ziskani prace,,za info dekuji
Zaznamenáno
Filozof



Karma: 0
Příspěvků: 8


« Odpověď #1 : Duben 13, 2014, 08:38:48 pm »

Obavy máš docela dobře. Samozřejmě záleží na tom, co můžeš doložit za školy a zkušenosti. Pokud nic extra (jako já), je to velmi tvrdý oříšek (i když máš prac. povolením, pov. k pobytu, zdr. poj. atd.)
Zaznamenáno
basilisek



Karma: 0
Příspěvků: 7


« Odpověď #2 : Duben 14, 2014, 07:44:39 am »

Ahoj, jestli umíš trochu německy -hlavně rozumět, co se po tobě žádá, na nic nečekej a přijeď. Jestli míříš do Basileje, správná volba. Já jsem za posledních 18 let žil a pracoval v kantonech TG,FR,ZU,SG, a nebylo to špatné; záleží na lidech, které potkáš a zaměstnavatele, kteří tě budou ochotni zaměstnat.
Doporučuji - nevím kolik je ti let, kde všude v zahraničí si již pracovala, ale z vlastní zkušenosti vím, že pokud ti dá někdo šanci, vždycky se vřele zajímej o obor, ve kterém budeš zrovna pracovat - v budoucnu se ti to vrátí. Hlavně se nerozměňuj v drobných, nechoď na nějaké erot.či sex.nabídky, ani kdyby tě to mělo stát místo, to je cesta do pekel.
Jinak co potřebuješ k získání práce? Hlavně odvahu, sebevědomí a úsměv na tváři. Hned poté následuje: kopie dokladů, CV v daném jazyce s fotem a nějaké dokumenty týkající se vzdělání, doporučení apod. Hlavně si nic nevymýšlet a když nevím, hned se zeptám.
Pokud bys potřebovala ještě poradit, žiji a pracuji v Basileji. Zatím se měj a jdi do toho! Petr
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | © Socrates.cz 2024


spolujizda | Autostop.pl | Autostop.sk | Zahnarzt München