Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Mnichov | Německo | Nizozemsko | Lucembursko | Rakousko | Španělsko | Švýcarsko | USA
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: rozvod ve svycarsku  (Přečteno 30197 krát)
Renata74



Karma: 0
Příspěvků: 14


« : Prosinec 20, 2012, 02:04:24 pm »

dobry den vsech....rada bych se zeptala jak je to s rozvodem ve svycarsku. Manzel docela hodne vyhrozuje a my mame 5ti mesicniho chlapecka. Hodne se toho stalo tady takze je tezke se rozepisovat tady na forum a je to i osobni ale pokud ma nekdo zkusenosti a prosel si peklem nebo manzel vyhrozoval a delal dusno tak se prosim ozvete. Manzel je svycar a ma za sebou docela velkou rodinu. My zili docela stastne nez se malej narodil, po narozeni zacalo docela peklo. Ja jeste porad kojim a rodina si sem chodi jak domu a radi mi co mam delat nebo co delali oni kdyz meli svoje deti..atd atd. Poslali me na vysetreni do nemocnice jelikoz me udelali diagnozu BABY blues a poporodni depresi...pak taky ze mam gynekologycke problemy...ani jednou nepochodili...jsem zdrava ze vsech stran. Ted je to docela na nervi a manzel provokuje a provokuje abych stratila nervi a treba jen trosku zvysila hlas nebo praskla uterkou na stul s tim ze by volal zdravotni pomoc jako ze jsem na nervi. Ja se docela drzim ale nekdy uz se kousu do rtu kdyz treba manzel rekne ze maso je velice vysusene ktere uvazim k obedu. Nebo ze zehleni neni potreba a misto toho bych si mela jit lehnout abych nebyla unavena...ale ja unavena nejsem, zehlim rada a myslim si ze je to visitka zeny jak se stara o rodinu a varim uz hodne dlouho a jeste si nikdo nestezoval. Dozvedela jsem se ze tohle muzu nazvat domacim nasilim...emocionalne...ja bych se chtela s manzelem domluvit ale on odmita jakoukoliv komunikaci. dekuji
Zaznamenáno
katka.ch



Karma: 1
Příspěvků: 10


« Odpověď #1 : Leden 02, 2013, 11:04:40 am »

Ahoj Renato,
konketne jak probiha rozvod ti neporadim, ale slysela jsem, ze jsou zde zenske domy, pr. v St. Gallenu, kam mohou rozvedene zeny bez ubytovani byt, kde jim poradi se vsim jak zacit samostatne fungovat, a jsou tam ve spolecenstvi zen a deti s podobnym osudem.Tady manzel musi platit na dite i na manzelku, coz nevim jak se vypocitava, ale pokud nezijes s jinym muzem, tak by ti stale platil Unterhalt. Ale nejlepe domluv si nejakou poradnu treba prave v takovem nejakem zenskem dome. A manzela popros, zda by jste spolu nesli do poradny, a dite vam muzou pohlidat jeho pribuzni, kdyz vse vi lepe nez ty....
Nedelej si starosti, snad to i prejde, tvuj manzel je typicka stara generace muzu, co zene po porodu nic nepomuzou a mysli, ze vse bude stejne s miminkem jako pred porodem, ze oni budou uprostred zajmu a budou mit stejne sluzby od tebe jako driv. Ze doma nechces mit neporadek je pochopitelne, tvuj manzel ti proste zrejme vubec s nicim nepomaha. Vydrz to tezke obdobi a prihlas se snim do poradny, jsou poradny dle prijmu. To se musis zeptat sama . Kazdopadne je to egoista ale mozna ze je sam tak pretazeny z toho, ze je nyni vse trochu jinak, coz je normalni, a ze by mel pomoci vice to nechce videt. Treba to casem prejde, ale opravdu se na to informuj. S miminkem ti preju hodne hezkych momentu, a drzim pesti, aby ti a vam se situace zlepsila Úsměv. Mej se a tes se na jaro, to budes venku a bude lip... Pa Katka
Zaznamenáno
bobo750



Karma: 1
Příspěvků: 14


« Odpověď #2 : Leden 10, 2013, 03:38:31 pm »

Ahoj Renato,
Je mi lito v jake jsi situaci, snad se vsechno umoudri a uklidni...
Ja mam za sebou rozvod se Svycarem, ve Svycarsku, rok 2011. Nastesti probehl rozvod bez deti...
Pokud mas jakekoliv otazky, klidne se ozvi, rada poradim.
Katerina
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | © Socrates.cz 2024


spolujizda | Autostop.pl | Autostop.sk | Zahnarzt München