Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Mnichov | Německo | Nizozemsko | Lucembursko | Rakousko | Španělsko | Švýcarsko | USA
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: 1 ... 105 106 107 108 109 [110] 111 112 113 114 115 ... 117   Dolů
 
Autor Téma: Život v Německu oproti Česku  (Přečteno 9874300 krát)
JirikE



Karma: 1
Příspěvků: 326


« Odpověď #1635 : Říjen 11, 2020, 04:23:39 pm »

Ale Ty se držíš už půl roku své diskuse na FB a opakuješ pořád dokola totéž nebo  Smích
Zaznamenáno
JirikE



Karma: 1
Příspěvků: 326


« Odpověď #1636 : Říjen 11, 2020, 04:25:43 pm »

Ano, bez roušky v kempu to bylo fajn  Škleb
Však nejbližší chatka byla 30m, žádný kontakt, zodpovědné chování... i bez roušek.
Taky jsem se narozdíl od statisíců nevrátil nakažený...

Zaznamenáno
Rudo1



Karma: 1
Příspěvků: 438


« Odpověď #1637 : Říjen 11, 2020, 04:44:23 pm »

"Ano, bez roušky v kempu to bylo fajn"

aha, a ked si isiel do obchodu alebo na pivo, tak si si rousku dal ... ok
Zaznamenáno
Rudo1



Karma: 1
Příspěvků: 438


« Odpověď #1638 : Říjen 11, 2020, 04:50:22 pm »

"Ale Ty se držíš už půl roku své diskuse na FB a opakuješ pořád dokola totéž "

jo, ty uz "rozdily" neopakujes, uz si zistil, ze
"Hlouček ženských před samoskou."

"Rodinné výlety na nákup, jak kdyby se nic nedělo...
Všichni i s dětma."

ze tam asi nie su rozdiely Cechy-Nemecko ...

alebo ak su - tak horsie z porovnania vychadza Cesko haha

este k tvojej oblubenej teme "pocet mrtvych" - k dnesnemu dnu je v Cechach 948 mrtvych "na covid/s covidom"

to je na pocet obyvatelov ako keby v Nemecku bolo ca. 7.600 mrtvych ... tak to teda Cechy uspesne dobiehaju ... rozdiel sa stale zmensuje ... cim to bude?

 "Rodinné výlety na nákup, jak kdyby se nic nedělo..." - to sa predsa v Cechach nerobi, ze ? ;_)

Zaznamenáno
JirikE



Karma: 1
Příspěvků: 326


« Odpověď #1639 : Říjen 11, 2020, 05:24:33 pm »

Ne ne ne Rudo.
Stojím si za svým.
Tehdy to tak bylo, nakažených stoupalo stejně strmě jako dnes v Česku a zemřelo (v porovnání) mnohem víc...
A stojím si zatím, že v ten moment to bylo zbytečné a nezodpovědné - onen hlouček bab před sámoškou.
Však to přineslo své důsledky v podobě  dnes 9620, však to přepočítaj na počet obyvatel.

A zrovna tak nezodpovědné a zbytečně bylo rozvolněni v Česku.

Jestli to bylo/bude lepší/horší to nám ukáže až čas.

Nicméně jsem baby od samošky zmínil pouze jednou, TY jsi totéž napsal už 28 krát a to mě přijde ujetý
Zaznamenáno
JirikE



Karma: 1
Příspěvků: 326


« Odpověď #1640 : Říjen 11, 2020, 05:28:55 pm »

"Ano, bez roušky v kempu to bylo fajn"

aha, a ked si isiel do obchodu alebo na pivo, tak si si rousku dal ... ok

Ne, přečti si alespoň někdy moje příspěvky, psal jsem tady o smradlavým chlapíci, co se na mě lepil v Kauflandu v Česku a KRITIZOVAL JSEM HO

Na pivo jsem nechodil, dal jsem si jen v rámci rodiny, v kempu kupoval točené u okýnka a nosil k chatě Mrknutí

 Škleb Myslím že jsi úplně mimo a podsunuješ mě to, že mám názor jako ,,TVÝ ČEŠI NA FB" ale nemám a kritizoval jsem na obou stranách v té aktuální době...
« Poslední změna: Říjen 11, 2020, 05:30:48 pm od JirikE » Zaznamenáno
JirikE



Karma: 1
Příspěvků: 326


« Odpověď #1641 : Říjen 11, 2020, 05:46:11 pm »

Teď nové téma  Smích
Hygiena.

V Česku se bazény zavřely, v Německu otevřeli poprvé od března.
Máme to rádi, tak jsme často v bazénu, dokud šlo jezdit do Česka, tak tam, teď zas tady.

Ovšem moje téma a dotaz k ostatním je ten, zda je to pouze záležitost tady nebo celého Německa ?

Oni se totiž neosprchují a jdou do bazénu spocený a špinavý tak jak za celý den jsou.
Zatím co v březnu to byla (odhaduji) tak půlka lidi, kteří procházejí dveřmi mezi sprchami - rovnou...
Tak dnes to odhadují na 75% všech.
Voda podle toho i vypadá, potopit se s brýlemi je něco.
Nejsem citlivka, koupeme se i ve špinavým rybníku, ale přijde mě to divný, nebo ?  Kroutím očima

V Česku - A že už jsme prošli desítky bazénu, jak projde někdo suchý ze sprch, plavčik nebo někdo hned vyběhne a patřičně dotyčné upozorní, tady nic...
Bez plavek a mýdlem se zodpovědně sprchuje 95% lidi.
Tady tak 5%
Ale třeba je to jen tady, králová záležitost  Šok
Zaznamenáno
Rudo1



Karma: 1
Příspěvků: 438


« Odpověď #1642 : Říjen 11, 2020, 06:02:01 pm »

"Nicméně jsem baby od samošky zmínil pouze jednou, TY jsi totéž napsal už 28 krát a to mě přijde ujetý"

ano, pretoze si mal problem pochopit co chcem povedat

ty si sa snazil stale hladat nejake velke rozdiely medzi nemcami a cechmi
a vidis aky je vysledok - na jar sa cesi moc vystrasili ze virus a teraz na to kaslu

podla mna sa zodpovednejsie spravaju nemci, cesi mali proste len strach ... ked zistili, ze nebudu statisice mrtvych, tak nic sa nedeje, na opatrenia mozeme kaslat hehe

"Myslím že jsi úplně mimo a podsunuješ mě to, že mám názor jako ,,TVÝ ČEŠI NA FB" ale nemám a kritizoval jsem na obou stranách v té aktuální době..."

no neviem, na jar - stale si kritizoval ze krajiny zapadnej Europy nechavaju zomierat starych ludi, kritizoval si spravanie sa ludi v Nemecku ... ale ok to je jedno, vidis ze cesi dopadli OVELA HORSIE ako nemci ...
Zaznamenáno
Rudo1



Karma: 1
Příspěvků: 438


« Odpověď #1643 : Říjen 11, 2020, 06:09:25 pm »

"Oni se totiž neosprchují a jdou do bazénu spocený a špinavý tak jak za celý den jsou."

kto oni? VSETCI NEMCI?
tam, kam chodim ja, sa VSETCI - aj nemci, aj cudzinci - sprchuju ...

mozno je to tym, ze chodievam väcsinou do bazenov na uzemi byvalej DDR .. zlaty socik ;_)

"Ale třeba je to jen tady, králová záležitost"

to neviem porovnat v ramci celeho Nemecka ... poznam bazeny a aquaparky len sever Bavorska (Bad Rodach, Bad Kissingen atd.) a Thüringen (Oberhof, Bad Salzungen, Brotterode, Tabarz, Suhl atd.) a Mecklenburg-Vorpommern (Rostock a okolie) a vsade tam som videl ludi sa sprchovat  ...

nevsimol som si nikoho, kto by siel do bazenu neosprchovany ... ale mozno som sa len spatne pozeral, neviem ...
Zaznamenáno
Rudo1



Karma: 1
Příspěvků: 438


« Odpověď #1644 : Říjen 11, 2020, 06:11:26 pm »

"Voda podle toho i vypadá, potopit se s brýlemi je něco. "

hm tak do takej vody by som nesiel ...
skus sa porozpravat s "vedoucimi" tych bazenov, co oni na to a ukaz im tych, co idu neosprchovani a spoteni do vody ...

kazdopadne take bazeny by som ignoroval ...

kde to teraz zijes? v Oberpfalz?
« Poslední změna: Říjen 11, 2020, 06:15:46 pm od Rudo1 » Zaznamenáno
JirikE



Karma: 1
Příspěvků: 326


« Odpověď #1645 : Říjen 11, 2020, 08:31:16 pm »

... ale ok to je jedno, vidis ze cesi dopadli OVELA HORSIE ako nemci ...

Ale to zatím zcela určitě pravda není, naopak momentálně je to lež. Počty zemřelých jsou v Německu stále vyšší v přepočtu na obyvatele.
Zaznamenáno
JirikE



Karma: 1
Příspěvků: 326


« Odpověď #1646 : Říjen 11, 2020, 08:33:46 pm »

Ano, dnes to byl bazén Amberg, stejnou zkušenost máme ale i z Weiden. Tedy asi krajová záležitost.
No... jsme zvyklý i na rybník, v pohodě, jen je to nechutný vidět  Škleb

Ignorovat nelze, neměli bychom se kde koupat  Škleb Škleb Smích
« Poslední změna: Říjen 11, 2020, 08:34:49 pm od JirikE » Zaznamenáno
Rudo1



Karma: 1
Příspěvků: 438


« Odpověď #1647 : Říjen 11, 2020, 08:43:46 pm »

"Počty zemřelých jsou v Německu stále vyšší v přepočtu na obyvatele."

jo ... pocty nakazenych taky byly ...
Zaznamenáno
JirikE



Karma: 1
Příspěvků: 326


« Odpověď #1648 : Říjen 11, 2020, 09:54:20 pm »

"Počty zemřelých jsou v Německu stále vyšší v přepočtu na obyvatele."

jo ... pocty nakazenych taky byly ...

Umím počítat, je jasný že nárůst je moc velký a čísla se změní... jen stále doufám, že se to zvrátí a nastane obrat i v Česku...  Pláč
Promarnili náskok který měli téměř bez důvodu - TY ČEŠI  Nevím co si myslet/Nerozhodný

Tady nebo tam, jsou to zbytečný zemřelý, lidi co mohli 5,10, 15, 20 i víc let ještě žít.
« Poslední změna: Říjen 11, 2020, 09:56:45 pm od JirikE » Zaznamenáno
JirikE



Karma: 1
Příspěvků: 326


« Odpověď #1649 : Říjen 12, 2020, 05:46:00 am »

no neviem, na jar - stale si kritizoval ze krajiny zapadnej Europy nechavaju zomierat starych ludi, kritizoval si spravanie sa ludi v Nemecku ... ale ok to je jedno, vidis ze cesi dopadli OVELA HORSIE ako nemci ...

Ne, ne stále.  Jen jednou a ve chvíli kdy EU brzdila půl Evropy otálením a kritizovala ty, co udělali opatření sami a hned, v ten moment se i Bavorsko rozhodlo konat samo a nečekali ani na rozhodnutí (váhání) Berlína a ani na EU. Ostatní spolkové země se přidali druhý a třetí den taky.
Ale to bylo aktuální JEN v ten moment.
Ty dva týdny navíc způsobili jen škody navíc.

Kritiku si zasloužili.

STEJNĚ JAKO ČESKO, za zbytečné velké uvolnění, ale dva-tři týdny navíc na konci srpna, kdy nejdříve zpřísnili a druhý den nesmyslně zrušili opatření.
Ty cca tři týdny navíc dnes jsou tisíce nakažených  navíc a stejně jako tehdy v Německu a jinde, i zemřelých  Nevím co si myslet/Nerozhodný
Zaznamenáno
Stran: 1 ... 105 106 107 108 109 [110] 111 112 113 114 115 ... 117   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | © Socrates.cz 2024


spolujizda | Autostop.pl | Autostop.sk | Zahnarzt München