Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Mnichov | Německo | Nizozemsko | Lucembursko | Rakousko | Španělsko | Švýcarsko | USA
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: platba z CR do CH a tez z CH do CR  (Přečteno 72102 krát)
berusecky



Karma: 0
Příspěvků: 30


« : Leden 23, 2013, 10:44:01 pm »

Ahojte,
poradite prosim -jak nejlevneji zaplatit z CR do CH a naopak??? Banky za to chteji nehorazne poplatky - 0,9 % z celk. castky a  k tomu poplatek 250 kč...
dekuji za odpovedi
Zaznamenáno
michalpp



Karma: 12
Příspěvků: 234


« Odpověď #1 : Leden 24, 2013, 10:23:47 pm »

Zatraceny Svycarsko, za vsechno se plati, dokonce i za bankovni prevod do CR ;-)

Asi pred rokem jsem potreboval poslat cirka 400EUR jako platbu za sluzby do Prahy. Protistrana navrhla prevod pay-palem, prave abychom se vyhnuli poplatkum, ci tyto alespon castecne zredukovali. Konecna bilance byla 420EUR na me strane a 380EUR na strane prijemce. Tudy cesta zjevne nevede.

Zaznamenáno
Denous



Karma: 1
Příspěvků: 27


« Odpověď #2 : Leden 25, 2013, 10:12:32 am »

Ahojky,

ted jsme to zrovna resili a ptali se i lidi co se pohybuji na finacnim trhu a maji s prevody zkusenosti. Je to jeden velky shit a ani oni neporadili nic co by vyslo trochu rozumne. Takze pokud najdes nejake reseni dej pls vedet my jsme vyzkouseli uplne vsecho.

prima den

Denisa
Zaznamenáno
Aria86



Karma: 3
Příspěvků: 202


« Odpověď #3 : Leden 25, 2013, 11:35:08 am »

Ja to delam tak, ze hezky prijedu do CR, vyberu z bankomatu dostatek penez ze Svycarskyho konta, co musi pokryt tu dobu co je potreba, mam v CR jeste dobihajici stavebni sporeni a par takovych veci, tudiz pravidelne mesicni platby. Dam to v CR na ucet a plati se to hezky mesicne, kdyz je treba pres E-Banking. To jedine co me to stoji jsou poplatky v bance v CR, jelikoz PostFinance nabizi moznost, kdyz ma clovek na ucte urcitou castku (myslim vic jak 25 000 CHF), neplati za vyber z bankomatu po celym svete nic. Pres hranice nevezu zadne penize, hezky vyberu z bankomatu u banky a hned to odevzdam na prepazce, jako vklad a pri pristi navsteve repete. Dodavam, do CR jezdim pouze 1x - 2x do roka.
Zaznamenáno
michalpp



Karma: 12
Příspěvků: 234


« Odpověď #4 : Leden 25, 2013, 06:07:52 pm »

[zavináč]Aria86 Poplatky jsou u vyberu z bankomatu nezajimave, zajimave je, jakym Te to dava Postfinance kurzem?

<<0,9 % z celk. castky a  k tomu poplatek 250 kč...
Jakkoliv to je dnes jiste nepopularni nazor, banky museji take z neceho zit, a tech 0.9% plus 250Kc jednorazove mne prijde docela v poradku, v kazdem pripade jiste lepsi, nezli ve smenarne na Vaclavaku. Ja bych se s tim smiril a v ramci moznosti delal malo vetsich prevodu nezli mnoho malych. Apropo u me banky jsou poplatky od urcite vyse smerem nahoru zadeklovane, je to ale pomerne vysoka castka.
Zaznamenáno
loupeznik



Karma: 0
Příspěvků: 55


« Odpověď #5 : Leden 29, 2013, 01:04:53 am »

Při převodu netriviálních částek (to je alespoň v řádu tisíců CHF) se víc než na transakčních poplatcích tratí na měnové konverzi. Já mám výbornou zkušenost s převody z UBS do ČSOB. Samotný převod je typicky zrealizován během 30-40 minut (to znamená, že za půl hodiny od podání příkazu v UBS už vidím převáděné prostředky na mém účtu v ČSOB) a stojí 5 CHF bez ohledu na částku převodu.
Abych minimalizoval kurzové ztráty, mám v ČSOB otevřen i CHF účet, tudíž prvotní převod UBS - ČSOB je úplně bez měnové konverze. Převod CHF - CZK v rámci ČSOB pak řeším telefonicky přes centrum spotových operací, kde nabízí aktuální kurz, který bývá o cca 2% (0.40 CZK/CHF) lepší než vyhlašovaný kurz Nákup. Malá nevýhoda je, že za ten CHF účet si ČSOB účtuje nějaké měsíční poplatky navíc.
Zaznamenáno
berusecky



Karma: 0
Příspěvků: 30


« Odpověď #6 : Únor 03, 2013, 12:02:03 am »

Ano - reseni jsem nasla !!! Dekuji Vam vsem za odpovedi....Do CH - se to jmenuje EUROGIRO. Je to na kazde ceske poste...donesete castku, kterou potrebujete zaplatit v ceskych korunach - a dle aktualniho kurzu vlozite....Poplatek je pouze 100 kc !!! Takze jsem vse bez problemu odeslala!!! Ale ze mi to trvalo, nez jsem na to prisla...no a zpet z CH do CR to jeste nemam uplne jiste....zatim to realizuji tak, ze bratr v CR mi odesle z jeho konta potrebnou castku v CR a ja mu potom poslu tu castku na jeho konto...a je to opet bez poplatku...
Zaznamenáno
michalpp



Karma: 12
Příspěvků: 234


« Odpověď #7 : Únor 03, 2013, 12:50:57 am »

<<- a dle aktualniho kurzu vlozite....Poplatek je pouze 100 kc !!!

I tady je zasadni, jak vypada ten aktualni kurz, je to opravdu kurz Chf/Czk, tak jak ho najdes treba na http://www.cnb.cz/cs/financni_trhy/devizovy_trh/kurzy_devizoveho_trhu/denni_kurz.jsp ?

Nebo neco spise stylem vysse zminovaneho kurzu 'nakup'?

<<.zatim to realizuji tak, ze bratr v CR mi odesle z jeho konta potrebnou castku v <<CR a ja mu potom poslu tu castku na jeho konto...a je to opet bez poplatku...
To jsem ne zcela pochopil, jak tahle operace resi prevod z Ch do Cz? Ze ty nam chces jenom rici, ze nemas pro Cz ucet online banking? 

Ale jestli je tomu tak, nic si z toho nedelej, ja taky ne. Ono teda presneji receno, ja nemam v Cz ani ucet, a naslo by se toho vice, co jeste v Cz nemam, a jsem tomu vcelku rad. Ale to je uz docela jina historie.
Zaznamenáno
berusecky



Karma: 0
Příspěvků: 30


« Odpověď #8 : Únor 03, 2013, 10:57:43 am »

Ano, je to aktualni kurz CNB...
A prave jsem psala prece - ze prevod z CH do CR zatim nemam vychytany....tak jsem jenom napsala, jak to resim prozatimne...
Zaznamenáno
loupeznik



Karma: 0
Příspěvků: 55


« Odpověď #9 : Únor 05, 2013, 12:37:38 pm »

U hotovostního eurogira se cizí měna kupuje kurzem Valuty - Prodej Poštovní spořitelny, což v případě CHF by dneska znamenalo zaplatit za jeden frank o 0,45 Kč víc, než je aktuální kurz (střed: 20,92, valuty - prodej: 21,37). Takže ztráta z měnové konverze je něco přes 2%. Tomu se u malých částek asi nedá vyhnout.
Zaznamenáno
berusecky



Karma: 0
Příspěvků: 30


« Odpověď #10 : Únor 05, 2013, 07:03:20 pm »

Hm, presne tak, u malych castek asi bez sance...kdyby jste nekdo prisli na neco jeste lepsiho, dejte vedet....
Zaznamenáno
michalpp



Karma: 12
Příspěvků: 234


« Odpověď #11 : Únor 05, 2013, 08:34:07 pm »

<<<<U hotovostního eurogira se cizí měna kupuje kurzem Valuty - Prodej

Aha, tolik k tematu 'Ano, je to aktualni kurz CNB...' :-)))))))))


<<<<u malych castek asi bez sance...kdyby jste nekdo
<<<<prisli na neco jeste lepsiho, dejte vedet....

Receno s mrtvou kockou, necinit prevody opravdu hodne malych castek. Nebo  to snad neni jasne uplne od zacatku?
Zaznamenáno
Fabik



Karma: 0
Příspěvků: 5


« Odpověď #12 : Květen 14, 2014, 08:50:46 pm »

Vyměním komukoliv Švýcarské franky na koruny dle kurzu ČNB. Bez poplatku.Minimum 1000 chf. Lionni[zavináč]seznam.cz
« Poslední změna: Prosinec 06, 2014, 05:28:55 pm od Fabik » Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | © Socrates.cz 2024


spolujizda | Autostop.pl | Autostop.sk | Zahnarzt München