Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Mnichov | Německo | Nizozemsko | Lucembursko | Rakousko | Španělsko | Švýcarsko | USA
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1] 2   Dolů
 
Autor Téma: Porovnání cen Česko/Slovensko vs. Německo - co je kde levnější?  (Přečteno 175204 krát)
David
Zakladatel
*

Karma: 45
Příspěvků: 2556


:)


WWW
« : Březen 03, 2013, 07:12:53 pm »

Co vše koupíte v Německu levněji? Co je tady levnější? Co stojí v Německu přibližně stejně ale je podstatně kvalitnější?

Levnější v Německu: spousta potravin, drogerie, kosmetika, oblečení, elektronika, letenky, dovolená, auta, ... ?


Co stojí v Německu podstatně více? Např. služby
« Poslední změna: Březen 03, 2013, 08:18:47 pm od David » Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #1 : Březen 03, 2013, 07:57:50 pm »



  Na Slovensku su potraviny oblecenie drogeria drahsie a kvalita hrozna ked to clovek porovna s Nemeckom...mozno sluzby ako ostrihanie vlasov su na Slovensku lacnejsie..najmy bytov v Bratislavy pomaly su take drahe ako v Mnichove a to je uz na zamyslenie..
Zaznamenáno
sunny01



Karma: 0
Příspěvků: 14


« Odpověď #2 : Březen 04, 2013, 03:20:18 pm »

Veru je to na zamyslenie... Len platy sa akosi nevyrovnavaju Nemecku.
Zaznamenáno
jesennavila



Karma: 5
Příspěvků: 433



« Odpověď #3 : Červenec 31, 2014, 05:13:49 pm »

Moje najnovšie skúsenosti hovoria, že ceny niektorých vecí na Slovensku a Nemecku sú takmer totožné.

Týkalo sa to niektorých potravín, oblečenia a drogérie.

Príklad: 1 l mlieka v Nemecku (v Mníchove) stojí medzi 0,70 a 1,2 eur, v slovenskom obchode som našla také isté ceny. Káva neska stojí na Slovensku jedno menšie balenie okolo 5 eur, v Nemecku takisto. To isté zomletá pražená káva.

Oblečenie, napr tričká, blúzky, spodné prádlo, v reťazci C A stáli presne presne tak isto ako v C A v Nemecku.

To isté drogéria v DM, pracie prášky, aviváže, ale aj také veci, ako sponky a gumičky do vlasov, kefy a podobne,

Na Slovensku sú lacnejšie napríklad džúsy, čipsy, müsli tyčinky (tie slovenskej výroby) a rôzne v Nemecku neznáme sladkosti ako horalky, tatranky, fidorky a pod.

Dodám, že píšem o cenách v Bratislave (hlavnom meste), niektorí tvrdia, že inde na Slovensku je to lacnejšie.

A ešte malé porovnanie Slovensko a Čechy (aj keď ma harry za to asi "umláti")
Kedysi sme chodili potraviny a oblečenie kupovať do Čiech, lebo tam boli naozaj lacnejšie. To isté nám stále tvrdia známi, ktorých v Čechách bývajú, potraviny a oblečenie je tam vraj lacnejšie ako na Slovensku.
Zaznamenáno
rudo



Karma: -112
Příspěvků: 1466


« Odpověď #4 : Červenec 31, 2014, 07:20:15 pm »

mna zaujalo ze som niekde cital ze maslo na SK je o dost drahsie ako v D, neviem cim to bude ...
a naozaj, pozrel som na net a tak to vyzera
slovenske ceny su okolo 10,00 € za kilo, aj ked su aj trochu lacnejsie
http://potravinydomov.itesco.sk/sk-SK/Product/BrowseProducts?taxonomyId=Cat00000089

v Nemecku sa kilo bezne predava ak dobre ratam uz tak za 4,00 € ... a aj lacnejsie este
http://www.supermarktcheck.de/butter/produkte/
Zaznamenáno
jesennavila



Karma: 5
Příspěvků: 433



« Odpověď #5 : Červenec 31, 2014, 08:33:43 pm »

mna zaujalo ze som niekde cital ze maslo na SK je o dost drahsie ako v D, neviem cim to bude ...
a naozaj, pozrel som na net a tak to vyzera
slovenske ceny su okolo 10,00 € za kilo, aj ked su aj trochu lacnejsie
http://potravinydomov.itesco.sk/sk-SK/Product/BrowseProducts?taxonomyId=Cat00000089

v Nemecku sa kilo bezne predava ak dobre ratam uz tak za 4,00 € ... a aj lacnejsie este
http://www.supermarktcheck.de/butter/produkte/

Rudo, tak to ma dosť prekvapilo.
Každopádne, na liptovské maslo nedám dopustiť.
Zaznamenáno
jesennavila



Karma: 5
Příspěvků: 433



« Odpověď #6 : Červenec 31, 2014, 09:22:51 pm »

Ináč, keď spomínaš tie služby.

Ja sa osobne vyjadrím ku kaderníčke.

Na Slovensku nájde človek kaderníctva, kde ho ostrihajú na 20 eur, tak isto ako som v okrajovej časti Mníchova našla turecké kaderníctvo, kde ma ostrihali za rovnakú cenu.
Ale to nebol žiadny strih, len jednoduché skrátenie. Ak chce človek postupku, nejakú kvalitu a poradenstvo, tak si musí priplatiť tak v Nemecku ako aj na Slovensku.
V Mníchove odo mňa pýtali za už spomenuté medzi 40 - 50 eur, na SK to isté.
Ale predsa som narazila na Slovensku na jednu svetlú výnimku: kaderníctvo v novom komplexe budov oproti (vlakovej) stanici v Petržalke (časť Bratislavy), tam ma milá mladá ostrihala všeho všudy za 25 eur, babrala sa mi s vlasmi, aj poradila, bola ochotná a milá. Tip na ňu mi ale dala sestra a aj som čakala dva týždne, kým som dostala termín.

Čo sa týka aut, tie su na Slovensku očividne lacnejšie.
Lenže pri ich dovoze vraj treba zaplatiť clo, ktoré myslím cenu pôvodne lacného auta dosť navyšuje, takže neviem, či sa naozaj oplatí kúpiť auto na Slovensku a jazdiť na ňom v Nemecku.
Samozrejme, može sa jazdiť aj na slovenskej značke, ale nevýhody toho boli myslím jasne ukázané v iných diskusiách.
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #7 : Srpen 01, 2014, 07:20:04 pm »

Potraviny su kvalitnejsie v Nemecku...otom ani vraviet netreba...ceny lacnejsie nez na sk...dobry obchod kde obcas nakupujem je alnatura...kozmetika lacnejsia v nemecku...ten isty produkt je ovela kvalitnejsi na zapade nez ten co ide do ciech ci na sk...a je lacnejsi....veru zlata unia  Smích
Zaznamenáno
jesennavila



Karma: 5
Příspěvků: 433



« Odpověď #8 : Srpen 27, 2014, 07:07:49 pm »

Môžem pridať jedno porovnanie, ceny piva.
V mníchovskej Biergarten stojí pol litra piva 3,6 eur, v bratislavskom Funuse (malá krčma v Horskom parku) stojí to isté len 1,25 eur ...
Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #9 : Srpen 30, 2014, 07:36:14 pm »

Zdravim...  Úsměv po měsíci v ČR.

Maso a vsechna uzenina v ČR dražší. ..
Mleko a jogurty v ČR dražší.
Drogerie v ČR dražší obecně.
Pro miminka jidlo a plinky v ČR dražší, k tomu komedie v drogerii DM a vlastne i podvod se slevou ktera se ma udajne vztahovat na vsechny vyrobky DM ale nevztahuje...
Ostatni bezne potraviny jsou v CR priblizne stejne drahe jako v Nemecku.

Vsechny sluzby jsou v Nemecku dražší. ..
Od opravy auta, kachlicek do koupelny, kadeřnice az po pivo v zahradce...
Prirozene...  Úsměv

A opet sem objednal neco v CZ e-shopu a opet byl podveden....
Tentokrat detska cestovni postylka, kdy me operatorka tvrdila s naprostou jistotou a mixem slovenštiny, ruštiny a češtiny, že to tvrde dno postylky je ta zminovana matrace v cene...  Smích

Ale v ČR u rybnika a grilu je stejne nejlip, i pres pravidelne sekani dreva, sekani travy a 50x bouchnutim dveri u auta ve 12,15  a pak po 19h kdy jsme davali spat obe naše
miminka...  Škleb
Zaznamenáno
kosmopolita



Karma: -25
Příspěvků: 348


« Odpověď #10 : Srpen 31, 2014, 08:53:03 am »

Jo jo, ano souhlasím, celkem přesné srovnání. Až na ty jogurty. Jogurty ochucené se v ceně asi liší. Ale myslím, že jsou to podobné sračky v D i v ČR. Já kupuji jen velké bílé 500g, nebo 400g a ty pořídíš v Čechách kolem 20,- (kvalitka mlékárna Valašské Meziříčí, OLMA, ...) Cena srovnatelná s D. Drogerie jak u čeho. V akcích koupíš za stejnou cenu jako v akci v Německu. Jen u těch pracích prášku asi věřím českým hospodyním, že ten německej je kvalitnější. OK. Do Německa jsem přišel taky s tím přiblblým názorem, že je tu větší kvalita. Byl jsem ale NAIVNÍ! Výsledek je, že si dnes skoro všechno tahám z ČR. Dnes už vím, že my máme velice kvalitní potraviny. Myslím české. Jsou dražší, ale v D kvalitnější potraviny jsou přece taky dražší. (  a nemužu si pomoct, ale pořád cítím z potravin v Německu nějakou umělinu, či co) A k té postýlce: sleduj pečlivě recenze. Nakupuj u velkých inter. obchodů, ne u nějakej ,,smradů,, . Vše jsem vždy nakoupil se spokojeností, případné reklamace - bez problémů, vrácení nepoškozen, věci do 14 dnů - vše funguje. Ale to přece je u normál.int.obchodu samozřejmé. Mimochodem: objednal jsem u něm. Amazon bundu a přišla pouze zdánlivě podobná. Takže všude je něco.) JO a v ČR máme levnější benzín!  Muj názor: ČR versus REICH  1:1, ale maličko se přikláním stejně na českou stranu.  
Zaznamenáno
kosmopolita



Karma: -25
Příspěvků: 348


« Odpověď #11 : Srpen 31, 2014, 09:07:54 am »

Ještě jedna věc: maso a uzeniny.    To samozřejmě taky vozím z Čr. Ale ne pravidelně. Přece jen maso raději koupím v Německu.  Maso v akcích v Německu dražší, než normální ceny v ČR, nebo stejný. Nevyplatí se převážet. Asi záleží  v jaké dědině v ČR nakoupíš. Když máš přehled o cenách v řetězcích u nás, potom nekoupíš dráž než v Reichu. A uzeninka v ČR: anglická, moravské uzené, šunčička, holandské párky, vídeňské, debrecínské.. Ta vůůůně.  Ne, ne kamaráde.  O tom se ti v Reichu může maximálně jenou zdát!     (tak a teď do mě! Rádobyněmci)
Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #12 : Srpen 31, 2014, 10:01:13 am »

Srovnaval sem pouze srovnatelne a to co denne potrebujeme...
A jsem Cech a vzdy budu Mrknutí
Rádobyněmce neznam...

Ceske male soukrome reznictvi nenahradi nic na svete.
Pochoutky ktere v Nemecku proste neexistuji  Úsměv
Proto je nesrovnavam...

V ČR sem navstivil Lidl, Penny a Kaufland... Tam sem kureci prsa pod 160,- Kc nevidel
V Nemecku kazdy tyden kupuju do 5eur za kilo.
Podobne s veprovym a hovezim.
Za 4 eura za kilo ktere maji tady v Kauflandu v akci (hovezi od 6) nic podobneho sem v ČR nevidel.
Jedinou vyjimkou byl Globus kde byli ceny srovnatelne u nekterych vyrobku.

Pansky kvalitnejsi sprchac zacina v akci v ČR na 45,- Kc bez akce 60-65 Kc.
Tady za 1euro v akci...
Moje starsi dcery byli v drogerii tady uplne hotove, oni ,, potřebuji " k zivotu vic nez ja sprchac...
Ceny za vsechny ty jejich barvy na vlasy, tuzidla, malovani a jine veci kterym ani nerozumim jsou pry o 30-50% niz nez v ČR...
Tak nevim, je-li to jen prasek na prani...  Mrknutí

500g bílého jogurtu v Kauflandu v D je 0,39 eur v ČR sem kupoval 24-26 Kč

Krabice nemeckeho ,,sunaru" v ČR 187,- Kc tady tentyz vyrobek na ktere jsou nase mimi zvykla 140,- v prepoctu...
Plinky totéž...

To nezminuju rozdil ve vydelku rodiny v ČR a D  jen porovnavam zbozi co denne potrebujeme a v ČR sem ted mesic kupoval
 Mrknutí

Zaznamenáno
Diddi
Host
« Odpověď #13 : Srpen 31, 2014, 10:52:43 am »

Tedy panove! Ja normalne zasnu. Ja coby zenska nemam absolutne prehled, co kolik stoji a vy jste jeste schopni porovnavat ceny. Asi budu muset prehodnotit svuj nazor na chlapy obecne! Mrknutí

Jeste k tomu masu a uzeninam, i v Nemecku se daji koupit dobrutky, ale musi se vedet, kam pro ne zajit. My u nas na dedine mame reznika, ktery dela pochoutky z vlastnich prasatek a nemuzu si stezovat. I kdyz cena je pochopitelne vyssi. Ale kvalita vzdy stoji vice, to se neda nic delat.

Jirike: vitam te zpatky Úsměv
Zaznamenáno
kosmopolita



Karma: -25
Příspěvků: 348


« Odpověď #14 : Srpen 31, 2014, 11:52:39 am »

Tak to tedy sorry . Jsem rád, že sem házíš ceny. Teď zas já: V Kauflandu (ČR) před 6 DNY: To tvý vepřové za 4E(sCHWEINESCHNITZEL) v ČR 108/kg , zrovna ten den jsem to srovnával s D.(jako na potvoru, viď?), hovězí též s rozdílem pár korun stejný ceny. Sprcháče nekupuju(meju se radši obyč. mýdlem) ale přesto jsem viděl cenu v Kaufu, nebo globusu, ale i v Bille z těch jejich výrobků sprcháče s pumpičkou kolem 25Kč, kosmetiku nevím, brambory v Čr(Kaufland) 5kč, mléko 1.5% - 11.90kč(Globus), za 2 dny nato 10.90(Spar), máslo (Kaufland) 21.90kč, rohlíky(bez akce - 1.50, houska - 1.70 , v akci rohlík - 0.90kč, koláče(normál 7.90, v akci - 4.90) Jo ty prsní řízky - ano o 25 kč /kg dražší - máš pravdu, ovšem když je pohlídaš, tak v akci např(GLOBUS) - 109/kg. Mléko, máslo jsem vypsal akční ceny, vepřové a hovězí-normální ceny. Mohl bych ti vypsat další, ale nemá cenu pokračovat. Já mám jasno. Vracím se často a mužu si vozit z ČR. A toho si opravdu cením. Ne každej mužu jezdit domu nakupovat, ikdyby si to přál(vzdálenost) Na závěr: lidi v Čr si ceny v akcích hlídají a nakupují kolikrát za lepší ceny než jsou v akcích v D. Podstatné(hlavní potraviny jsou cenově srovnatelné, dost často i nižší. To pokládám za podstatné) Sarapatičky(kosmetika..) mě nezajímají. P.S. (cukr - Kaufland - 15kč(akce), wc papír - levnější, sezonní ovoce, zelenina... Vyplazuji jazyk                             
Zaznamenáno
Stran: [1] 2   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | © Socrates.cz 2024


spolujizda | Autostop.pl | Autostop.sk | Zahnarzt München