Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Mnichov | Německo | Nizozemsko | Lucembursko | Rakousko | Španělsko | Švýcarsko | USA
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: hladam pracu idealn ev oblasti IT, moja znalost nemciny je ale bohuzial nizka  (Přečteno 45756 krát)
michal1



Karma: 0
Příspěvků: 12


« : Březen 29, 2013, 12:08:31 pm »

Zdravim,

momentalne som v Nemecku, v Dolnom sassku, kraj Bremen. Zhanam pre seba nejaku insiu pracu s lepsimi pomermi, nez je ta moja stavajuca. Hladam pracu bez stresu, kde by som sa mohol v klude aj ked pomaly ucit nemecky jazyk. Momentalne pracujem v praci v oblasti gastronomie, ktora je silne stresujuca, kde sa da len tazko naucit nemecky jazyk. Lezie to do mna naozaj pomaly i ked samozrejme vsetko chce svoj cas... V praci mame neustaly zhon a plno zakaznikov. Musime stihat vsetko za skoro minimalnu mzdu. Uz nehovoriac o ubytku, kde majitel domu na vsetko kasle a kde v dome zijeme 9ti ludia (1 sprcha, 2 WC, 1 kuchyna). Momentalne v tomto starom dome vyhorela elektrina v jednej z izieb (vyzera to na odfusovanu a neodbornu instalacia elektrickej siete v tomto starom dome).

Dolezite je pre mna naucit sa nemecky jazyk, nakolko som naruzivy IT-ckar uz od utleho detstva - ovladam syst.programatovanie v Assembleri 80x86, spravovanie a budovanie malych Ethernet LAN sieti a profesionalne zvladam servis IT techniky (hardware a software, napr. OS Windows ako systemovy spravca). Idealna praca by tiez bola v oblasti IT... lenze neverim, ze sa nieco take daco najde pre cloveka, ktoreho znalosti nemciny su fakt na urovni mozno A2 (podla EU stupnice).

Vie prosim vas niekto o nejakej praci... ? Idealne v Mnichove alebo v inom velko-meste.

Tu kde som, vidim bohuzial iba same negativa a skoro ziadne pozitiva... mozno ak len to, ze sefovcom nevadi, ze u nich pracuju cudzinci bez znalosti nem. jazyka :] za to jedine som asi rad... a aj to uz su tu narazky obcas na moju nemcinu... ktoru sa sice snazim ucit... ale v takom strese v praci to proste nejde... a studovat nemcinu doma nestaci... kazdy velmi dobre vie, ze nemcina sa musi trenovat v hovorenom slove... rozpravanim sa s Nemcami.

Diky za pripadne rady, tipy (na agentury pre oblast IT ?), navody Úsměv atd.
Zaznamenáno
David
Zakladatel
*

Karma: 45
Příspěvků: 2556


:)


WWW
« Odpověď #1 : Březen 29, 2013, 01:41:08 pm »

PS: Presunuto do inzerce.

V kategorii "Práce v Německu" máme pouze tipy, návody, otázky platné pro celé Německo.
Kdyby jsi tam nechal jen tu posledni vetu s otázkou na rady a tipy, tak to tam můžeš napsat znovu.
« Poslední změna: Březen 29, 2013, 01:43:14 pm od David » Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #2 : Březen 29, 2013, 02:21:49 pm »

v Prahe na goetheinstitute by Ti dali dobre zaklady nemciny,ak by si sa ucil...
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #3 : Březen 29, 2013, 02:25:17 pm »

Nepodcenuj sa a posielaj si ziadosti do fachu ktory Ta bavi..cize IT...vela ludi poznam co maju dobre joby v Mnichove a nemcinu slabu...
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #4 : Březen 29, 2013, 02:25:36 pm »

http://www.stepstone.de/stellenangebote--Consultant-IT-Security-w-m-Advisory-IT-Risk-Assurance-Financial-Services-EMEIA-FSO-Muenchen-Muenchen-Ernst-Young-GmbH-Wirtschaftspruefungsgesellschaft--2099717-inline.html
Zaznamenáno
michal1



Karma: 0
Příspěvků: 12


« Odpověď #5 : Březen 29, 2013, 04:03:40 pm »

PS: Presunuto do inzerce.

V kategorii "Práce v Německu" máme pouze tipy, návody, otázky platné pro celé Německo.
Kdyby jsi tam nechal jen tu posledni vetu s otázkou na rady a tipy, tak to tam můžeš napsat znovu.

dakujem, neuvedomil som si ze pisem do nespravneho vlakna... videl som "otazky ohladne prace v Nemecku", nie vsak malym pismom "ziadna inzercia"

dakujem aj za prve ohlasy Úsměv no inak som v Nemecku len druhy mesiac Úsměv moja nemcina je ozaj slaba, zatial viem len zopar fraz a zakladne veci ako su nejake tie prislovky, cislovky, dni v tyzdni, povedat ako sa volam, kolko je hodin, a ako som pisal zopar fraz, slovies, sloviciek, je to velmi slaba uroven, A1 alebo mozno uz A2, viem o sebe povedat len velmi malo, ale diky za podporu Mrknutí

cize mna by len tak niekam nevzali si myslim... resp. bojim sa toho, ze sa vobec so mnou budu bavit Nemci Úsměv posunkami atd. ale uz som pocul aj taky pripad, ze su aj taki stastlivci, ze sa bavili po telefone maximalne 10timi slovickami hehe... ale slo o "robotnicku" jednoduchu manualnu pracu - napokon ako sa aj vravi - "Odvaznemu stastie praje." ...napriek tomu, ze Nemci radi zamestnavaju cudzincov za mensie platy (napriklad takych 3000 eur je naozaj mensi plat v oblasti IT z pohladu Nemcov) tak si myslim, ze musim vediet aspon zakricat po nemecky "horiiii, poplaaaach" Úsměv pripadne sa opytat "kde je unikova cesta" a ine blbiny v krajnej nudzi, ktore som sa este fakt neucil (myslim prikladne a podobne slovicka)

alebo mam to risknut ? a poslat v nemcine svoj suchy zivotopis do nejakej nemeckej pracovnej agentury ? Úsměv a co ak mi zavolaju ? jednoduche vety chapem, ale rychlu nemcinu a 5+ slovne vety uz je velky problem pre mna Úsměv
Zaznamenáno
joker



Karma: -8
Příspěvků: 122



« Odpověď #6 : Březen 30, 2013, 11:33:40 am »


Poznam par ludi ,ktori pracuju v IT oblasti a k dorozumievaju sa iba anglictinou.Nakoniec IT jazyk je anglictina.Vobec sa netrap pre tvoju nemcinu,napis si profesijne zivotopisy v angline a rozposi ich hlavne do vecsich firiem.Ako uz napisal Harry,tych inzratov je kopec.Ako si napisal,hladaj hlavne vo vecsich mestach(vacsia moznost sa zamestnat).Mozno sa ti ozve aj nejaky Slovak alebo Cech,ktory pracuje v tejto oblasti a je ich tu naozaj dost.Hlavne bud zdravo drzy a nenechaj sa odradit prvymi neuspechmi,tie sme mali aj my(hlavne prvy rok bol naozaj tazky).Vela stastia v hladani roboty.
Zaznamenáno
michal1



Karma: 0
Příspěvků: 12


« Odpověď #7 : Březen 30, 2013, 07:15:37 pm »

diky Joker za podporu ale ja neviem anglicky jazyk zasa na komunikativnej urovni Úsměv mozno to je tak A2 pripadne B1 trochu, ta uroven podla EU "noriem" :/
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | © Socrates.cz 2024


spolujizda | Autostop.pl | Autostop.sk | Zahnarzt München