Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Mnichov | Německo | Nizozemsko | Lucembursko | Rakousko | Španělsko | Švýcarsko | USA
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: pracovní povolení pro manželku  (Přečteno 21298 krát)
olejman



Karma: 0
Příspěvků: 4


« : Duben 07, 2013, 11:19:34 pm »

Zdravím. Potřebuji poradit případně pomoci. Už jsem v HL dělal a mám sofi numer. Moje manželka je Thajka a teď dostala na 5 let přechodný pobyt v CZ. Může s tímhle jet se mnou pracovat do HL jako moje žena čili manželka občana EU, stejně tak jako v GB? Od známého jsem slyšel že to nestačí a pokud nemá trvalý pobyt tak musíme pro ni zažádat v Holandsku o pracovní povolení Co????.. Pokud ano tak nevíte někdo detaily a nebo jestli to jde vyřídit přes ambasadu v Praze? Předem díky...
Zaznamenáno
Magdi



Karma: 0
Příspěvků: 2


« Odpověď #1 : Duben 11, 2013, 09:44:01 pm »

Musíš požádat o "verification against EU law". K tomu je potřeba dokázat, že manželku dokážeš v Holandsku uživit, tzn. máš adresu, stálý příjem, zdravotní pojištění. O verification se žádá až tady, takže sem manželka musí napřed přicestovat - pokud nemá vízum, pochopitelně o ně musí napřed zažádat na ambasádě, ale dostane jenom turistické, povolení k pobytu až tady. Je to dost časově a psychicky náročná procedura...my máme zatím za sebou tři měsíce, a zdaleka nejsme u konce...holandská byrokracie snadno trumfne i tu českou. Před odjezdem z ČR je potřeba dát dohromady ty správné papíry a nechat je úředně ověřit, oapostilovat a přeložit...jinak se vám to ještě víc protáhne. Nevím, jestli to, že má přechodný pobyt v ČR, by ten proces nějak urychlilo, ale typuju, že spíš ne. Slovy Holanďanů: good luck.
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | © Socrates.cz 2024


spolujizda | Autostop.pl | Autostop.sk | Zahnarzt München