Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Mnichov | Německo | Nizozemsko | Lucembursko | Rakousko | Španělsko | Švýcarsko | USA
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 11   Dolů
 
Autor Téma: K placení KFZ Steuer není potřeba německé SPZ  (Přečteno 1406867 krát)
jahoda2010



Karma: 11
Příspěvků: 1228



« Odpověď #30 : Červenec 12, 2013, 09:02:11 am »

My jazdíme na aute prihlásenom na Slovensku, auto nepatrí nám (je napísané na niekoho na Slovensku) a takisto máme od majitela auta podpísaný papier, že nám s ním dovoluje jazdiť a dátum upravený tak, aby to nepresiahlo 6 mesiacov, myslíte, že to pomôže?
Zaznamenáno
petr69



Karma: 8
Příspěvků: 330


« Odpověď #31 : Červenec 12, 2013, 07:13:38 pm »

Přečti si předchozí příspěvky a odpověď najdeš sama. Ale slyším poprvé něco o lhůtě 6 měsíců, možná jsem ale něco přehlédl. Já osobně být policistou a někdo mi tvrdil, že ono auto tu je "pouze" 6 měsíců, hnal bych ho hned na Finanzamt.

Zákon hovoří jasně - pokud je auto používáno na něm. silnicích, podléhá dani. A v předchozích příspěvcích si můžeš několikrát přečíst: nezáleží na SPZ, na osobě majitele atd. Vyjímka jsou samozřejmě turisti.

Dokážeš-li přesvědčit policistu, že jsi 6-měsíční turista a že tvoje přhlášení k pobytu v DE, které mu vyjede v autě na počítači je omyl nebo chyba německé radnice.... :-).... A to všechno kvůli ušetřeným 8 Eur měsíčně??? nechápu, nerozumím.....
Zaznamenáno
jahoda2010



Karma: 11
Příspěvků: 1228



« Odpověď #32 : Červenec 15, 2013, 08:50:33 am »

V predchádzajúcich príspevkoch okrem iného aj píšu, že nie vždy sa im podarilo zapísať sa na platenie KFZ Steuer s cudzou SPZ-tkou. Takže ja tam vlítnem na úrad, možno to ani nebude možné, ale pekne na seba upozorním. Hněv
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #33 : Červenec 15, 2013, 10:18:40 am »

Když to není možné, tak přece nemáš žádný problém. Kdo ti neumožní platit daň, nemůže po tobě druhou stranou huby chtít, abys platila pokutu za to, že ji neplatíš.
Proto těm lidem také říkám "nerozčilujte se, že ji od vás nechtějí - ale nechte si dát nějaký papír, který to aspoň naznačuje".

Mně na FÚ výslovně řekli, že když vůz nepatří mně a pobývá to dočasně, nevzniká daňová povinnost. Nebyl jsem tam ovšem osobně a ano...svou vlastní radou jsem se neřídil a nešel si to nechat dát písemně Úsměv Ovšem kdo nemá rád tanec na tenkém ledě, ve vlastním zájmu to udělá.
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
Loky



Karma: 0
Příspěvků: 4


« Odpověď #34 : Červenec 16, 2013, 11:51:56 am »

Ahoj, přečetla jsem příspěvky a musím potvrdit.., jdou po tom a souhlasím s tím, že je lepší mít klid.
Jen ještě jedna věc - myslela jsem, že to s platbou daně jde ruku v ruce, ale asi mi to vyvrátíte...
Zastavili nás neuniformovaní policisté, kteří nám řekli, že po 3 měsících pobytu tu si musíme nechat přepsat slovenské RZ na německé.
Víte o tom, prosím, někdo něco?
Díky moc.
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #35 : Červenec 16, 2013, 12:24:41 pm »

Placení daně a přepis auta není to samé - například pokud vůz není tvůj, těžko ho budeš přepisovat do Německa. Pro ně je důležitá hlavně ta daň.
Určitě bude nějaká lhůta, po které po tobě budou chtít vlastní vůz přepsat - ale myslím, že i tady případně budeš mít dost možností minimálně to zdržet (např. pokud jsem tu na 3/4 roku na stáži nebo od začátku omezeném pracovním pobytu, nikdo po mně nemůže vážně chtít sem přepisovat auto a potom zase zpět). Také uznaná dvojí domácnost by měla být dostatečným argumentem pro to, mít auto přihlášeno v jedné "domácí" zemi a užívat ho v druhé.
Na druhé straně, u někoho, kdo už tu je hlášen 10 let a najednou by jezdil v cizině na sebe přihlášeným vozem...to by asi vedlo k podezíravým pohledům Úsměv
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
Loky



Karma: 0
Příspěvků: 4


« Odpověď #36 : Červenec 16, 2013, 02:40:01 pm »

Díky. Jsme tu teprve dva měsíce, takže daň vyřídíme a RZ se budeme snažit nějak vždy okecat. Jde o to, že nevíme jak dlouho zůstaneme, takže přepisy a zbytečně vyhozený peníze za pojistky tu mě fakt děsí.
Zaznamenáno
levpard



Karma: 0
Příspěvků: 4


« Odpověď #37 : Červenec 17, 2013, 02:18:30 pm »

Takze dostal som informacie z Finanzamtu Hamburg o plateni KFZ Steuer na cudzich spz a oficialne takato moznost vobec neexistuje a nema ani ziadnu oporu v zakone a je nepripustna!!! Konzultovali to s Finanzamtom Augsburg Land a tam im tiez im nevedeli povedat na zaklade coho tuto praktiku vykonavaju. Takze Bayern je zrejme vynimka, kde som na otazku co potrebujem k plateniu KFZ Steuer na cudzich SPZ dostal z Finanzamtu Augsburg Land odpoved ze je to bez problemov a treba k tomu len obcianku, technicky preukaz prip. jeho preklad, a bankove konto.
« Poslední změna: Červenec 17, 2013, 07:49:40 pm od levpard » Zaznamenáno
Safik



Karma: 0
Příspěvků: 1


« Odpověď #38 : Srpen 14, 2013, 03:30:36 pm »

Dnes jsem byl na Finanzamtu ve Stuttgartu, prihlasil jsem se k placeni KFZ-Steuer. Vse slo naprosto bez problemu, byli ochotni a vse bylo vyrizeno behem par minut. Pouze si okopirovali velky technicak, kde je zajimaly udaje o prvnim prihlaseni vozidla (12/2011), palivo (nafta), emise CO2 (135g/km), obsah motoru (1560).
Pak uz po mne chteli jen adresu v Nemecku. Vse mi poslou postou, v mem pripade to rocne prijde na 192 €.
Potvrzeni budu vozit s sebou v aute, takze bych nemel mit zadne problemy ani pri pripadne silnicni kontrole a pro klid v dusi, ze neporusuji zadny zakon tech 192 € rocne urcite stoji  Úsměv.
« Poslední změna: Srpen 14, 2013, 03:32:29 pm od Safik » Zaznamenáno
levpard



Karma: 0
Příspěvků: 4


« Odpověď #39 : Říjen 14, 2013, 11:13:52 am »

Ja som bol tiez dnes na Finanzamt Augsburg Land a tiez to islo bez problemov. Pani opisala vsetky udaje ze technicaku (slovenskeho) a vobec nechcela ziadny preklad, alebo podobne veci, dalej chcela po mne len nemecku adresu a obciansky a este cislo konta v banke. Do dvoch tyzdnov mi pride rozhodnutie na moju adresu. Pred tym som na tom Finanzamte bol asi 5x a kazdy mi tvrdil ze sa to neda a ze to je nemozne!!! a kade tade som vyvolaval a vsade mi povedali ze je to nemozne, tak som im povedal ze jedine co je nemozne ja nastat v okruhlej miestnosti do rohu! a cuduj sa svete nakoniec to az take nemozne nie je!
Zaznamenáno
Dominik85



Karma: -6
Příspěvků: 31


« Odpověď #40 : Říjen 14, 2013, 01:38:26 pm »

Ja som bol tiez dnes na Finanzamt Augsburg Land a tiez to islo bez problemov. Pani opisala vsetky udaje ze technicaku (slovenskeho) a vobec nechcela ziadny preklad, alebo podobne veci, dalej chcela po mne len nemecku adresu a obciansky a este cislo konta v banke. Do dvoch tyzdnov mi pride rozhodnutie na moju adresu. Pred tym som na tom Finanzamte bol asi 5x a kazdy mi tvrdil ze sa to neda a ze to je nemozne!!! a kade tade som vyvolaval a vsade mi povedali ze je to nemozne, tak som im povedal ze jedine co je nemozne ja nastat v okruhlej miestnosti do rohu! a cuduj sa svete nakoniec to az take nemozne nie je!

tiez som uz bol 2x na urade a nieje to mozne kazdy pise ze je tak ja fakt neviem co uz im mam mojou lamavou Nemcinou povedat aby to pochopily omg.
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #41 : Říjen 14, 2013, 02:45:25 pm »

Ja som bol tiez dnes na Finanzamt Augsburg Land a tiez to islo bez problemov. Pani opisala vsetky udaje ze technicaku (slovenskeho) a vobec nechcela ziadny preklad, alebo podobne veci, dalej chcela po mne len nemecku adresu a obciansky a este cislo konta v banke. Do dvoch tyzdnov mi pride rozhodnutie na moju adresu. Pred tym som na tom Finanzamte bol asi 5x a kazdy mi tvrdil ze sa to neda a ze to je nemozne!!! a kade tade som vyvolaval a vsade mi povedali ze je to nemozne, tak som im povedal ze jedine co je nemozne ja nastat v okruhlej miestnosti do rohu! a cuduj sa svete nakoniec to az take nemozne nie je!

tiez som uz bol 2x na urade a nieje to mozne kazdy pise ze je tak ja fakt neviem co uz im mam mojou lamavou Nemcinou povedat aby to pochopily omg.
Proč si s tím tady někteří z vás děláte takové násilí?
Tu daň přece chcete zaplatit proto, aby vám nikdo nedělal problůémy, že ji neplatíte. ne proto, že byste se chtěli zbavit peněz.
Tak si prostě, když to dle úřadu není možné, nechte v tomto smyslu vystavit krátké potvrzení a to pak ukazujte policistům při kontrole. Pokud úřad daň není schopen vyměřit, pak také nemáte povinnost ji tomu to úřadu platit...?!
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
levpard



Karma: 0
Příspěvků: 4


« Odpověď #42 : Říjen 24, 2013, 08:25:57 pm »

Presne taketo potvrdenie by bolo asi najlepsie riesenie, ale nakolko tam robia ludia aki tam robia, nam taketo potvrdenia asi nikto nebude schopni vystavit Úsměv)) a inac uz mam doma potvrdenie a vychadza mi to na 108 euro rocne na megana 2008 (EURO 4)
Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #43 : Říjen 25, 2013, 08:49:05 pm »

Je to jednotne pro celou EU.
Napr.tady... https://www.euroskop.cz/600/sekce/registrace-vozidla-v-jine-zemi-eu/
A vsude to maji doplnene tim, ze jak se prihlasis v jine zemi bezi lhuta k preregistraci hned.
Pokud je to auto pujcene, od osoby ktera neni nijak spojena s Německem,  pravdpodobne to projde uplne bez problemu. Tak to ma hodne lidi co znam.

A protoze sem si tu smernici precetl tak jen doplnim ze v jine zemi EU by mel byt ridic zaroven majitel nebo uzivatel vozu zapsany v technickem prukazu...

Coz ale ta ,, pujcena " auta vylucuje...  Škleb
« Poslední změna: Říjen 25, 2013, 09:40:08 pm od jirike » Zaznamenáno
petr69



Karma: 8
Příspěvků: 330


« Odpověď #44 : Říjen 25, 2013, 10:14:32 pm »

Já mám auto půjčené (od mé firmy v ČR, takže v techničáku je "jakási" s.r.o.), která není nijak spojená s DE, a stejně jim těch 250 Eur ročně dobrovolně dávám, abych měl klid.
Ať klidně nějaký závistivý soused pošle na Finanzamz dotaz proč stojí 300 dní v roce před jeho barákem auto s českou značkou Úsměv
Zaznamenáno
Stran: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 11   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | © Socrates.cz 2024


spolujizda | Autostop.pl | Autostop.sk | Zahnarzt München