Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Mnichov | Německo | Nizozemsko | Lucembursko | Rakousko | Španělsko | Švýcarsko | USA
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 11   Dolů
 
Autor Téma: K placení KFZ Steuer není potřeba německé SPZ  (Přečteno 1406883 krát)
Fcelicka



Karma: 0
Příspěvků: 1


« Odpověď #45 : Listopad 09, 2013, 04:30:01 pm »

Dobry den,

chtela bych se zeptat, zda ma nekdo s popsanou praxi zkusenosti v Sasku, pripadne v Drazdanech. Pri telefonickem dotazu na financim urade nam bylo receno, ze o nicem takovem nevi a ze jim nas dotaz/pozadavek mame zaslat pisemne ( Hněv ha ha ha)..

Dekuji predem za odpoved.
Zaznamenáno
petr69



Karma: 8
Příspěvků: 330


« Odpověď #46 : Listopad 09, 2013, 11:17:06 pm »

párkrát už to tu někde zaznělo - výklad zákona se asi liší region od regionu...

a co už tu také někdo psal - pokud odmítají vypočítat KFZsteuer na auto s českou SPZ, nechť ti to dají písemně a v případě potřeby bych se tím prokazoval při silniční kontrole.

V každém případě není v DE zákon o tom, že můžeš jezdit jen s autem přihlášeným v Německu.
Zaznamenáno
pires23



Karma: 0
Příspěvků: 8



« Odpověď #47 : Listopad 14, 2013, 01:30:54 pm »

zdravím,

Taky tak idem radšej zaplatiť tú daň ale s kopiou veľkého TP asi veľa vody na KFZ nenamútim však??  Co??? Škleb
Zaznamenáno
petr69



Karma: 8
Příspěvků: 330


« Odpověď #48 : Listopad 14, 2013, 10:59:03 pm »

stejná odpověď - jak kde... Úsměv

v Erdingu stačila kopie VTP v češtině a za pár minut jsem byl venku
Zaznamenáno
pires23



Karma: 0
Příspěvků: 8



« Odpověď #49 : Listopad 21, 2013, 09:41:00 am »

Tak som prave volal na finanzamt v Mnichove. Vraj na auto s cudzimi SPZ neni mozne platit steuer. Mam ist na Zullassungenstelle so vstkymi podkladmi a prihlasit auto na DE znacky, potom sa to bude dat. Ja tomuto systemu uz fakt nerozumiem, vsade je to inac ..... horsi j to u snad iba. Danovym priznanim .... kazdy steureberator povi nieco ine ..  a teď  babo rad Hněv

Tak som zavolal na Zullassungstelle .... a ak ináč povedali, že sa to dá ale že to musim isť ta Finanzamt, povedal som im, že som tam volal a že vraveli že sa to nedá.... tak vraj to neni ich problém, je to problém Finanzamtu....
« Poslední změna: Listopad 21, 2013, 02:07:11 pm od pires23 » Zaznamenáno
pires23



Karma: 0
Příspěvků: 8



« Odpověď #50 : Listopad 23, 2013, 12:43:21 pm »

Včera som bol na Finanzamte osobne... Povedal som, že by som chcel zaplatiť KFZ steuer na auto so zahr. značkami,  no a dostal som papiere na vyplnenie + doklad pre policiu že v prípade kontroly som bol na finanzamte.
Názov toho tlačiva je -
Bentzung eines gebietsfremden Fahrzeugs im Inland
Prufung der Steuerpflicht (§ 1 Abs. 1 Nr. 2 bzw. Nr. 3 KraftStG)

Vyplnal to už niekto aby som to nejak nepovypisoval tak, že budem musieť prepísať auto na DE značky :-D


* unnamed (2).jpg (62.04 KB, 491x655 - prohlédnuto 1537 krát.)

* unnamed (1).jpg (12.75 KB, 368x491 - prohlédnuto 1523 krát.)

* unnamed.jpg (13.24 KB, 400x534 - prohlédnuto 1507 krát.)
Zaznamenáno
skorpion



Karma: -2
Příspěvků: 59


« Odpověď #51 : Listopad 27, 2013, 06:01:08 pm »

ako to vlastne teraz bude? Na sme som nasiel "Zavedieme primeraný príspevok pre držiteľov osobných áut neregistrovaných v Nemecku (vigneta)" Zaujalo ma hlavne slovo NEREGISTROVANYCH. Ja ma slovenske spz. Ma zmysel ist vybavovat KFZ Steuer, ked od januara by mali byt nejake poplatky pre cudzincov?
Zaznamenáno
petr69



Karma: 8
Příspěvků: 330


« Odpověď #52 : Listopad 27, 2013, 10:52:41 pm »

Já osobně si myslím, že plánované zavedení dalničních známek nebude mít nic společného s placením KFZ-Steuer.
Jinak řečeno, na povinnosti platit tuto dań, pokud tu žijeme a pracujeme, se nic nezmění.
Viz všechny předchozí příspěvky.

A pokud si nová Velká koalice prosadí placení daln. poplatků pro cizince, asi se tomu nevyhneme, když tady jezdíme na českých SPZ.

Taky by se mi líbilo, kdyby mi řekli, už jsi zaplatil KFZ Steuer, tak nemusíš platit to ostatní, ikdyž nemáš německé značky. Je to možné, ale moc tomu nevěřím.
Ono to bude nějakých 5O Eur ročně (doufám Úsměv), to půjde skousnout Škleb


A teď obráceně -  k tvému dotazu - řekneš při silniční nebo daňové kontrole "...já KFZ Steuer platit nemusím protože už jsme zaplatil dálniční poplatek..." ?
Zaznamenáno
pires23



Karma: 0
Příspěvků: 8



« Odpověď #53 : Leden 03, 2014, 01:07:11 pm »

Takže papiere, ktoré som uviedol vyššie som vytlačil doručil na KFZ finanzamt v Mnichove a dostal som šek na zaplatenie dane 52€ ročne. Takže je to možne aj na SK značkách len asi v každom meste majú svoje požiadavky, dokonca aj na tom istom úrade Vám jeden úrdaník povie to iný zas hento....
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #54 : Leden 03, 2014, 02:09:58 pm »

Já osobně si myslím, že plánované zavedení dalničních známek nebude mít nic společného s placením KFZ-Steuer.
Jinak řečeno, na povinnosti platit tuto dań, pokud tu žijeme a pracujeme, se nic nezmění.

A teď obráceně -  k tvému dotazu - řekneš při silniční nebo daňové kontrole "...já KFZ Steuer platit nemusím protože už jsme zaplatil dálniční poplatek..." ?
Jejich současný plán je jiný - těm, kdo již platí daň, prostě vinětu jaksi darují, že už ji zaplatil v dani. O odpouštění daně nikdy nebyla řeč.

Celý ten cirkus ale má spoustu děr - například vláda přiznává, že neprováděla propočty nákladů, které s výběrem toho poplatku vzniknou (vesele ale argumentuje výnosy z něj - bez zohlednění nákladů!), stejně tak nemá představu, co to v příhraničních oblastech udělá s provozem na souběžných komunikacích.
Rovněž ignorují fakt, že některá auta jsou dnes od daně osvobozena či platí méně než je cena viněty ... jak to plánují vrátit těm? Přímo jim to vrátit nemohou. A pokud jim to nevrátí, budou jedni domácí řidiči oproti jiným znevýhodněni a budou se (úspěšně) soudit...

Celkově mi to přijde jako diletantský rychlokvašený nápad hodný spíše východnějších končin...
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
dorotkaforyou
Host
« Odpověď #55 : Leden 07, 2014, 03:52:28 pm »

Dobrý den všem. Také jako všichni, co se přestěhovali do Německa, jsem chtěl přehlásit moje auto
z ČR do Německa - kvůli placení silniční daně. Stále jsem to oddaloval, protože se mi nechtělo
platit takové peníze za přepis (jak už tady psal jeden kolega) a tratit čas vyřizováním.
ALE!!! Nedávno jsem se bavil se známými, kteří se přistěhovali blíž k nám z Frankfurtu. Říkali, že tam platili KFZ Steuer bez přehlašování auta do DE. Nahlásili se na místním fin.úřadě k placení daně, a fin.úřad požadoval pouze velký TP, místo bydliště v Německu, od kdy tady bydlí a k jakému účelu auto užívají (soukromé , či podnikatelské účely). Teď si to samé vyřídili i na finančáku nového bydliště. Taky pouze s těmito doklady ( a už takhle fungují přes 5 let) a vše je zákonné.  Úsměv
Já se na to chystám během tohoto nebo příštího týdne, tak potom napíšu (doplním) i vlastní zkušenost.

A samozřejmě ušetřím na přepisu auta a placení dražší pojistky v DE.  Úsměv
    

Tak já jsem se ptala přímo na něm. úřadě, kde se auta přepisují a tam mi řekli, že pokud jsem hlášená  k pobytu v Německu, tak musím mít auto taky příhlášené v Německu, žádná jiná alternativa není. Ale já jsem v Bavorsku a může se to stát od státu lišit.
Jinak koukám, jak se český hlavičky snaží zase vyhnout placení něčeho co je v jejich milované zemi normální, ale život v Německu si stále pochvalují, jak je pro ně výhodný
« Poslední změna: Leden 07, 2014, 04:09:57 pm od dorotkaforyou » Zaznamenáno
sampovka
Host
« Odpověď #56 : Leden 22, 2014, 06:42:18 pm »

...
« Poslední změna: Leden 22, 2014, 07:02:43 pm od sampovka » Zaznamenáno
sampovka
Host
« Odpověď #57 : Leden 22, 2014, 06:56:12 pm »

Zdravim, ako je mozne, ze ludia, co tu pisali nemali problem so zaplatenim KFZ?Co??? Lebo nam na FU v Donaueschingene( Baden-Wurttemberg) opakoval chlap furt dokola, ze musime mat nemecke znacky- ze inak to nejde.. Potom sa radil s kolegynou ta tiez nic k veci nepovedala, tak nas poslali na LANDRATSAMT, tam sa opytat. Poradte prosim, chceme to zaplatit a mat pokoj (neradi by sme platili pokuty..), len tu na tom financnom to nejako nejde..
Zaznamenáno
petr69



Karma: 8
Příspěvků: 330


« Odpověď #58 : Leden 22, 2014, 08:29:33 pm »

Jestli je ze zákona povinné mít auto při pobytu v DE přihlášené na něm. značkách si nejsem tak jist. Spíše jsem si takřka jist, že to povinné není.

Já osobně jsem na Zulassungstelle ani Ladsratamt nešel. Právě proto, že tam budou trvat na něm. značkách, ale oni nemají s KFZ-Steuer nic společného.

 Prostě povinnost německých SPZ je logicky blbost: jak by chtěli, čistě teoreticky, rozlišit, resp. nutit studenta na 1 semestr, nebo inženýra z nějaké firmy vyslaného z Prahy na 2 měsíce, důchodce, který se sem na nějakou dobu přistěhoval za vnoučaty Úsměv nebo stážistu v nemocnici, který za pár týdnů zase odjede?  A tito všichni se zde přihlásí na nějakou dobu k pobytu, ale proč by hned měli měnit značky? Na 3 týdny třeba? Jen proto, že si byli na radnici nahlásit adresu nějakého penzionu. To nedává smysl. A za tři týdny auto odhlásit, zrušit všechny pojistky a shánět české značky. Blbost.

To je můj názor. Nikomu netvrdím, že to tak je. Jsem dost líný na to, abych googloval německé zákony Úsměv.

A jak zde z předchozích příspěvků jednoznačně vyplynulo - na každém Finanzamtu mají jiný názor.
A právě tento rozdílný názor různých úředníků toto forum nevyřeší. Proto se zde opakuje stejný dotaz stále dokola.

Opakuji znova moje doporučení - jít jen na FÚ a trvat na tom, že chci zaplatit. Pokud úředník řekne, že ne s českými SPZ, tvrdit, že to v jiných regionech/městech/spolk. zemích dělají. Pokud bude tvdrdit stále, že ne, ať to dá písemně, že odmítl platbu přijmout.

P.S. Při četných siln. kontrolách se mě policisté skoro pokaždé zeptali, jestli mám zaplacenou KFZ-steuer. Ale nikdy! se mě neptali proč nemám německé značky. A oni by snad také měli něco vědět Mrknutí

hezký večer všem,Petr
Zaznamenáno
dochloite



Karma: -12
Příspěvků: 92


« Odpověď #59 : Leden 22, 2014, 10:43:40 pm »

Na Finanzamtu v Konstanz (zrejme stat ve state) odmitaji cokoliv dat pisemne a to pres opakovane navstevy a pisemne zadosti a to dokonce u sefa Finanzamtu. Ale jdu dal dokud to nebudu mit pisemne treba od Bundesfinanzministerium :-)
 
Zaznamenáno
Stran: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 11   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | © Socrates.cz 2024


spolujizda | Autostop.pl | Autostop.sk | Zahnarzt München