Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Mnichov | Německo | Nizozemsko | Lucembursko | Rakousko | Španělsko | Švýcarsko | USA
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: 1 ... 4 5 6 7 8 [9] 10 11   Dolů
 
Autor Téma: K placení KFZ Steuer není potřeba německé SPZ  (Přečteno 1406774 krát)
majkis78



Karma: 0
Příspěvků: 2


« Odpověď #120 : Červenec 25, 2015, 03:43:11 pm »

Zdravim, prave nam prislo z Zollamt, ze zistili ze neplatime za auto KFZ - Steuer, nevie mi prosim niekto napisat, aku pokutu dostaneme - sme tu prihlaseni uz dva roky a mame SK znacky...Mame z toho vikend na prasky,,, Smutek

Vdaka
Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #121 : Červenec 25, 2015, 11:16:26 pm »

Ono tady tech pokut zatim asi mnoho nepadlo a pokud ano, nikdo se nepochlubil...
Protoze ale vidim denne fury cizich SPZtek bylo by asi dobry kdyby jsi nam vsem dal vedet jak to dopadlo, aby uz byla nejaka cenna nova informace k dispozici...

Drzim samozrejme palce, aby to byla cena co nejnižší a nasleduji dny, bez stresu Úsměv
Zaznamenáno
petr69



Karma: 8
Příspěvků: 330


« Odpověď #122 : Srpen 07, 2015, 07:54:01 pm »

Napíši pokračování pro ty, jež bojují s Zollamtem kvůli českým SPZ tak jako já...

Dnes se mi po několika týdnech ozvali s tím, že pokud dodám písemný souhlas českého vlastníka auta o tom že mám jeho auto v trvalém užívání, zpracují moji žádost o výpočet Kfz-steuer kladně  Mrknutí.

P.S.
Kdo nečetl mé předchozí příspěvky - snažím se o zaplacení daně tak jak to bylo vždy s Finanzamtem, ne se placení vyhnout...

Petr
Zaznamenáno
Katty 2
Host
« Odpověď #123 : Srpen 25, 2015, 10:41:55 am »

Tak prvni pokuta v mem okoli za neplaeni padla.
Hrozilo 600 Euro (dopocitane roky od zacatku pobytu s danym vozem v DE ) a pravnikem bylo uhrano na 80 Euro (dolozene svedectvi o uzivani vozu mimo DE ).
Ja to nebyla  Mrknutí
Ale u hranic smer Usti a Decin po tom jdou celnaci jak divi tak bacha.
Ja na vyrizeni a vypocet dane cekam jiz druhy mesic.
ak dlouho se normalne ceka ?
Zaznamenáno
toniklesnik



Karma: 0
Příspěvků: 3


« Odpověď #124 : Únor 16, 2016, 12:43:05 pm »

Resim podbnou vec, rad bych provozoval v DE auto, ktere neni v mem vlastnictvi. Prihlaseny jsem tu uz vicero let.
Volal jsem na Zollamt v Regensburgu a nebyli v tomhle ohledu moc vstricni a kreativni.
Rekli mi, ze jezdit autem s cizimi poz. znackami po DE pry podle zakona vlastne nesmim. Je to trochu absurdni. NAkonec mi pani poradila at si koupim to auto od vlastnika nebo si poridim jine, vlastni Smích
Ted mi reknete (recnicky obrat), kdyz me celnici zastavi a reknou mi ze kratim na dani, jak zustat klidny a nerozrusit se Úsměv
Nejak mi pripada, ze jedina moznost jak dan zaplatit, je cekat az me celnici poslou na celnici sami. Akorat to asi bude o pokutu drazsi...
Zaznamenáno
petr69



Karma: 8
Příspěvků: 330


« Odpověď #125 : Únor 16, 2016, 08:56:33 pm »

já měl V Regensburgu stejnou zkušenost.
 Pak jsem jim mailem poslal něco v tom smyslu že není v Německu ani jinde na světě zákon, který by mi nařizoval jezdit pouze autem, které je mým majetkem. K tomu jsem jim napsal, že pokud mi daň odmítnou vyměřit, že chci k tomu jejich písemné stanovisko s razítkem abych se tím mohl prokazovat při silniční kontrole. No a po tomto mailu už to šlo, do týdne jsme měl doma složenku.
Petr
Zaznamenáno
skorpion



Karma: -2
Příspěvků: 59


« Odpověď #126 : Duben 05, 2016, 05:50:59 pm »

Ako sa da zaplatit KFZ-Steuer? Na ZOLL online sa mi nepodaril najst ziaden formular (moja nemcina je limitujuca, takze mozno to tam je :-) ).
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #127 : Duben 06, 2016, 11:36:16 am »

Zkus to tady: http://www.zoll.de/DE/Privatpersonen/Kraftfahrzeugsteuer/Zahlung-der-Kfz-Steuer/zahlung-der-kfz-steuer_node.html
"...nutzen Sie das Formular 032021 "Kraftfahrzeugsteuer SEPA-Lastschriftmandat für die SEPA-Basislastschrift""

Ten formulář najdeš jen pod tím číslem v kastlíku s nadpisem "Formulare zum Thema" (vpravo nahoře).

=> Dej každopádně vědět, jaks dopadl! Úsměv
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
skorpion



Karma: -2
Příspěvků: 59


« Odpověď #128 : Duben 06, 2016, 04:16:27 pm »

To som nasiel, ale nie su tam ziadne kolonky pre auto. Potrebujem ho najskor nejak "prihlasit" na platenie dane (mam slovenske SPZ). Uz som to tak robil pred 2 rokmi pre svoje stare auto na finanzamte. Dal som im len kopiu velkeho technicaku a potvrdenie o prihlaseni na pobyt a oni to uz vybavili, len mi prislo potvrdenie. Teraz by som to najradsej vybavil elektronicky, alebo postou - je to pre mna jednoduchsie. Len neviem, ci sa to vobec da takto...
Zaznamenáno
Poldis



Karma: 0
Příspěvků: 8


« Odpověď #129 : Duben 20, 2016, 09:28:24 am »

Dneska jsem se byl na Zollamtu ve Furth im Waldu nahlásit na placení Kfz Steuer. Neměl jsem žádný problém i když nejsem vlastníkem a auto má český značky. Vyplnil jsem formulář aby se mi to odečítalo z účtu a okopírovali si velký techničák a občanku a bylo hotovo. Ze začátku chtěli podpis od vlastníka vozu, ale pak řikali, že nebude třeba. Podepsal jsem jen prohlášení, že nejsem vlastníkem a auto jen používam, a že auto nemohu přepsat na DE značky. Do 2-3 tejdnů by mi mělo přijít potvrzení, že je vše zaplaceno.
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #130 : Duben 20, 2016, 11:02:38 am »

Prima, díky za info!
Řekli ti už něco k tomu, jakou daň (a z jakých tříd) ti vyměří? Možná to ale přijde až v tom rozhodnutí...
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
Poldis



Karma: 0
Příspěvků: 8


« Odpověď #131 : Duben 21, 2016, 09:07:57 am »

Ptal jsem se kolik to tak bude dělat. Mám benzín 1,6, rok výroby 2003 a splňuje euro 4 si myslim. Daň by měla být ca. 110 euro.
Zaznamenáno
skorpion



Karma: -2
Příspěvků: 59


« Odpověď #132 : Duben 28, 2016, 05:01:53 pm »

trik bude mozno v tom, ze nie si vlastnikom... Ja mam trochu komplikovanejsiu situaciu a stale nemam ziadne vierohodne info...
Zaznamenáno
Jave



Karma: 0
Příspěvků: 8


« Odpověď #133 : Červenec 07, 2016, 01:27:20 pm »

Mel bych dotaz na nekoho, kdo si timhle uz prosel:
Budu ted kupovat auto, ktere chci prihlasit v nemecku - ziju tady uz par let a jsem i prihlaseny. Doted jsem pouzival svoje auto s ceskymi spz. Ted mi ale auto ukradli a tak nove chci uz prihlasit na nemecke znacky. Z cech mam papir vystaveny od Kooperativy rovnou v nemcine, ze mam 86 mesicu bezeskodni udalosti a ja bych rad ziskal nejaky bonus i tady. Bohuzel mi ale u mnou vybrane pojistovny (DEVK) rekli, ze vsichni co jsou z vychodniho bloku (Polsko, Cesko, Slovensko...) maji s uznanim bonusu smulu. Uz jsem tu na foru cetl, ze je potreba se ptat a nektere pojistovny by mohly bonus z cr uznat. Ma s tim nekdo zkusenost? Uz nekdo nasel nejakou pojistovnu, kde bezeskodni prubeh uznali? Byl bych moc rad za jakoukoliv informaci, nebo pomoc, protoze ja sam neuveritelne tapu v tom vsem (od ziskani nemeckeho pojisteni, az po prihlaseni auta na znacky a zaplaceni kfz steuer)... diky moc Úsměv
Zaznamenáno
rudo



Karma: -112
Příspěvků: 1466


« Odpověď #134 : Červenec 07, 2016, 02:38:33 pm »

1. co sa tyka platenia dane (Kfz-Steuer) tak tam nemas v com tapat, ked budes prihlasovat auto tu v D, tak si od Teba na urade vyziadaju cislo konta a "povolenie" na to, aby si prislusnu Kfz-Steuer mohli stahovat. Ty sa uz nemusis o nic starat, pripadne len kontrolovat neskor, ci stiahli spravnu sumu.

2. Prihlasenie na znacky je tiez jednoduche, ked uz mas poistku. V momente ked urobis dohodu s danou poistovnou tak dostanes od nej papier, ze Ti auto poisti, s tymto papierom a s papiermi od auta (plus obciansky, ak nemas nemecky obciansky, tak budu chciet asi aj potvrdenie o tom, na ktorej adrese v D byvas, ako inak by vedeli, na aku adresu to auto vlastne prihlasuju??) na prislusnu instituciu (vola sa to asi vacsinou "Landratsamt - Kfz-Zulassungsstelle"), tam im to ukazes, oni Ti pridelia znacky najprv len na papieri (alebo si vyberies teda sam), s papierom ides do "vyrobne znaciek" ktora sa nachadza vacsinou niekde hned blizko vedla "KfZ-Zulassungsstelle", s cerstvo vyrobenymi znackami sa vratis na Kfz-Zulassungsstelle, tam Ti na znacky daju "nalepky" a uz mas auto prihlasene - znacky si uz len zalozis na auto (nerobis teda nic s "policiou" ako je to bezne v Cechach ci na SK este stale myslim

3. Najdenie poistovne je tema sama o sebe, tam plati - 10 ludi = 11 nazorov
To je asi ako kebyze ja, co uz vacsinu zivota zijem v D, pridem do Ciech a opytam sa na Vaclavaku - poradte mi, ktora poistovna je NAJVYHODNEJSIA pre mna ;_)
Zaznamenáno
Stran: 1 ... 4 5 6 7 8 [9] 10 11   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | © Socrates.cz 2024


spolujizda | Autostop.pl | Autostop.sk | Zahnarzt München