Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Mnichov | Německo | Nizozemsko | Lucembursko | Rakousko | Španělsko | Švýcarsko | USA
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Přihlásit či nepřihlásit auto v Rakousku - Rakúsku?  (Přečteno 78106 krát)
jranz
Host
« : Listopad 01, 2012, 08:18:01 pm »

Dokud budete do Rakouska jen jezdit za praci, i kdyby jste tady pracovali dlouhodobe,
auto si nechejte na ceskych SPZ-kach je to urcite levnejsi a kdyz dostanete pokutu,
tak jakoukoliv, ktera nepresahuje 70 EUR, muzete hodit do kose, az od 70 EUR vyse
se to statum EU vyplati vymahat. Jedine, co se tady hlida, je kraceni dani na Nove Auta,
tady u techto aut, koupenych u nas a registrovanych u nas obcany Rakouska - event.
na jine ceske osoby vznika Rakouskemu statu velky unik na danich, tzv. NOVA - dan
pri koupi noveho vozidla. Tuto v CR nikdo neplati a tim si Rakusane usetri nemale penize,
ale toto jiz zacal konkretne v okoli Salzburgu kontrolovat Brnak primo na dalnicich, kontrolou
vsech projizdejicih vozidel s temito SPZ-kami, ale opravdu u novejsich rocniku.

Nejhorsi je, kdyz Vam auto odtahnout, nezbyde nez zaplati pokutu, ktera se letos zvysila o 25%
na 245 EUR, nebo kdyz nebudete mit dalnicni znamku, tak to muze byt 550 EUR, kdyz nezaplatite
na miste 120 EUR pokutu.

Preji Vam presto pekny pohyb po Rakouske republice. Lide jezdi pomalu, nebot je to vyjde velmi
draho, ja v jednom roce zaplatila hrdych 1650 EUR - mohla to byt hezka dovolena, zatim jeste nejezdim vzdy pomalu, ale jiz se snazim ☺
Zaznamenáno
perna



Karma: 0
Příspěvků: 3


« Odpověď #1 : Červen 28, 2013, 06:02:17 pm »

Ahoj všem tak teď momentálně doporučuji na cizích spz v horním Rakousku ani nevyjíždět  Hněv mě už si podali a musím odvézt auto domů v co nejkratší době a do té doby s ním nejezdit. Pokuta mi teprve přijde z ph takže uvidíme......Ale nic dobrého to nebude  Pláč
Zaznamenáno
Ctirad



Karma: 0
Příspěvků: 5


WWW
« Odpověď #2 : Červenec 08, 2013, 05:45:06 pm »

Nechal jsem přepsat auto na manželku, neb má narozdíl ode mně trvalý pobyt v Česku. Tady v Rakousku už se na nás těšila pojišťovačka. Ale ušetříme tak asi 26.000Kč ročně, ten rozdíl v povinném ručení mě opravdu zaskočil.
Zaznamenáno
David
Zakladatel
*

Karma: 45
Příspěvků: 2556


:)


WWW
« Odpověď #3 : Červenec 08, 2013, 06:42:28 pm »

Pokud vím, tak to vůbec nehraje roli na koho je auto napsáno. Více info ve wiki v článku "přihlášení auta v Rakousku"
Zaznamenáno
Ctirad



Karma: 0
Příspěvků: 5


WWW
« Odpověď #4 : Červenec 10, 2013, 08:15:41 am »

Pročetl jsem si to v sekci Wiki, ale tato citace mi přijde buď absurdní a nemožná nebo snadno ignorovatelná:
"auto je tu déle než měsíc (podle sledování ze záznamů o polic.kontrolách, apod.), tudíž jsi povinen registrovat auto v Rakousku."
Pokud by jel třeba jen někdo na dovolenou do Rakouska na více měsíc, musel by podle toho už celé auto složitě přihlašovat v Rakousku. A hlavně: jak mi někdo dokáže, že auto je v Rakousku déle než měsíc? Řeknu, že není, že pobýváme napůl v Česku a přece ho nebude někdo denně chodit kontrolovat?
Zaznamenáno
perna



Karma: 0
Příspěvků: 3


« Odpověď #5 : Červenec 13, 2013, 09:00:05 am »

Tak to si piš, že tě budou kontrolovat. A hlavně místní policie ....... Taky jsem měl auto napsaný na mámu a nikoho to nezajímalo  Pláč  Takže auto už je v Čechách a teď se poohlížím tady. A hlavně co mám od svých Rakouských kolegů v práci, že čím víc oponuješ, tím víc ti napaří....... A policajt má vždycky pravdu, takže raději opatrně. Jinak já pořád ještě čekám na dopis z PH, takže zatím ještě nevím co mě čeká. Přeji hodně štěstí  Mrknutí
Zaznamenáno
Andreicka



Karma: 0
Příspěvků: 2


« Odpověď #6 : Říjen 15, 2013, 10:01:21 pm »

Ahoj,to se přesně stalo me. Policejní kontrola,doklady a uz viděly že tu mám v Rakousku trvaly pobyt a uz mám doma dopis že do 3 tydnu musím auto odvézt do ČR. Auto mám napsané na Tatu ale nikoho to nezajímá. Naštěstí jsem nedostala pokutu ale kdyby me chytli příště ,uz bych asi takové štěstí nemela. Spis mám otazku-fakt neexistuje nejaký řešení že bych si auto tady nechala, tím myslim bez  registrace v Rakousku? Jako že zmena pobytu na vedlejší? Díky za info ;-)
Zaznamenáno
Jolana Ranz
Never nikomu jen sam sobe.



Karma: 0
Příspěvků: 23



« Odpověď #7 : Listopad 18, 2013, 08:33:46 pm »

Od poloviny roku 2014 budou mit v Evrope pristup ke vsem registrovanym znackam. Tedy jiz nebude platit, ze pokuta nizsi nez 70 EUR nebude vymahatelna.
Kamarad jezdi stale na Slovenskych znackach ve Vidni, ale nepohybuje se moc, jen o vikendech jedzi domu. Ukazuje stale slovensky ridicsky prukaz a vzdy mu to proslo. Davejte nyni velky pozor na Parkovani, 1 hod = 2 EUR - parkovaci listky nutno vyplnit - Policie v Rakousku ma povinnost vybrat 7 prestupku za mesic. V dobe od 17 do 21 hod stale se jen divaji po autech, namisto aby hlidali lidi a jejich bezpecnost.

Zdravim z Vidne - jeste jsem se nepoucila _ Odtah me prisel na 356 EUR, druhy v tomto mesici, na ten prvni jsem se odvolala, nekdy mivam strach, kdyz se vracim k autu s Videnskou SPZ Pláč
Zaznamenáno

Vsechny smlouvy si pred podpisem nechat posoudit.
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | © Socrates.cz 2024


spolujizda | Autostop.pl | Autostop.sk | Zahnarzt München