Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Mnichov | Německo | Nizozemsko | Lucembursko | Rakousko | Španělsko | Švýcarsko | USA
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Převod peněz ze Švýcarska do ČR  (Přečteno 91418 krát)
Honey83ize



Karma: 0
Příspěvků: 7


« : Říjen 16, 2013, 11:13:21 am »

Ahoj všem, zajímalo by mě, jaké máte zkušenosti s posíláním peněz ze Švýcarska na bankovní účet do ČR. Jaká existuje nejrychlejší a nejlevnější možnost? Předem díky moc za vaše příspěvky, zkušenosti, rady a podněty...
Zaznamenáno
loupeznik



Karma: 0
Příspěvků: 55


« Odpověď #1 : Říjen 16, 2013, 03:26:46 pm »

Co se týče rychlosti, moje zkušenost je, že převod UBS->ČSOB trvá cca 30-40 minut.
Zaznamenáno
Honey83ize



Karma: 0
Příspěvků: 7


« Odpověď #2 : Říjen 16, 2013, 05:48:56 pm »

Ahoj loupezniku:)a jak je to cenove?Kolik si bere UBS za odchozi zahranicni platbu?
Zaznamenáno
Marek.C



Karma: 0
Příspěvků: 2


« Odpověď #3 : Říjen 16, 2013, 07:56:48 pm »

Já jsem si zatím zkušebně převáděl pouze z UBS na EURový účet u Airbank a rozhodně to byla chyba: přestože obě banky mají jasné ceny za odchozí i příchozí zahraniční platbu, Airbank se tváří, jako že jsem poslal méně peněz a kromě ceníkového poplatku strhne všechny poplatky bank, které se na transakci podílejí. Poplatek UBS je 5 CHF, Airbank 100 CZK a cestou se mi někde ztratilo 15 EUR.
Zaznamenáno
Honey83ize



Karma: 0
Příspěvků: 7


« Odpověď #4 : Říjen 16, 2013, 08:48:52 pm »

Ahoj Marku,to Ti muzu poradit zase ja, delala jsem si maly osobni pruzkum mezi bankami v CR a zjistila jsem,ze uplne nejlepe je na tom banka Zuno, u ktere jedine neplatis poplatek za prichozi zahranicni platbu,tudiz by se pri kombinaci UBS > Zuno, melo (podle toho,co pises) teoreticky platit jen tech 5 CHF, ale chtelo by to vyzkouset...
Zaznamenáno
loupeznik



Karma: 0
Příspěvků: 55


« Odpověď #5 : Říjen 17, 2013, 08:46:11 am »

Ahoj loupezniku:)a jak je to cenove?Kolik si bere UBS za odchozi zahranicni platbu?

Moc podrobně to nesleduju, ale mám pocit, že když se nastaví, že poplatky hradí odesílatel, tak na straně ČSOB se neplatí nic a u UBS jen těch 5 CHF (ale ruku do ohně bych za to nedal).

Řešilo se to tu už kolikrát. Zásadní doporučení je kumulovat - to je dělat větší převody méně často. Když se posílá třeba 20.000 CHF, člověk zjístí, že zaplatit 5 nebo 15 CHF na transakčních poplatcích je v zásadě podružný detail. Daleko významnější je, jestli tratí 1 nebo 2 procenta na kurzové marži. Můj postup k minimalizaci ztrát z měnových převodů jsem už tady někde psal.
Zaznamenáno
Honey83ize



Karma: 0
Příspěvků: 7


« Odpověď #6 : Říjen 20, 2013, 09:07:24 am »

OK, díky moc za info. U té ZUNO banky, kterou jsem tady již zmiňovala, se naplatí ani za příchozí zahr. platbu, ani poplatky za konverzi měny, takže se to prozatím zdá, jako nejlevnější řešení...
Zaznamenáno
loupeznik



Karma: 0
Příspěvků: 55


« Odpověď #7 : Říjen 22, 2013, 10:32:04 am »

Jo, to je typické. Banka inzeruje nulové poplatky za konverzi měn, našinec zajásá a mám to zadarmo! a nijak ho nevzrušuje fakt, že z každého takového převodu dostane max. 98%, protože 2% spolkne kurz Nákup. Takže ještě jednou, u převodů v řádu tisíců CHF a výše je ztráta z měnové konverze vyšší než všechny ostatní poplatky. Pokud někdo hodlá dělat takové převody soustavně, měnová konverze je záležitost, kde se dá ušetřit nejvíc.
Zaznamenáno
m4rtin



Karma: 0
Příspěvků: 6


« Odpověď #8 : Srpen 30, 2014, 06:31:10 pm »

Ahojte, zacal jsem na prevod pouzivat transferwise.com, neplatite zadne poplatky bankam, pro prevod se pouziva aktualni stredovy kurs a transferwise si strhava 0.5%. Prevod trva cca 3-5 dnu, zatim spolehlive.

Mate nekdo jine zkusenosti?

Pokud by se chtel nekdo zaregistrovat a chtel by mit prvni prevod zdarma, muzete to udelat pres tento link -->
https://transferwise.com/...../4f4d5   (a ano, dostanu za registraci pres tento link bonus Mrknutí
Zaznamenáno
Fabik



Karma: 0
Příspěvků: 5


« Odpověď #9 : Prosinec 06, 2014, 05:31:56 pm »

Vyměním komukoliv Švýcarské franky na koruny dle kurzu ČNB. Bez poplatku.Minimum 1000 chf. Lionni[at]seznam.cz
Zaznamenáno
michalpp



Karma: 12
Příspěvků: 234


« Odpověď #10 : Prosinec 06, 2014, 06:03:04 pm »

[zavináč]Fabik: no to je moc pekne, ale jak si to predstavujes? Prineses mne ty kacky v igelitce domu?
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | © Socrates.cz 2024


spolujizda | Autostop.pl | Autostop.sk | Zahnarzt München