Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Mnichov | Německo | Nizozemsko | Lucembursko | Rakousko | Španělsko | Švýcarsko | USA
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Vyrizovani rodniho listu  (Přečteno 90511 krát)
Janka19



Karma: 0
Příspěvků: 2


« : Říjen 30, 2013, 09:35:53 pm »

Ahoj Prosim o radu! Jsem 2 tydny po porodu a dceri vyrizujeme rodny list, chci se zeptat kdyz mam prelozeny rodne listy nas rodicu i oddaci list potrebuju i apostile? pani na urade to chce a to by znamenalo ze ja bych musela na sk a manzel do cr a nebo se to da nekde tady v nemecku udelat aby nam tam dali apostile sorry ze mam tolik otazek ale uz mi tady ze vseho hrabe vsechno komplikovany takze budu rada za vase skusenosti s vyrizovanim. diky
« Poslední změna: Říjen 11, 2014, 11:49:05 am od David » Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #1 : Říjen 30, 2013, 10:01:17 pm »

Ahoj Prosim o radu! Jsem 2 tydny po porodu a dceri vyrizujeme rodny list, chci se zeptat kdyz mam prelozeny rodne listy nas rodicu i oddaci list potrebuju i apostile? pani na urade to chce a to by znamenalo ze ja bych musela na sk a manzel do cr a nebo se to da nekde tady v nemecku udelat aby nam tam dali apostile sorry ze mam tolik otazek ale uz mi tady ze vseho hrabe vsechno komplikovany takze budu rada za vase skusenosti s vyrizovanim. diky

Nevim jak je to jinde ale pro nasi dceru nebyli potreba ani prelozene...
Jen kopie jim stacili... V češtině. ..  Mrknutí
Nejlepe se zeptej tam kde o nej budes zadat.

Aha pardon ja spatne cetl.
Nechapu proc to chce ale pak kazdy tam kde byl vydany. Slovenske dokumenty slovenska apostila a totez ceske...
« Poslední změna: Říjen 30, 2013, 10:06:50 pm od jirike » Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #2 : Říjen 31, 2013, 09:24:40 am »

oddaci list potrebuju i apostile? pani na urade to chce a to by znamenalo ze ja bych musela na sk a manzel do cr a nebo se to da nekde tady
Mysím, že by to měly umět i konzuláty (https://www.google.cz/search?hl=cs&q=apostila+konzulat&lr=lang_cs), ale bavil jsem se se ženou, ta je taky toho názoru, že apostila na rodných listech nebyla potřeba. Oddací list ale zato máme s veškerou parádou.
Možná se na tom úřadě ještě přeptej.

Jinak potom budeš mít další veselí s vystavováním CZ/SK rodných listů - tam máme, aspoň v ČR, dvojnásobnou zkušenost Úsměv
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
Janka19



Karma: 0
Příspěvků: 2


« Odpověď #3 : Říjen 31, 2013, 10:45:49 am »

uz vice lidi mi psalo  to  same co ty tak nevim co si baba na urade vymisli ja mam smulu na tyhle .................
Zaznamenáno
Diddi
Host
« Odpověď #4 : Říjen 31, 2013, 11:40:54 am »

Ja jsem si apostilu pro syna musela vyridit, kdyz jsem chtela, aby obdrzel i ceske obcanstvi. Bez toho by to nebylo mozne.
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #5 : Říjen 31, 2013, 12:09:31 pm »

Ja jsem si apostilu pro syna musela vyridit, kdyz jsem chtela, aby obdrzel i ceske obcanstvi. Bez toho by to nebylo mozne.
Pozor, ale to je německá apostila na německých RL dětí... Ty máme taky, pokud vím...s tím jsem snad sám byl v BY Staatskanzlei.
Tazatelce ale šlo o české apostily na vlastních RL, aby je v Německu vystavili dětem...
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
jirike
Host
« Odpověď #6 : Říjen 31, 2013, 12:31:25 pm »

uz vice lidi mi psalo  to  same co ty tak nevim co si baba na urade vymisli ja mam smulu na tyhle .................

Úřední siml... na kazdem uradu jinak... Kroutím očima

Cesko-slovenský par s ditetem narozenym DE  Úsměv

Jake ma Vase mimi vlastně občanství a jakou narodnost ?
Zaznamenáno
Diddi
Host
« Odpověď #7 : Říjen 31, 2013, 12:34:43 pm »

...s tím jsem snad sám byl v BY Staatskanzlei.


Kdeze to? To nevim, jak to funguje. Ja to vzala normalne pres matriku, kde mam trvale bydliste, predlozila jsem overeny preklad a oni to poslali do Brna.
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #8 : Říjen 31, 2013, 03:16:44 pm »

...s tím jsem snad sám byl v BY Staatskanzlei.


Kdeze to? To nevim, jak to funguje. Ja to vzala normalne pres matriku, kde mam trvale bydliste, predlozila jsem overeny preklad a oni to poslali do Brna.
A já pořád mluvím o německé apostile Úsměv

Nicméně ten název úřadu jsem popletl:
http://www.regierung.oberbayern.bayern.de/aufgaben/sicherheit/apostille/
« Poslední změna: Říjen 31, 2013, 03:18:15 pm od kleena » Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
Macouch



Karma: 21
Příspěvků: 310



« Odpověď #9 : Listopad 02, 2013, 10:27:39 am »

Nám pro rodný list určitě stačil jen ověřený překlad oddacího listu s apostilou. Davala jsem jim ho hned v porodnici, kde si ho ofotili a bylo to.
Nepises, jestli jste manzele, to by pak mohl byt ten rozdil... no a pak doporucuji poslat tvuj rodny list na Slovensko a nechat na nej dat apostilu. Pak z nej nechat udělat notářsky ověřenou kopii a tu kopii dát překladateli na překlad. Nejlip popros, at ti tu apostilu nekdo vyzvedne. Ja pro ni byla v CR na nejakem urade v Praze. Jinak mi to vyrizovala mama.

Pak zálezí na tom, jak dlouho v Německu jste. Pokud je tu jeden z vás déle než 8 let, tak dítě automaticky dostane německé občanství.

Pokus chcete i české a slovenské, tak pak na ten rodný list co dostanete necháte dát německou aposilu tak jak psal Kleena. A to české pak vyřizuje zvlášntní matrika v Brně.
Zaznamenáno
Nniikiitaa



Karma: 0
Příspěvků: 2


« Odpověď #10 : Listopad 06, 2013, 02:07:03 am »

zaujimave bo ja mam o mesiac termin a rodny nam bude vybavovat nemocnica -harlaching a im staci len original od rodicov, takze ho ja nemusim davat prelozit.
ale kvoli apostile nemusis cestovat domov bo ti to neuznaju
tu si pozri Sluzby v materstine a najdes prekladatelov. ja som vyuzila p. Gerlicku a ona ti na preklad vystavi apostilu. Mrknutí
Zaznamenáno
cabri



Karma: 0
Příspěvků: 9


« Odpověď #11 : Listopad 06, 2013, 07:43:17 pm »

od 8.11 je mozno o cesky rodny list pozadat pres Dortmund  pokud to mate bliz me se treba az do Berlina nechce Smutek http://www.mzv.cz/berlin/cz/viza_a_konzularni_informace/index.html
Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #12 : Listopad 06, 2013, 10:57:53 pm »

zaujimave bo ja mam o mesiac termin a rodny nam bude vybavovat nemocnica -harlaching a im staci len original od rodicov, takze ho ja nemusim davat prelozit.
ale kvoli apostile nemusis cestovat domov bo ti to neuznaju
tu si pozri Sluzby v materstine a najdes prekladatelov. ja som vyuzila p. Gerlicku a ona ti na preklad vystavi apostilu. Mrknutí

Rodny list nam nedelala nemocnice ale povereny okresni urad...
Mozna to tam nemocnice posle misto Tebe, to je mozny to nevim.

A nevim jak to mate na Slovensku ale v ČR plati totez pro Apostilu.
Zadna prekladatelka (pokud neni statni zastupce, soudce, notar atd.) Apostilu vystavit nemuze.
Muze to tam max. poslat misto Tebe...
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | © Socrates.cz 2024


spolujizda | Autostop.pl | Autostop.sk | Zahnarzt München