Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Mnichov | Německo | Nizozemsko | Lucembursko | Rakousko | Španělsko | Švýcarsko | USA
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1] 2 3   Dolů
 
Autor Téma: Praca bez NJ(Zimmermadchen)?  (Přečteno 289870 krát)
Daron



Karma: 0
Příspěvků: 12


« : Listopad 02, 2013, 08:27:34 pm »

Ja makam v Zeitarbeit agenture, kym si zlepsim nemcinu.
Bohuzial, priatelka nemala nikdy nemcinu, no uci sa. Vie vsak po anclicky. Zatial na par hodin do tyzdna upratuje domacnosti, ale to je samozrejme malo. Tak sa chcem spytat, aka praca sa da robit bez NJ, len s AJ?
Zimmermadchen by podla mna mohla robit aj bez NJ, nie? Ved len jej niekto ukaze ako sa ma upratat izba a potom viac-menej pracuje sama a nemusi vobec komjnikovat, alebo sa mylim?
Pripadne nejake ine napady?
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #1 : Listopad 03, 2013, 08:52:45 am »

Najhorsia praca aka existuje v Nemecku je podla mna praca chyznejc ez agenturu..nech si urobi zaklad nemciny a nech sa radsej zamestna ako predavacka v pekarni...to nieje taka drina ako chyzna cez agenturu.
Zaznamenáno
manila



Karma: 1
Příspěvků: 11


« Odpověď #2 : Listopad 03, 2013, 02:54:46 pm »

ak ma aspon zaklady, my v hoteli budeme mozno hladat posilu, kedze od noveho roka otvarame pristavbu. ale musi rozumiet co hausdame rozprava....
Zaznamenáno
Daron



Karma: 0
Příspěvků: 12


« Odpověď #3 : Listopad 03, 2013, 10:51:01 pm »

Ako to vlastne prebieha v praci takej zimmermadchen? Ako nezainteresovany som si to predstavoval tak, ze pride do prace, nejaka skusenejsia kolegyna jej ukaze ako ma upratovat, co vsetko spada do jej naplne prace a hotovo. Potom si v podstate len chodi do urcenych izieb a nemusi s nikym nic rozpravat, kedze stale robi svoju pracu.
Ako je to v skutocnosti?
Manila - dakujem za ponuku, ale my sme v Koline.
Zaznamenáno
dorotka.foryou
Host
« Odpověď #4 : Listopad 05, 2013, 02:02:12 pm »

Chvíli jsem to dělala na začátku, když jsem přišla do Německa a je to velká dřina a honička, kolikrát je nutné i stěhovat těžké postele jako přistýlky atd. A na jeden pokoj asi 30 min. a jak nestíháš máš problémy atd. My jsme dokonce tahaly po točitých schodech do 2. a třetího patra koše s prádlem a ty jsou hodně těžké. A hoteliérovi stále vadila naše nedokonalá němčina, stále měl k tomu řeči.
Zaznamenáno
bippo23



Karma: -4
Příspěvků: 93


« Odpověď #5 : Listopad 05, 2013, 04:55:08 pm »

Chvíli jsem to dělala na začátku, když jsem přišla do Německa a je to velká dřina a honička, kolikrát je nutné i stěhovat těžké postele jako přistýlky atd. A na jeden pokoj asi 30 min. a jak nestíháš máš problémy atd. My jsme dokonce tahaly po točitých schodech do 2. a třetího patra koše s prádlem a ty jsou hodně těžké. A hoteliérovi stále vadila naše nedokonalá němčina, stále měl k tomu řeči.
pokial robis podradne roboty musis s tym pocitat ze budes takto uhanana........nemec_zamestnavatel vie kto si a odkial si a este ked nerozumies jeho reči si jasná.... ma ta za odpad a poskoka..buhizal takto to funguje všade...... Pláč Pláč Pláč
Zaznamenáno
Diddi
Host
« Odpověď #6 : Listopad 05, 2013, 05:48:47 pm »

nemec_zamestnavatel vie kto si a odkial si a este ked nerozumies jeho reči si jasná.... ma ta za odpad a poskoka..buhizal takto to funguje všade...... Pláč Pláč Pláč

Co mi to jen pripomina? Ze by treba Ukrajince v CR? Nebo na Slovensku?
Zaznamenáno
bippo23



Karma: -4
Příspěvků: 93


« Odpověď #7 : Listopad 05, 2013, 06:21:27 pm »

nemec_zamestnavatel vie kto si a odkial si a este ked nerozumies jeho reči si jasná.... ma ta za odpad a poskoka..buhizal takto to funguje všade...... Pláč Pláč Pláč

Co mi to jen pripomina? Ze by treba Ukrajince v CR? Nebo na Slovensku?
presne tak.......je to obdoba slovaka alebo čecha na zapade......chudoba sa trepe na zapad a pak to potom vypadá  Kroutím očima
Zaznamenáno
dorotkaforyou
Host
« Odpověď #8 : Listopad 05, 2013, 10:27:11 pm »

Chvíli jsem to dělala na začátku, když jsem přišla do Německa a je to velká dřina a honička, kolikrát je nutné i stěhovat těžké postele jako přistýlky atd. A na jeden pokoj asi 30 min. a jak nestíháš máš problémy atd. My jsme dokonce tahaly po točitých schodech do 2. a třetího patra koše s prádlem a ty jsou hodně těžké. A hoteliérovi stále vadila naše nedokonalá němčina, stále měl k tomu řeči.
pokial robis podradne roboty musis s tym pocitat ze budes takto uhanana........nemec_zamestnavatel vie kto si a odkial si a este ked nerozumies jeho reči si jasná.... ma ta za odpad a poskoka..buhizal takto to funguje všade...... Pláč Pláč Pláč

No nevím, ale v Německu jsou "uháňaní" snad všichni. Nevím proč vůbec používáš termín podřadná práce. Já si myslím, že žádná práce není podřadná. Podřadný je člověk, který takto uvažuje...
Zaznamenáno
bippo23



Karma: -4
Příspěvků: 93


« Odpověď #9 : Listopad 06, 2013, 04:50:45 pm »

Chvíli jsem to dělala na začátku, když jsem přišla do Německa a je to velká dřina a honička, kolikrát je nutné i stěhovat těžké postele jako přistýlky atd. A na jeden pokoj asi 30 min. a jak nestíháš máš problémy atd. My jsme dokonce tahaly po točitých schodech do 2. a třetího patra koše s prádlem a ty jsou hodně těžké. A hoteliérovi stále vadila naše nedokonalá němčina, stále měl k tomu řeči.
pokial robis podradne roboty musis s tym pocitat ze budes takto uhanana........nemec_zamestnavatel vie kto si a odkial si a este ked nerozumies jeho reči si jasná.... ma ta za odpad a poskoka..buhizal takto to funguje všade...... Pláč Pláč Pláč
v podstate mas pravdu neexistuje termin podradna praca ale ide oto ze ludia si to sami takto nazvali kedze maju chut sa jeden nad druhym povysovat v kazdej praci.....a takto si lestit svoje ego....kazdy kto pracuje vytvara hodnoty pre spolocnost a je jedno ci je to direktor alebo robotnik

No nevím, ale v Německu jsou "uháňaní" snad všichni. Nevím proč vůbec používáš termín podřadná práce. Já si myslím, že žádná práce není podřadná. Podřadný je člověk, který takto uvažuje...
Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #10 : Listopad 06, 2013, 07:34:17 pm »

nemec_zamestnavatel vie kto si a odkial si a este ked nerozumies jeho reči si jasná.... ma ta za odpad a poskoka..buhizal takto to funguje všade...... Pláč Pláč Pláč

Co mi to jen pripomina? Ze by treba Ukrajince v CR? Nebo na Slovensku?
presne tak.......je to obdoba slovaka alebo čecha na zapade......chudoba sa trepe na zapad a pak to potom vypadá  Kroutím očima

Vsude ne. To neplati pro kazdeho.

Znam v ČR partu 4 ukrajincu a berou si na osobu 180Kc/h na ZL
A ze sveho pohledu musim byt uznaly a jsou sikovny, chovaji se slusne a makaj.
Taky jezdi kazde 3tydny domu...
A prace maji dost.

Tady to tak je taky...
Pokud budes vynikat v necem, budou si Te vazit  Mrknutí
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #11 : Listopad 06, 2013, 08:09:28 pm »

Bipo ma pravdu v tom,ze ked nemas nemcinu maju ta za poskoka a smeju sa zteba ako hovoris nemecky...ale ludia co maju napr ukoncene skoly v nemecku maju super nemcinu nanich si nemci netrufnu vobec..normalny clovek pochopi,ze bez reci nema ani najmensiu sancu na normalny job...a urobi si nemcinu...kto tomu nerozumiem tomu sa pomoct neda..pocit cudzinca zazivaju aj samotni nemci vo svajciarsku...alebo inde...ale nemci aspon vecina je dobre jazykovo vybavena a preto ma aj vo svajci situaciu o nieco lahsiu,ale svajciari aj im davaju pocitit,ze su cudzinci.
Zaznamenáno
dorotkaforyou
Host
« Odpověď #12 : Listopad 07, 2013, 08:17:16 am »

on se tady ptá, jestli jeho přítelkyně může pracovat jako zimmermadchen bez znalosti němčiny. Vlastně mu na to tady nikdo neodpověděl, jen si tu pár lidí honí své ego, jací jsou dobří, jak umí německy apod.
Tedy i bez znalosti němčiny je možné tuto práci dělat, měla jsem kolegyni, ta k nám přišla pracovat a neuměla vůbec ani slovo, dokonce ani nashledanou a děkuji, což i mě trochu překvapovalo. A nebyl to problém, vzali ji, záleží spíš  na tom, jak bude tvoje přítelkyně šikovná, jak bude rychlá a jak bude kvalitně pracovat. Je pravda, že někdy i hostě chtějí prohodit slovo, ale jsou zvyklí, že tuto práci dělají většinou cizinci, takže se nad tím nijak nepozastavují. Rozhodně jí tu práci  někdo lehce naučí i bez znalostí němčiny a pak už je to vpodstatě rutina. Nakonec spousta Čechů, co pracuje v Německu deset a více let ti řeknou, že když sem přišli pracovat, buď se vůbec nedomluvili nebo měli jen základy němčiny a vše se učili především praxí, odposloucháváním. Ve škole se hovorový jazyk většinou moc stejně nenaučíš a kde by ses ho měl naučit než v té zemi ve které s ním mluví domorodci?
Držím palce ať přítelkyně dostane dobrou práci, třeba začne jako zimmermadchen a skončí jako manažerka hotelu, i takové případy znám.
Zaznamenáno
dorotkaforyou
Host
« Odpověď #13 : Listopad 07, 2013, 08:20:42 am »

Najhorsia praca aka existuje v Nemecku je podla mna praca chyznejc ez agenturu..nech si urobi zaklad nemciny a nech sa radsej zamestna ako predavacka v pekarni...to nieje taka drina ako chyzna cez agenturu.
Hary on nepíše, že by šla pracovat přes agenturu, jako pokojská dostaneš práci přímo v hotelu, bez agentury a na prodavačku v pekárně by musela mít němčinu aspoň na základní úrovni
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #14 : Listopad 07, 2013, 08:37:01 am »

Nikto si tu svoje ego nehoni,ale doba kedy brali nemci a rakusaci ludi bez nemciny je davno prec...aspon zaklad vyzaduju...ved to sa musi clovek citit ako hotentot ked zle nemecky hovori..sam som bol taky hotentot 7r a viem ocom vravim....aspon nemcina na urovni B2 by mal mat a robit cely zivot na nemcine...o svajciarsku ani nevravim..tam je to vsetko tazsie a netreba vidiet,len peniaze.
Zaznamenáno
Stran: [1] 2 3   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | © Socrates.cz 2024


spolujizda | Autostop.pl | Autostop.sk | Zahnarzt München