Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Mnichov | Německo | Nizozemsko | Lucembursko | Rakousko | Španělsko | Švýcarsko | USA
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: 1 2 [3]   Dolů
 
Autor Téma: Praca bez NJ(Zimmermadchen)?  (Přečteno 289872 krát)
dorotkaforyou
Host
« Odpověď #30 : Listopad 15, 2013, 07:12:19 pm »



 Dorotka robit pod agenturou a pratat izby za tie male peniaze je podla mna odost horsie nez mc donalds...keby robis chyznu v rakuskyskych alpach kde ti hotel da ubytovanie stravu gratis plat cca 1300-1400euro neto a v rakusku mas po sezone jeden plat na vyse je to o inom...ale toto v nemecku cez agentury je obycajne zdieranie ludi a svinstvo.

V hotelích jsem přes agentury vůbec nepracovala, vždy přímo, ale i tak podmínky nebyly moc dobré. Pracovala jsem přes agenturu krátce v továrně a agentura se nestarala špatně, jen plat byl nižší než přímo od zaměstnavatele, což mi hodně vadí
Zaznamenáno
dorotkaforyou
Host
« Odpověď #31 : Listopad 15, 2013, 07:14:41 pm »

Zdravim. byla jsem na par pohovorech (Sachsen) jako Zimmermädchen a ve vsech pripadech mi potvrdili, ze i pro tuto praci je potrebne se nemecky domluvit.. a dokonce ve dvou chteli aspon min. praxi, ted naposled pry neni problem zaucit. Jsem pozvana na Probetag do 4hvezdy, tak jsem zvedava co to opravdu obnasi.. kazdy strasi jak to je dost fyzicky narocny:-(bylo mi receno, ze bych mela zvladnout behem jedne hodiny 3 pokoje (takze 20 minut na uklid jednoho).
Kdo uz s touto praci ma/mel co do cineni-myslite, ze s to da zvladnout??

No tak to je opravdu honička, za 20 minut pokoj ve 4 hvězdičkovém hotelu, my jsme měli 30 minut na pokoj ve třech hv. a dalo se to těžko stíhat. No v Sachsen není práce, tak si tam vybírají, to je jasné. Hodně záleží na lokalitě, jaké dostaneš peníze, jaké mají nároky atd.

hmm... a já si myslela, že to je normál:/dneska jsem byla na dalším pohovoru, kde mi zase řekli-20min./pokoj.

a co se týče penez??v jednom hotelu nabízí minimum,tzn, 7,56EUR/brutto/Stunde a v druhým hotelu myslím 2,55EUR/pokoj... v obou pripadech bych teda mela stihnout ty tri pokoje za tu hodinu.
jedna paní z personální agentury mi doporučila nebrat tuto práci pokud platí za pokoj a ne za hodinu..pry jako zacatecnik bych si moc nevydelala:D

no rysuji se mi jeste dalsi nabidky ne v hotelnictvi,tak doufam, ze vyjde neco jinyho..

I pokud budeš mít hodinovou mzdu a nestihneš to, budeš mít problémy, podle mě, dvacet minut je fakt strašně málo a oni to i docela kontrolují v bílých rukavicích a atp.
Zaznamenáno
Regensburg88
Host
« Odpověď #32 : Listopad 16, 2013, 02:13:36 pm »

Ahoj já dělal dva roky pokojského a od 'jara budu zase, nic jiného jsem za práci tehdy nesehanl, neuměl jsem německy vůbec nic, ale postupem času jsem se naučil a můžu říci, že kromě mytí nádobí bych asi nic už nedělal jiného ( zatím ) dostal jsem vždy smlouvu a plat kolem 1.350 - 1.650 Euro netto i s přesčasy. Pravda je, že je to dřina dělat pokojského či pokojskou ale věřte, že jiná takto placená práce nebude pro lidi bez jazyka.
Zaznamenáno
zuzoss



Karma: 0
Příspěvků: 27


« Odpověď #33 : Listopad 17, 2013, 09:23:49 am »

Ahoj já dělal dva roky pokojského a od 'jara budu zase, nic jiného jsem za práci tehdy nesehanl, neuměl jsem německy vůbec nic, ale postupem času jsem se naučil a můžu říci, že kromě mytí nádobí bych asi nic už nedělal jiného ( zatím ) dostal jsem vždy smlouvu a plat kolem 1.350 - 1.650 Euro netto i s přesčasy. Pravda je, že je to dřina dělat pokojského či pokojskou ale věřte, že jiná takto placená práce nebude pro lidi bez jazyka.

Ahoj,jaky jsi mel ty cas na uklid jednoho pokoje?vice jak 20 minut?
penizky jsi mel hezke,ale asi nejsi nekde v Ost Deutschland vid?
Zaznamenáno
zuzoss



Karma: 0
Příspěvků: 27


« Odpověď #34 : Listopad 17, 2013, 09:27:15 am »


[/quote]

I pokud budeš mít hodinovou mzdu a nestihneš to, budeš mít problémy, podle mě, dvacet minut je fakt strašně málo a oni to i docela kontrolují v bílých rukavicích a atp.
[/quote]

to me moc netesi.. v utery mam ale Probetag jako pokojska tak uvidim jak to vse funguje.eventuelne se pak i v te uklidove firme (pod kterou bych byla zamestnana) zeptam, jaky jsou dusledky nedodrzeni casoveho limitu na pokoj..spis doufam, ze mi vyjde nabidka v kavarne, na kterou jsem uplne nahodne narazila a kde prave pracuje Cech, ktery mi by v zacatku se vsim ochotne pomohl:-)akorat to neni jisty, jak se zalibim managerovi, tak snad:-)
« Poslední změna: Listopad 17, 2013, 09:29:07 am od zuzoss » Zaznamenáno
Daron



Karma: 0
Příspěvků: 12


« Odpověď #35 : Listopad 24, 2013, 05:24:18 pm »

on se tady ptá, jestli jeho přítelkyně může pracovat jako zimmermadchen bez znalosti němčiny. Vlastně mu na to tady nikdo neodpověděl, jen si tu pár lidí honí své ego, jací jsou dobří, jak umí německy apod.
Tedy i bez znalosti němčiny je možné tuto práci dělat, měla jsem kolegyni, ta k nám přišla pracovat a neuměla vůbec ani slovo, dokonce ani nashledanou a děkuji, což i mě trochu překvapovalo. A nebyl to problém, vzali ji, záleží spíš  na tom, jak bude tvoje přítelkyně šikovná, jak bude rychlá a jak bude kvalitně pracovat. Je pravda, že někdy i hostě chtějí prohodit slovo, ale jsou zvyklí, že tuto práci dělají většinou cizinci, takže se nad tím nijak nepozastavují. Rozhodně jí tu práci  někdo lehce naučí i bez znalostí němčiny a pak už je to vpodstatě rutina. Nakonec spousta Čechů, co pracuje v Německu deset a více let ti řeknou, že když sem přišli pracovat, buď se vůbec nedomluvili nebo měli jen základy němčiny a vše se učili především praxí, odposloucháváním. Ve škole se hovorový jazyk většinou moc stejně nenaučíš a kde by ses ho měl naučit než v té zemi ve které s ním mluví domorodci?
Držím palce ať přítelkyně dostane dobrou práci, třeba začne jako zimmermadchen a skončí jako manažerka hotelu, i takové případy znám.

Konecne niekto, kto sa vyjadril k teme. Viem, ze je dolezite sa ucit nemecky a tak dalej, ale fakt to nepotrebujem pocut od vas. Pytal som sa na nieco ine a prave dorotka mi ako prva odpovedala. Tak to teda skusim a uvidime, co to da.
Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #36 : Listopad 24, 2013, 06:45:23 pm »

No ja myslim ze odpovedelo vic lidi...  Mrknutí
Bez Nemciny sem jde 90% lidi a vraci se jen jednotlivci.
Tedy to rozhodne jde a ve vice oborech...
Ja mam tolik prace ze se ucim strasne pomalu - nez bych chtel, chtel bych vic...
Ale nejde to.
Urcite to jde makat a ucit se postupne...  Úsměv
Vetsina tak zacinala
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #37 : Listopad 24, 2013, 09:02:29 pm »



        mc donalds,
     Am Hauptbahnhof, 60329 Frankfurt am Main
         tel.c  004969 239999...tu sa mozete spytat na pracu tiez....
Zaznamenáno
Stran: 1 2 [3]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | © Socrates.cz 2024


spolujizda | Autostop.pl | Autostop.sk | Zahnarzt München