Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Mnichov | Německo | Nizozemsko | Lucembursko | Rakousko | Španělsko | Švýcarsko | USA
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Zdravotni pojisteni  (Přečteno 39987 krát)
Abbandonatta



Karma: 0
Příspěvků: 14


« : Listopad 03, 2013, 07:24:32 pm »

Muze mi nekdo, prosim, polopate vysvetlit, jak je to s tou frenchiese u zdravotni pojistovny? Mam 1500, platim 238 chf a porad doplacim a doplacim. Behem 3 mesicu jsem byla dvakrat nemocna, jednou zanet prudusek a pak streptokok s hnisavou anginou a Laryngythis dohromady. Samozrejme se ani jedno neobeslo bez antibiotik a ted mam doplacet jeste 850 chf za leky a lekarskou peci. Na co to pojisteni pak platim? A jak to teda je s tim cerpanim te frenchiese?? Ja to nechapu!!
Zaznamenáno
Aria86



Karma: 3
Příspěvků: 202


« Odpověď #1 : Listopad 04, 2013, 07:57:34 am »

Ty si si zvolila Franchise 1500.- za rok coz znamena, ze mas o neco nizsi pojistku mesicne ale musis si vsechno do 1500.- chf rocne platit sama. Az to presahne 1500.- bude ti to platit pojistovna, ale nesmis zapomenout ze pote existuje i nadale selbstbehalt 10%, maximalne 700.- chf za rok. Pak je tu moznost si zvolit Franchise 300.-, kdy si platis vse pouze do 300.- + 10% selbstbehalt max. 700.- za rok sama, ale mas vyssi mesicni prämie. Je znamo, ze pro lidi co byvaji casto nemocni je Franchise 300.- a ti co nebyvaji skoro vubec nemocni nebo jednou za x-let je vyhodna Franchise 2500.- ty ostatni Franchise se nevyplati, rozpocitano na vic let. To s tou Franchise ti melo byt ale vysvetleno od toho u koho si si uzavrela pojisteni. Pokud mas jeste otazky klidne mi napis zpravu, neco malo o tom vim, studuju to a taky v oboru pracuju.  Mrknutí
Zaznamenáno
Abbandonatta



Karma: 0
Příspěvků: 14


« Odpověď #2 : Listopad 04, 2013, 06:21:52 pm »

Diky moc, takze kdyz jsem casteji nemocna, tak je lepsi mit nizsi. Jenze ja jsem byla ted za kratkou dobu nemocna vickrat a ja myslim, ze uz to mam cele vycerpano. A pri vyuctovani mi rozpocetli kazdou premii jinak. Ten co mi to uzaviral, na me vecne nema cas :-(
Zaznamenáno
Aria86



Karma: 3
Příspěvků: 202


« Odpověď #3 : Listopad 05, 2013, 08:45:05 am »

Ja zastavam ten nazor nic neuzavirat pres pojistovaka, tomu jde jen o jeho provizi a kdyz chce clovek poradit nema na nej cas. Oni ti to ale i vysvetli v pojistovne kde si pojistena, staci tam zavolat. Jinak oni rozepisuji vzdy vsechno zvlast ale nakonec to odecitaji z te Franchise kde to je pak hezky uvedeno, aspon tam kde ja sem kdy byla pojistena to bylo krasne zretelne vedeno. Rikas, ze mas 1500.- JF a ze mas platit nejakych 850.-, to ti pak ale jeste 650.- z Franchise zbyva ktere si musis platit sama.
Zaznamenáno
Abbandonatta



Karma: 0
Příspěvků: 14


« Odpověď #4 : Listopad 05, 2013, 09:19:05 am »

Tak ja jsem tech uctu zaplatila mnohem vice, tech 850 chf byl jen jeden ucet :-D ted jsem objednana na akupunkturu kvuli bolestem zad a to proplaci pojistovna z 90-ti %. Takze asi bude nejlepsi tam zavolat a zjistit, jak to se mnou vypada, co? Doktor rikal, ze me tech 10 procedur bude stat cca 90 chf, coz se da :-) to mam na trinkgeld za vecer :-)
Zaznamenáno
izidro



Karma: 0
Příspěvků: 1


« Odpověď #5 : Leden 07, 2014, 10:53:25 am »

Ahojte, chci poprosit o radu, budu nastupovat jako aupair (ale spíš to bude na pracovní smlouvu)
u jaké zdravotní pojišťovny bych se měla nahlásit, tak abych platila co nejméně? Bude to v městě Visp. Mě je už 30 let.
Zaznamenáno
Mogadi



Karma: 0
Příspěvků: 17


« Odpověď #6 : Leden 16, 2014, 03:38:54 pm »

Najdi si to na comparis.ch Zalezi taky jakou si zvolis fransizu (pokud jsi casto nemocna zvol nizsi fransizu, pokud vidas doktora jednou za rok, tak si dej fransizu 2500. Cim vyssi fransiza, tim mene platis mesicne).
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | © Socrates.cz 2024


spolujizda | Autostop.pl | Autostop.sk | Zahnarzt München