Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Mnichov | Německo | Nizozemsko | Lucembursko | Rakousko | Španělsko | Švýcarsko | USA
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: vyšetrenie bez krankenkasse  (Přečteno 77863 krát)
kikco



Karma: 0
Příspěvků: 14


« : Prosinec 01, 2013, 08:43:32 am »

Čaute, je nejaká šanca, že ma lekár ošetrí bez krankenkasse? Už ho riešim, ale zrovna mám z práce voľno a mám neustále problémy s hrdlom na ktoré mi už nič nezaberá a každé ráno sa to len zhoršuje.
V slovenskej Všeobecnej zdravotnej poisťovni mi vraveli, keď som spomínal že idem do Švajcu niečo na ten štýl, že potrebujem to zdravotné poistenie zatiaľ aspoň na Slovensku pre každý prípad, je teda šanca, že s touto slovenskou poisťovňou ma ošetrí lekár tu?
Zaznamenáno
michalpp



Karma: 12
Příspěvků: 234


« Odpověď #1 : Prosinec 01, 2013, 11:53:45 pm »

Doktorovi by melo byt celkem jedno, kde a jak jses - nebo taky nejses - pojisten.

On zaplaceno dostane. Od Tebe.

Mimochodem s trvalym bydlistem v Ch mas povinost si do 3 mesicu po prestehovani zaridit mistni - tj Ch - pojisteni. Pokud by jsi byl v karantene tech 3 mesicu, mela by Ti ten svycarsky ucet ta slovenska pojistovna proplatit. Jinak ne. Ale jak to konkretne s vojakmi netancim lebo som uradnicka Všeobecnej zdravotnej poisťovni uvidi konkretne, se zeptas nejlepe ji(ch).
Zaznamenáno
Skilljoke



Karma: 0
Příspěvků: 10


« Odpověď #2 : Prosinec 22, 2013, 12:59:07 am »

preco by ti mali pocas tych 3 mesiacov preplatit vystrenie v zahranici? Ved na to je cestovne poistenie Úsměv.

Ja som tu bol 2 roky ako student (oslobodeny od svajciarskej zadravotky) a mal som tiez Vszp a nikdy som sa to s nimi ani nesnazil riesit. Faktura pride tebe ako osobe, zaplatis ju a ja som ju potom posielal do Allianzu kde som mal cestovne poistenie.

V kazdom pripade mas tie 3 mesiace od prichodu (stoji v auslanderausweis) a ak sa aj poistis neskor, musis si to vsetko doplatit (napriklad... 4 mesiace po prichode musis zaplatit poistku za posledny mesiac)
Zaznamenáno
michalpp



Karma: 12
Příspěvků: 234


« Odpověď #3 : Prosinec 22, 2013, 08:43:19 pm »

<<preco by ti mali pocas tych 3 mesiacov preplatit vystrenie v zahranici?

Protoze tomu tak chteji dana pravidla, ktera plati jak ve Svycarsku tak na Slovensku. Proto.

<< Ved na to je cestovne poistenie Úsměv.
Neni. A nic na tom nemeni fakt, ze Ti Allianz Tve ucty proplacel.


Zaznamenáno
mishan



Karma: 0
Příspěvků: 1


« Odpověď #4 : Únor 22, 2016, 08:20:24 pm »

ahoj, jak je to s tema 3 mesici na prihlaseni k zdravotnimu pojisteni? Me ted z Gemeide poslali vyzvu, ze do 14 dnu musim dodat potvrzeni, ze jsem pojisten. A to tu nejsem ani mesic...
Zaznamenáno
Moony



Karma: 0
Příspěvků: 4


« Odpověď #5 : Duben 29, 2017, 03:55:54 pm »

Nespoléhejte na to, že když máte ve Swiss pojištění, tak budete ošetření. Mě nechali ležet 20 dnů doma ve svém bytě s krvácením do mozku. Přežil jsem jen díky převozu do ČR, kde jsem doposud. Vrátit se tam zpět by se rovnalo sebevraždě.
Zaznamenáno
Moony



Karma: 0
Příspěvků: 4


« Odpověď #6 : Duben 29, 2017, 04:27:25 pm »

Schrupnul jsem si v lese a nějaký aktivista na mě zavolal poldy. Ti zalarmovali lékaře i se sanitou a poctili mě v lese svou návštěvou. Hodinu a půl trvající spánek mě nakonec vyšel na CHF 1200,- za výjezd sanity a CHF 80,- za výjezd policie. Pojišťovna mi z toho proplatila jen CHF 100,-
Zaznamenáno
Petr kuchař



Karma: 0
Příspěvků: 1


« Odpověď #7 : Srpen 23, 2017, 06:53:02 pm »

Jestli tomu dobře rozumím tak 3 měsíce mi stačí CESTOVNI POJIŠTĚNÍ např Alianz..s teprve POTOM se musím tady CH přihlásit + zaplatit pojištění!?
Děkuji za odpověď
Petr kuchař
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | © Socrates.cz 2024


spolujizda | Autostop.pl | Autostop.sk | Zahnarzt München