Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Mnichov | Německo | Nizozemsko | Lucembursko | Rakousko | Španělsko | Švýcarsko | USA
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: nájomná zmluva, ubytko, povolenie, nahlásenie úradom - ako to je?  (Přečteno 56023 krát)
kikco



Karma: 0
Příspěvků: 14


« : Leden 06, 2014, 10:19:00 am »

Čaute,

do konca februára mi vyprší nájomná zmluva na adresu, ktorú mám v povolení. čo sa deje potom? Musím si dovtedy nájsť nové ubytovanie respektíve prihlásiť sa niekde na úrade s novou nájomnou zmluvou?
Bývam u ségry ale tu nemôžem mať nájomnú zmluvu a tam kde ju mám doteraz tiež nie.
Bude to niekto zisťovať preverovať, môžu byť z toho problémy?
Alebo si mám radšej nájsť do konca februára nové bývanie?
Ako sa to rieši potom.. mám prísť na gemeinde v mieste nového bydliska a odhlásiť sa z toho starého, v tomto poradí?

Ďakujem za odpoveď.
Zaznamenáno
michalpp



Karma: 12
Příspěvků: 234


« Odpověď #1 : Leden 06, 2014, 10:40:35 pm »

Pri vyprseni najemni smlouvy bude IMHO minimalne pronajimatel tlacit na to, aby jsi se ze stareho bytu odhlasil, uz jenom z toho duvodu, aby se mu na te adrese mohl prihlasit najemce novy. Pri odhlaseni na Gemeinde po Tobe budou chtit novou adresu a mam takovy dojem, ze Ti rovnez seberou prislusny sedivy prukaz (povoleni) s tim, ze Te novy daji na Gemeinde nove adresy. Problemy bych ocekaval nejpozdeji strednedobe, na zaklade adresy, kde jsi nameldovany, se odvadi Quellensteuer, a prestoze bernaku jde spise o prachy nezli o povoleni, ocekaval bych, ze se bernak o odhlaseni dovi, a ze Te u prislusneho migracniho uradu praskne.  To vse za predpokladu, ze tu legalne pracujes.

<<Bývam u ségry ale tu nemôžem mať nájomnú zmluvu
Proc? Pokud sestra nebydli zrovna v garsonce, potrebuje Te pouze nahlasit pronajimateli, ten Vam mozna spocte nove zalohy na teplo a vodu a pod. a tim je to cele vyreseno, akorat se musis na urade zeptat, co prineses namisto najemni slouvy. Odhadoval bych to na odpoved pronajimatele na vyse uvedene oznameni. Taky tise predpokladam, ze segra nebydli mimo Ch, to by jsi si zadelaval na mnohem vyznamejsi problem, kvalifikovany nekolika lety navrdo.
Zaznamenáno
michalpp



Karma: 12
Příspěvků: 234


« Odpověď #2 : Leden 06, 2014, 10:42:10 pm »

<<Ako sa to rieši potom.. mám prísť na gemeinde v mieste nového bydliska a <<odhlásiť sa z toho starého, v tomto poradí?

Obracene.
Zaznamenáno
Aria86



Karma: 3
Příspěvků: 202


« Odpověď #3 : Leden 07, 2014, 08:19:00 am »

<<Bývam u ségry ale tu nemôžem mať nájomnú zmluvu
Proc? Pokud sestra nebydli zrovna v garsonce, potrebuje Te pouze nahlasit pronajimateli, ten Vam mozna spocte nove zalohy na teplo a vodu a pod. a tim je to cele vyreseno, akorat se musis na urade zeptat, co prineses namisto najemni slouvy. Odhadoval bych to na odpoved pronajimatele na vyse uvedene oznameni. Taky tise predpokladam, ze segra nebydli mimo Ch, to by jsi si zadelaval na mnohem vyznamejsi problem, kvalifikovany nekolika lety navrdo.
[/quote]

Spousta lidi ma v najemni smlouve primo dane, kolik lidi max tam muze zit., treba 2.5 Zimmerwohnung ma casto pouze 2 dospele osoby, 3.5 zimmerwohnung mame treba taky, pouze dve dospele osoby, vyjimka prirustek do rodiny, pokud to stoji ve smlouve a uz tam ten pocet osob bydli nemuzes nikoho dalsiho prihlasit.
Zaznamenáno
michalpp



Karma: 12
Příspěvků: 234


« Odpověď #4 : Leden 07, 2014, 08:14:18 pm »

<< treba 2.5 Zimmerwohnung ma casto pouze 2 dospele osoby, 3.5

No tak je pouze obdoba meho konstatovani o garsonce, nemyslis?

<<3,5 zimmerwohnung mame treba taky,
No vidis, ja mel vzato, ze Tvuj manzel by v najmu nebydlel, a v najemnim byte uz vubec ne, a ze tedy obdobne jako mnoho mych kolegu splacite hypoteku na domek, co nebude zaplacena az do smrti?
Zaznamenáno
Aria86



Karma: 3
Příspěvků: 202


« Odpověď #5 : Leden 08, 2014, 07:00:20 am »

michal: ja mam o garsonce trosku jine predstavy, ale to je nejspis rozdil mezi zenskou a muzskou predstavivosti. Mrknutí A je mi lito tvych kolegu, ze splaci hypoteku na domek a ani do smrti to nestihnou. Meli by trosku vic setrit, aby to zvladli a zustalo neco jejich potomku jako dedictvi.  Úsměv
Ale tu odbocujeme od tematu, kikco chtel poradit. Jelikoz tu jednou nekde myslim psal, ze u jeho segry muze prave bydlet urcity pocet osob (jako ve spouste jinych bytu) a proto se tam nemuze nahlasit, mas pro nej jinou radu?
« Poslední změna: Leden 08, 2014, 07:16:29 am od Aria86 » Zaznamenáno
michalpp



Karma: 12
Příspěvků: 234


« Odpověď #6 : Leden 08, 2014, 09:01:16 pm »

Mne prijde bydlet ve dvouch v garsonce neadekvatni, jedno jak ta garsonka vypada, jestli podle muzske, nebo zenske predstavivosti. Stejne neadekvatni mne prijde bydlet ve trech dospelych lidech v byte o 2,5 mistnostech a nedivim se, ze se pronajimatele konfrontovani takovym scenarem se stavi na zadni. Po pravde receno, osobne mne prijde i neadekvatni bydlet v byte jakkekoliv velikosti ve trech dospelych lidech (mimo situace rodice a dospivajici deti), ale to uz bude moje osobni uchylka, a rovnez to nepatri k tematu.

Kikcovi moc neporadim, vynecham-li knizeci rady typu, aby prestehoval sestru do adekvatniho bytu s adekvatni smlouvou, asi bude nejjednodusi najit novy byt, pokud mu jde pouze o ten papir, tak treba pratelskou WG. V kazdem pripade jsem nazoru, ze jestli nezdokumentuje, kde bydli, muze prijit o povoleni k praci/pobytu.



Zaznamenáno
Aria86



Karma: 3
Příspěvků: 202


« Odpověď #7 : Leden 09, 2014, 07:57:22 am »

Mne prijde bydlet ve dvouch v garsonce neadekvatni, jedno jak ta garsonka vypada, jestli podle muzske, nebo zenske predstavivosti. Stejne neadekvatni mne prijde bydlet ve trech dospelych lidech v byte o 2,5 mistnostech a nedivim se, ze se pronajimatele konfrontovani takovym scenarem se stavi na zadni. Po pravde receno, osobne mne prijde i neadekvatni bydlet v byte jakkekoliv velikosti ve trech dospelych lidech (mimo situace rodice a dospivajici deti), ale to uz bude moje osobni uchylka, a rovnez to nepatri k tematu.

Ano, s tim s tebou plne souhlasim. Ja pouze uvedla, ze to byva prave v najemnich smlouvach a proto se kikco pta. Mrknutí
Zaznamenáno
Aria86



Karma: 3
Příspěvků: 202


« Odpověď #8 : Leden 10, 2014, 08:16:24 am »

[zavináč]kikco: na FB nabizi jedna Slovenka Romana Altintas-Kuklova zarizene pokoje k pronajmu nekde u Frauenfeldu. Zkus se s ni domluvit, zda by nesla pronajmout jen adresa.
Zaznamenáno
kikco



Karma: 0
Příspěvků: 14


« Odpověď #9 : Leden 10, 2014, 08:57:16 am »

Aria: Ďakujem, skúsim jej napísať, dobrá možnosť.

A je to tak, sestra má v nájomnej zmluve na tento malý byt maximálny počet osôb 2, ešte k tomu sa im teraz narodilo dieťa. Sťahujú sa do nového, väčšieho, za prácou, ďaleko ďaleko. Ja chcem ostať v tejto práci, tak si musím nájsť nové bývanie tu.

Ďakujem za vysvetlenie, skúsim sa spýtať tej paní u ktorej ,,oficiálne" podľa povolenia bývam, či by to nešlo predĺžiť ešte o mesiac, neviem dokedy potrebuje tú izbu, aby som sa od 1.4. mohol prihlásiť rovno na nový Gemeinde se vším všudy.
« Poslední změna: Leden 10, 2014, 08:58:56 am od kikco » Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | © Socrates.cz 2024


spolujizda | Autostop.pl | Autostop.sk | Zahnarzt München