Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Mnichov | Německo | Nizozemsko | Lucembursko | Rakousko | Španělsko | Švýcarsko | USA
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Život a práce v Nizozemí,,Prosím o pomoc či rady  (Přečteno 62976 krát)
Farkis



Karma: 0
Příspěvků: 3


« : Leden 19, 2014, 01:23:59 pm »

Zdravím všechny lidičky,prosím můžete mi někdo poradit?Chci začít ofiko žít a pracovat v Nizozemí,ale..Pro začátek jsem zvolil agenturu OttO a říkám si,jestli jsou opravdu tak špatní,nebo se to dá ustát.Říkam si,že mi pomůžou se startem,papíry k bydlení,bankovní účet v nl bance,školení bezpečnosti práce,kurz jazyka.Něco jsem o nich tady četl,a vím asi,že to bude peklo,ale asi ted nevím jak jinak.Jsem řemeslník,dobrej obkladač a chci dělat svojí profesi a zase to ale.Dorozumím se trochu anglicky,tak ten základ,proto chci doplnit holandštinu a Aj,vím,že k tomu dost přihlíží a tak .. poradíte mi prosím co dál až budu na místě ?Chtěl bych stálé zaměstnání a počase přivézt i svou rodinku, nechci se někde zašít na ubikaci atd..,nebo,.. pokud někdo hledáte spolubydlícího a můžete mě na začátek nasměrovat..uvítám cokoli..děkuju všem,kteří pomohou a přeju štěstí všem podobným ,,dobrodruhům,,  Farkis
Zaznamenáno
Janka86



Karma: 2
Příspěvků: 22


« Odpověď #1 : Leden 19, 2014, 10:34:17 pm »

Ja v otto byla skoro rok, vse ti zaridi, ale bez plynule anglictiny, nekdy  nechteji zamestnavat. Na kurz jazyka muzou jen vyvoleni, musi te doporucit manazer a me se to nikdy nepodarilo, i kdyz jsem zadala 3x a nakonec jsem zacala chodit sama do jazykovky. Ucet v bance ti nezalozi, musis si to zaridit sam. Nekteri stastlivci u otta udelali zadarmo papiry na vzv, ceske papiry tu neplati. Otto jinak zaridi vse ostatni, vetsinou mas praci, kde bydlet a da se vydelat i neco usetrit, pokud to tu vse nerozhazis, v Holandsku je vse drahe, ale treba ja na zacatku mela jeste velke vydaje v Cechach a na jidlo mi tydne na preziti stacilo 20eur, ale jak rikam na preziti a ne na nejake na co mam chut, to koupim...Co se tyce rodinky, no s tim moc nepocitej, u otto mit nepracujici deti na ubytovani nemuzes. Musel bys bydlet privatne a to ti zas otto neda praci s vlastnim ubytovanim si u nich neskrtnes. No a bez stale prace treba v Holandsku nedostanes byt, protoze, dokladas potvrzeni o prijmu, ze mas z ceho ten byt platit. Samozrejme nekteri vlastnici bytu, soukrome osoby, pronajimaji byty na cerno a pak nic nevyzaduji krome najmu. Takze je to tu hodne velky zacarovany kruh. Moje rada, pokud chces vydalat a nejak prezivat v Holandsku, otto ok, ale pokud bys tu opravdu chtel zustat i s rodinou, tak je to hodne kompikovany a dlouha cesta pred tebou...Jinak, pokud te zajima jeste neco jineho, tak  se ptej...
Zaznamenáno
MilanAmsterdam
Host
« Odpověď #2 : Leden 20, 2014, 11:14:47 am »

to nejsou majitele bytu to jsou najemci,Kdo mam   byt volny a je majitel tak udela B&B normalni cena za noc B&B je 70,- je pravda ze  jeto trochu prace se o to starat. Zde v ulici jsou 2B&B a vsechny  jsou dobre obsazeny.Jinak jsou zde Firmy ktery jsou ochotni zaplatit  velky penize a hledaji byty pro sve zamestnance a ty plati moc dobre a jeto bez problemu.
Zaznamenáno
Farkis



Karma: 0
Příspěvků: 3


« Odpověď #3 : Leden 20, 2014, 01:34:20 pm »

Ahoj Jani a Milane,dík za info a klobouk dolů,,resp.Jani - rok u Ota musí bejt ostrá zkušenost,,ptal jsem se na Euresu na Otika a nechtějí s níma spolupracovat,jelikož nesplńují některé eu normy jako náborová firma,ale paní z euresu mi nabídla pomoc do začátku s eu společnostma,které mají prověřené a nějaké to papírování do začátku.Životopisy,EuroPass atd,Musím se tím vším nějak prokousat a najít si svou vlastní práci ve svém oboru a pak to asi půjde líp.Já se nikam k pásu nehodím,ale asi budu na chvíly muset..Pokud to neklapne takhle, volím tedy otika.Samozřejmě chci také oprášit Aj a začít se učit holandsky.Tak to nevzdávám,není totiž moc na výběr.Spadla mi tu firma,total krach a jsou problémy.S komplikacema počítám,i když už si jich moc nepřejua snažím se předejít,rodina je prostě motor.Budu tedy na všem makat,Děkuju,moc moc.
Zaznamenáno
MilanAmsterdam
Host
« Odpověď #4 : Leden 20, 2014, 02:43:32 pm »

nejhlavnejsi je kdyz najde nejakou praci a ziskas zkusenost stim holansky  systemen.Ten je tota jiny nez nemecky nebo Americky.Jak budes myt nejaky prijmy dostanes se do toho systemu tak muzes zacit neco lepsiho hledat.Pres fpracovni Firmy/uitzendbureau/pracije zde  hodne lidi ty se muzes  necht registrovat ve vyce uitzendbureau.Holansky uitzendbureau jsou pod kontrolou statu takze mas stejny plat  v tvem oboru.Nemas narok na  dovolenou.Dostanes ale urcite penize jeto 20 EU za den ale to nevym jiste jaky jsou ted zakony.Ty penize musis dostat to je  ze zakonu.Je moznost ze najdes pres uitzendbureau nejakou firmu ktera ti nabydne praci.To je pekny ale ty musis odpracovat  bylo to 500 hodin  via uitzendbureau.Potom te ta firma muze zamestnat.Nebo te ta firma muze zamestnat ale ty mus  500 hodin pres uitzendbureau odpracovat Zadna firma ti neda pevnou smlouvu
zacina to 2x6 mesicu potom 12 mesicu potom by te  mela teoreticky firma naplno zamestnat ale to  jsem jeste neslysel ze byse to stalo je mozny ze se to stane.
Normalni je to ze ti rozvazou  smlouvu a nabydnou ti ze se muzes po 3 mesicich znovu ozvat.Nevym presne jestly to je 2 nebo tri mesice.Je taky mozny ze ti nabydnou ze muzes  pracovat pres uitzendbureau to je mozny ale to znamena ze zase zacinas od zacatku.Vyhoda  pracovat pres uitzendbureau je ta ty muzes sama si urcit kdy a kolik chces pracovat.Jaky si udelas jmeno  u uitzendbureau to zalezi natobe.Kdyz si dokazes udelat dobry jmeno tak te budou hodne zamestnavat.Ted je doba kdy ja si urcim kdyz potrebujeme personal  koho me uitzendbureau posle.To jsou lidi ktery uz znam a vym jak pracuji.Mom je kryze ze ja reknu evt me poslete tyto lidi jinak si lidi objednam pres jinou firmu.Nevyhoda je vtom ze je mozny ze budes  kazdy den u jine firmy pracovat vyhoda je vtom ze ziskas skusenost a kontaky.To je velmi dulezite
Zaznamenáno
ds
Host
« Odpověď #5 : Leden 20, 2014, 05:14:37 pm »

Milana neresim, to je jasny, ale co jsi jedla ze ti stacilo 20Eur na tyden? Tad v zime chapu muzes jit ke krmitku, ale normalne?
Zaznamenáno
MilanAmsterdam
Host
« Odpověď #6 : Leden 20, 2014, 05:51:53 pm »

u pracovni firmy nedostanes  dovolenou ale plati  ti plati 20,-na den Vakantiegeld jako vsude coz je davany zakone.13 plat  ajeho vysku je svobodny
to ti firma muze dat a nemusi.Vakantiegeld ti musi dat!!!
Zaznamenáno
ds
Host
« Odpověď #7 : Leden 20, 2014, 06:26:27 pm »

otto ma ABU tzn. certifikat slusna agentura. ale, kdyz te ctu. jestli mas dite a zenu a chces se sem prestehovat tak teda nevim. ja se u nich mel dobre ale sam. jestli tam prijdes pocitej, neco potrebujes, neco posles domu, prijedes za nima na dovolenou a zacinas od zacatku s 0. neco jako sysifos . znal jsem par lidi asi 4, kteri chteli co ty ale nikomu se to nepovedlo [ vsichni rozv], protoze do zacatku musis neco nasetrit.1 najem, kauce na byt. v byte nemas nic [ pracka, postel nadobi...]  abys to dostal potrbujes drit a setrit
ja si jedu sam na sebe, ale taky vim, ze je to mozna tvuj sen, ale co oni? chtej to taky, zvyknou si tu, szijou se s hol'....?
A taky se ti muze stat co se stava hodne lidem, az prijedes domu, kazdej natesenej na to, ze za ne zaplatis, ze budes mit travu atd jses preci prachatej holandan. sklames je a mas po kamosich
ale rozhodni se sam. hlavne nepocitej ze ti tu nikdo pomuze. ja na tuhle stranku sel po 1vi, kdyz jsem mel norm smlouvu bydlel sam a byl celkem v poho a hlavne v obraze jak to tu chodi tak si muzu udelat svuj nazor, k cemu jsou ty rady co tu ziskas [moje skusenost na nic|
Zaznamenáno
Janka86



Karma: 2
Příspěvků: 22


« Odpověď #8 : Leden 21, 2014, 07:18:06 pm »

Milana neresim, to je jasny, ale co jsi jedla ze ti stacilo 20Eur na tyden? Tad v zime chapu muzes jit ke krmitku, ale normalne?
chleba,jam,pastika polivky ze sacku ci hranolky nakup v lidlu...jo moc bohate jidlo to nebylo... ted utratim 20 eur za denni nakup, jak se rozsoupnu...
Zaznamenáno
ds
Host
« Odpověď #9 : Leden 21, 2014, 07:47:58 pm »

Jeste zes sisd nekoupila k tem hranolkam tatarku. to by ti narusilo rozpocet
Zaznamenáno
Farkis



Karma: 0
Příspěvků: 3


« Odpověď #10 : Leden 21, 2014, 08:18:42 pm »

ds, cejtíš se jako prachatý holanďan?,,,Janka asi musela přežít,takový holky bejvaj dobrý ženský,tak až takovou potkáš už ji nepouštěj Úsměv ,co dodat? Tedy,já si své zvládnu a ostatním přeju to samé Úsměv,díky za pár rad a ..opatrujte se lidi.. 
Zaznamenáno
MilanAmsterdam
Host
« Odpověď #11 : Leden 21, 2014, 08:45:47 pm »

ja vas nechapu kdyz zde odpracujes  mesic tak mas narok na  ca 1,5 dne dovolene + 20EU kapesneho za den dovolene.to je  statem dany.
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | © Socrates.cz 2024


spolujizda | Autostop.pl | Autostop.sk | Zahnarzt München