Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Mnichov | Německo | Nizozemsko | Lucembursko | Rakousko | Španělsko | Švýcarsko | USA
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: 1 [2]   Dolů
 
Autor Téma: Stěhování do DE před porodem - kindergeld, přihlášení k pobytu  (Přečteno 234398 krát)
lalilala



Karma: -83
Příspěvků: 120


« Odpověď #15 : Leden 23, 2014, 10:20:27 am »

Stěhovat se budu do Mnichova (Karlsfelder Str.).
Chtěla jsem se právě vyhnout svatbě (v tomhle hektickém období, navíc když se hodí každá koruna), ale nevím právě, jestli nebude problém v tom zdravotním pojištění.
Jak to udělat, tak abych teda případně mohla porodit v Německu, když jsem stále ještě zaměstnaná v Čechách a nejsme manželé? Na to asi formulář E106 stačit nebude, nevím...
A také mě přijde "blbé" odstěhovat se tam před porodem a plánovaně tam porodit Smutek.

Potom tu mám ještě rady, že se mám ze všeho v Čechách odhlásit, ale moc tomu nerozumím, když tu mám zaměstnavatele a bude mi platit mateřskou.

A také mě přijde "blbé" odstěhovat se tam před porodem a plánovaně tam porodit Smutek.
Proč ti to přijde blbé? Dělá to tak kde kdo, sice se to kritizuje, ale co by člověk neudělal pro peníze. Oni ti tady někteří dobře poradí jak se dostat k dávkám Úsměv
« Poslední změna: Leden 23, 2014, 10:26:06 am od lalilala » Zaznamenáno
Katty
Host
« Odpověď #16 : Leden 23, 2014, 12:20:06 pm »

To že maš v ČR zaměstnavatele vubec nevadi.
on ti bude platit mateřskou.Pokud ti plati i zdravotni tak nevadi.Dojdi si na pojišťovnu a zeptej se na to jak vše udělat.
Jeden čišník u nas v praci ma DE i CZ pojištěni protože všeobecna a AOK spolupracujou a on je pojišťen jako pendler u obou najednou.
Aby si byla pendler stači jednou za tři měsice jed do ČR.Což s mimčem asi budeš dělat.(ukazat rodině atd.)
Svatbu nemusite tak uhanět.to už je jen papir.Když jste zde hlašeni jako rodina neznamena to nutně manžel a manželka.
No udělej si tabulku pro a proti a rozhodni se.
pokud sem nejedeš jen porodit a uhanět socialni davky tak tě tady uřady přijmou a poradi.
Pokud je to naopak budou ti hazet ruzny paragrafy a budeš potřebovat silný nervy.
Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #17 : Leden 23, 2014, 01:49:32 pm »

Stěhovat se budu do Mnichova (Karlsfelder Str.).
Chtěla jsem se právě vyhnout svatbě (v tomhle hektickém období, navíc když se hodí každá koruna), ale nevím právě, jestli nebude problém v tom zdravotním pojištění.
Jak to udělat, tak abych teda případně mohla porodit v Německu, když jsem stále ještě zaměstnaná v Čechách a nejsme manželé? Na to asi formulář E106 stačit nebude, nevím...
A také mě přijde "blbé" odstěhovat se tam před porodem a plánovaně tam porodit Smutek.

Potom tu mám ještě rady, že se mám ze všeho v Čechách odhlásit, ale moc tomu nerozumím, když tu mám zaměstnavatele a bude mi platit mateřskou.

A také mě přijde "blbé" odstěhovat se tam před porodem a plánovaně tam porodit Smutek.
Proč ti to přijde blbé? Dělá to tak kde kdo, sice se to kritizuje, ale co by člověk neudělal pro peníze. Oni ti tady někteří dobře poradí jak se dostat k dávkám Úsměv

To rozhodne neni pro penize, v Nemecku na tom bude hur nez v ČR.
A bude muset zadat o dorovnani v ČR.
Je to kvuli usnadneni papirovani, protoze s detma narozenyma jinde je to 1000x slozitejsi...
Prvni dny, tydny a mesice potrebuje na mimco cas a klid a ne se stresovat s formularema a litat tam a zpet aby to urychlila aby nebyla uplne bez penez...
Jit porodit do Nemecka neni vyhodne financne, to je lepsi zustat v ČR. ..
Ja jen pisu ze stehovat se po porodu muze prinest stejne problemy jako ma Helca39.
Jeden urad ji odkazuje na druhy a ina nema uz 1,5roku ani korunu...

Na davky v ČR ztratis narok prestehovanim na trvalo a pokud je budes pobírat bude to asi podvod a muze se stat ze je budou chtit vratit.

Pendler v Nemecku pracuje, nebo se pletu ?
Byt s mimcem doma tak asi nejde PENDLER použít. ..
Bud si v ČR nebo tady. A vse se od toho odráží. ..

Stehovat se s detmi 3roky a nahoru v pohode. Dite jde do skolky Ty do prace.
Ale stehovat se 0-3 roky je komplikovanejsi kvuli rodicaku, praci, skolce...

V pripade ze nekdo v Nemecku nepracoval stejne dojde na dorovnavani s CZ uradem
« Poslední změna: Leden 23, 2014, 02:45:13 pm od jirike » Zaznamenáno
lalilala



Karma: -83
Příspěvků: 120


« Odpověď #18 : Leden 23, 2014, 03:45:04 pm »

Stěhovat se budu do Mnichova (Karlsfelder Str.).
Chtěla jsem se právě vyhnout svatbě (v tomhle hektickém období, navíc když se hodí každá koruna), ale nevím právě, jestli nebude problém v tom zdravotním pojištění.
Jak to udělat, tak abych teda případně mohla porodit v Německu, když jsem stále ještě zaměstnaná v Čechách a nejsme manželé? Na to asi formulář E106 stačit nebude, nevím...
A také mě přijde "blbé" odstěhovat se tam před porodem a plánovaně tam porodit Smutek.

Potom tu mám ještě rady, že se mám ze všeho v Čechách odhlásit, ale moc tomu nerozumím, když tu mám zaměstnavatele a bude mi platit mateřskou.

A také mě přijde "blbé" odstěhovat se tam před porodem a plánovaně tam porodit Smutek.
Proč ti to přijde blbé? Dělá to tak kde kdo, sice se to kritizuje, ale co by člověk neudělal pro peníze. Oni ti tady někteří dobře poradí jak se dostat k dávkám Úsměv

To rozhodne neni pro penize, v Nemecku na tom bude hur nez v ČR.
A bude muset zadat o dorovnani v ČR.
Je to kvuli usnadneni papirovani, protoze s detma narozenyma jinde je to 1000x slozitejsi...
Prvni dny, tydny a mesice potrebuje na mimco cas a klid a ne se stresovat s formularema a litat tam a zpet aby to urychlila aby nebyla uplne bez penez...
Jit porodit do Nemecka neni vyhodne financne, to je lepsi zustat v ČR. ..
Ja jen pisu ze stehovat se po porodu muze prinest stejne problemy jako ma Helca39.
Jeden urad ji odkazuje na druhy a ina nema uz 1,5roku ani korunu...

Na davky v ČR ztratis narok prestehovanim na trvalo a pokud je budes pobírat bude to asi podvod a muze se stat ze je budou chtit vratit.

Pendler v Nemecku pracuje, nebo se pletu ?
Byt s mimcem doma tak asi nejde PENDLER použít. ..
Bud si v ČR nebo tady. A vse se od toho odráží. ..

Stehovat se s detmi 3roky a nahoru v pohode. Dite jde do skolky Ty do prace.
Ale stehovat se 0-3 roky je komplikovanejsi kvuli rodicaku, praci, skolce...

V pripade ze nekdo v Nemecku nepracoval stejne dojde na dorovnavani s CZ uradem

Ty mě překvapuješ, jednou napíšeš i pravdu, mě poleje
Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #19 : Leden 23, 2014, 06:11:47 pm »

Citace: lalilala link=topic=16569.msg40480#msg40480

Ty mě překvapuješ, jednou napíšeš i pravdu, mě poleje

Ja nikdy nic jineho nepsal... Pisu totez porad dokola
A ted sem jen odpovidal na ty Tvoje houpe narazky na zneužívání systemu.
Protoze v tomhle pripade se o zneužívání v zadnem pripade nejedna.
Ani KackaK ani Helca. Maminky by meli byt s detma do 3let a to cesky system umoznuje, jen se to musi vzit skrze ten nemecky když tady trvale žijí nebo budou...
« Poslední změna: Leden 23, 2014, 06:18:27 pm od jirike » Zaznamenáno
KackaK



Karma: -9
Příspěvků: 21



« Odpověď #20 : Leden 24, 2014, 10:47:14 am »

No je to složitá situace, vůbec se mi to nechce podstupovat, tak snad nebudou při vyřizování nějaké potíže.
Podle příručky CMU je na str.14 popsáno, že pendler je i člověk pracující v ČR a žijící v jiném státě EU. Já pracovní smlouvu mám a bude dále trvat... tak jsem poslala dotaz na CMU, zda se to na mě také vztahuje, pak zajdu ještě na VZP, snad tam budou něco vědět :-).

Jinak bych si musela platit pojistné v německu a to bude asi drahé  Smutek, máte někdo zkušenost?
Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #21 : Leden 24, 2014, 05:41:51 pm »

Asi prestavam chapat ja...  Smích
Ty se chces vratit po materske do ČR do prace ?? A dojizdet sem ?
I presto ze mas platnou smlouvu pridavky a rodicak vyplaci socialka nebo se pletu ?? Mrknutí
Tudis si na socialce a ne pendler pracujici v jedne zemi a bydlici v druhe...
Asi by si mela doplnit Kacko informace.

Koukal sem na tu prirucku. Asi by ses mela vyjadrovat jasneji.
Mezi prestehovanim se do Nemecka a doprovazeni partnera behem materske a rodicovske dovolene je velky rozdil... Mrknutí
Pokud budes jen doprovazet mas na vse narok v ČR a podlehas ceskemu systemu ve vsech smerech.
Pokud se prestehujes natrvalo je to uplne jina situace. A k te sem se vyjadroval, protoze je stejna s tou nasi Úsměv Odesli sme natrvalo
« Poslední změna: Leden 24, 2014, 05:53:00 pm od jirike » Zaznamenáno
beckapiva



Karma: 2
Příspěvků: 2


« Odpověď #22 : Leden 25, 2014, 09:02:29 am »

No je to složitá situace, vůbec se mi to nechce podstupovat, tak snad nebudou při vyřizování nějaké potíže.
Podle příručky CMU je na str.14 popsáno, že pendler je i člověk pracující v ČR a žijící v jiném státě EU. Já pracovní smlouvu mám a bude dále trvat... tak jsem poslala dotaz na CMU, zda se to na mě také vztahuje, pak zajdu ještě na VZP, snad tam budou něco vědět :-).

Jinak bych si musela platit pojistné v německu a to bude asi drahé  Smutek, máte někdo zkušenost?

pendler je člověk, který pracuje v cizině a bydlí v ČR, nevím, jestli to jde i obráceně
Zaznamenáno
KackaK



Karma: -9
Příspěvků: 21



« Odpověď #23 : Leden 26, 2014, 09:24:59 pm »

No ono je to složitější, my totiž budeme v Čechách často. Po mateřské nemám v plánu se vracet pracovat do ČR, budu si chtít najít práci taky tady. Po zvážení tedy budu rodit v Německu, ušetřím si spoustu starostí, jak tu píšete. Dají se tu naštěstí sehnat doktoři, co mluví česky nebo slovensky Mrknutí.
Ale nejvíc mi jde o to zdravotní, protože nejsme manželé - nemohu se tedy připojit ke zdravotnímu pojištění přítele. Tak jsem zjistila tohle:

Poslala jsem dotaz na CMU:
Dobrý den,
prosím Vás o pomoc ohledně zdravotního pojištění.
Jsem občanem ČR a v ČR jsem též zaměstnaná. Pojištěná jsem u VZP. Nyní jsem těhotná a protože můj přítel žije a pracuje v Německu, chci se za ním přestěhovat.
Chci se zeptat, zda se na mě bude vztahovat formulář E106 nebo S1 (podle průvodce - str.14) ? Abych měla nárok na  zdravotní péči v ČR i Německu. Do Čech budeme pravidelně dojíždět cca 1 x za 3 týdny.

Odpověď:
Dobrý den,
pokud budete mít skutečné bydliště v Německu, pak budete mít nárok na formulář E 106. Formulář si vyžádejte u VZP s tím, že máte pracovní poměr v ČR a budete bydlet v Německu. VZP bude posuzovat, zda-li máte skutečné bydliště v Německu a pokud Vám žádost schválí, vystaví Vám formulář E 106 se kterým se zaregistrujete u německé pojišťovny a budete mít nárok na čerpání plné péče na území obou států.
« Poslední změna: Leden 27, 2014, 08:09:27 am od KackaK » Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #24 : Leden 27, 2014, 10:12:11 am »

Diky ze si to sem dala, urcite to hodne lidem pomuze v rozhodování.
Take by bylo dobre kdyby si sem doplnila pak dal jak to funguje v praxi a co si cestou musela vse resit jestli to bylo tak snadne jak je to popsane...
Zaznamenáno
KackaK



Karma: -9
Příspěvků: 21



« Odpověď #25 : Květen 13, 2014, 12:56:39 pm »

Píši, jak to dopadlo se zdravotní pojišťovnou, třeba to někomu pomůže  Úsměv
První jsem si teda vyřídila povolení k pobytu v Německu. Nájemní smlouvu jsem vzala s sebou - a skutečně se mne paní ptala, zda jí mám. Vše proběhlo bez problémů.
Potom jsem si zašla v Čechách na pobočku VZP, kde jsem nahlásila, že pracuji v Čechách, ale bydlím v Německu a že požaduji formulář abych měla nárok na zdravotní péči v obou státech. Vyplnila jsem s ní papír a okopírovala si moje potvrzení o pobytu v DE.
Potom mi sdělila, že papír odešle ke zpracování a že se mi ozve. Tak jsem čekala asi 3 týdny a volala mi, že formulář odeslali na pobočku AOK v Mnichově a že mám čekat na jejich vyjádření.
Sice to trvalo něco přes měsíc, ale dorazil mi na německou adresu dopis, odpověděla jsem, co požaduji a zaslala fotografii poštou. Nikam osobně jsem už nemusela. Potom mi přišla zdravotní kartička od AOK.
Jen to trvalo celkem 2 měsíce.
Zaznamenáno
miska84



Karma: 1
Příspěvků: 19


« Odpověď #26 : Říjen 10, 2014, 09:16:57 am »

Ahoj Kacka K, čítala som tvoju situáciu celú a chcem ťa poprosiť o radu
ja mám tiež takú podobnú situáciu ako ty, lenže ja nebudem stále zamestnaná na Slovensku, pretože sa evidujem na úrade práce ako nezamestnaná a tieto dávky si prenesiem do Nemecka len neviem ako to bude s mojím ošetrením a kontrolami počas tehotenstva, mám taký istý prípad ako ty, lenže ja neviem, či za mňa bude platiť úrad práce to zdravotné alebo si ho ja mám uhrádzať, keď budem ako nezamestnaná, travlý pobyt budem, mať u priateľa v Nemecku, ďakujem ta tvoj čas
Zaznamenáno
KackaK



Karma: -9
Příspěvků: 21



« Odpověď #27 : Říjen 10, 2014, 12:01:20 pm »

Ahoj, já bohužel vůbec netuším jak to funguje, když jsi na úřadě práce a bydlíš v DE. To bys musela docházet normálně na úřad na Slovensko, ne? Aby ti platili podporu v nezaměstnanosti. podle mě, pokud žiješ v DE, máš být nahlášená tady na pracáku, nevím Co???
Jak je to se zdravotním pojištěním nejlíp zjistíš na pobočce, nebo něco přečti a případně napiš dotaz na centrum mezistátních úhrad, tam mi poradili. http://www.cmu.cz/cs/pojistenci/zdr-poj-pece-eu
Hodně štěstí  Mrknutí
Zaznamenáno
miska84



Karma: 1
Příspěvků: 19


« Odpověď #28 : Říjen 11, 2014, 10:23:52 am »

Ahoj, ďakujem pekne za tvoj čas už som si to pozisťovala ale ďakujem

Prajem pekný deň
Zaznamenáno
Stran: 1 [2]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | © Socrates.cz 2024


spolujizda | Autostop.pl | Autostop.sk | Zahnarzt München