Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Mnichov | Německo | Nizozemsko | Lucembursko | Rakousko | Španělsko | Švýcarsko | USA
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Referendum - Švýcaři nestojí o cizince  (Přečteno 33886 krát)
Benistr



Karma: 0
Příspěvků: 15


« : Únor 09, 2014, 05:45:26 pm »

Dnes dali švýcaři jasně najevo že tu o cizince nestojí, co vy na to, možná by bylo zajímavé slyšet co si myslí i druhá strana.
« Poslední změna: Únor 09, 2014, 10:08:50 pm od David » Zaznamenáno
hansschweiz



Karma: 0
Příspěvků: 2


« Odpověď #1 : Únor 09, 2014, 08:06:17 pm »

Rozumím jim, a po pravdě řečeno s nimi do jisté míry souhlasím. Akorát by mě zajímalo, kdo tedy bude dělat tu práci, o kterou sami Švýcaři nemají zájem nebo na ni nemají kvalifikované lidi.
Zaznamenáno
DomaciPritel



Karma: 0
Příspěvků: 10


« Odpověď #2 : Únor 10, 2014, 07:08:43 pm »

V žádném případě se nejednalo o referendum. Jednalo se o iniciativu, v němčině Volksinitiative, v tomto případě Zuwanderungsinitiative. V referendu se hlasuje o již parlamentem přijaté rozhodnutí, které je možno lidovým hlasováním zvrátit. Iniciativa usiluje o změnu ústavy (zákonů) návrhem nových ustanovení.
Zaznamenáno
klerikSova



Karma: 0
Příspěvků: 6


« Odpověď #3 : Únor 10, 2014, 09:33:12 pm »

Salut a Ahoj ,

Předem bych rád podotknul, že patřím k přistěhovalcům a bydlím nedaleko Švýcarského "Bronxu" nedaleko Yverdon(VD), žil jsem v St. Gallen(SG), pracoval jsem v Ovronnaz(VS) a moje osobní prožitky ovlivňují můj pohled na tuto otázku.

Už dvakrát jsme v neděli po obědě našli švagra (orig. CH-VD) v nemocnici, po loupežném přepadení přistěhovalců, kdy mu nezůstaly ani kalhoty. Dále stojí za připomenutí  měsíc starý incident(VD), kdy za bílého dne uprostřed města utloukli 17 letého muže k smrti kvůli jeho zevnějšku, vykradení zlatnictví v Crans-Montana je jen dalším želískem v ohni.Kriminálních případů ze strany přistěhovalců bych mohl jmenovat do ztráty vědomí a ne jenom ve (VD,VS,SG), ale každému bude stačit otevřít noviny.

Co se týče referenda, plně rozumím rozhodnutí většiny, s ohledem na hlasování přistěhovalců, smýšených rodin a různorodosti kantonů.

Na obranu Bernu musím podotknout, že tak jako do teď, budou ponechána pracovní povolení, pro osoby pracující ve zdravotnictví a sociálních službách. To vše je vázané mezinárodními smlouvami z dřívějších let.
Studentům také nebudou možnosti přivýdělku odebrány.

S přátelským pozdravem F.
« Poslední změna: Únor 11, 2014, 07:47:19 am od klerikSova » Zaznamenáno
crazy_sisky



Karma: 0
Příspěvků: 7


« Odpověď #4 : Únor 13, 2014, 12:57:36 pm »

Tak ako kazdy narod aj tento sa obava prilis velkeho poctu pristahovalcov. Snad neexistuje multikulturny narod kde by s tym neboli problemy. Vid Holandsko. Ako pisal klerikSova, ono to nieje len o lacnej pracovnej sile ale aj o kriminalite. Ruku na srdce ale pre vacsinu svjciarov alebo aj nemcov je porusenie pravidiel pravidiel nepripustne. Samozrejme ze maju z veci, ne ktore vychodna europa takmer zvyknuta strach priam az paniku. Nehovoriac o tom ze sa im do krajiny tlacia neprisposobivi cudzinci.
Par rokov dozadu (neviem ci toto este pretrvava) sa moslimovia snazili zmenit Svajciarsku vlajku, pretoze je v nej rovnorammeny kriz co je symbolom ranneho krestanstva. Ja som priam lapal po dychu ked som tuto hova... spravu zbadal.

Osobne si myslim, ze Svajciari niesu az tak priebercivy co sa kvalifikovanej pracovnej sily tyka.

Tot moj nazor. Ale o tejto teme sa da polemizovat hodiny...
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | © Socrates.cz 2024


spolujizda | Autostop.pl | Autostop.sk | Zahnarzt München