Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Mnichov | Německo | Nizozemsko | Lucembursko | Rakousko | Španělsko | Švýcarsko | USA
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: 1 2 3 [4]   Dolů
 
Autor Téma: Abmahnung z prav. kancelarie, pokuta za torrent  (Přečteno 401595 krát)
martin009



Karma: 1
Příspěvků: 6


« Odpověď #45 : Květen 14, 2014, 03:19:14 pm »

Pribeh pokracuje.

Vcelku dosli pokuty za 3500EUR z roznych kancelarii. Pravnik stal 600EUR, ktory napisal kazdej modifikovany UE. Cakame na reakcie, ale nemienim to platit.

Je to dost vycerpavajuce, ale naucil som to mat uz nejako v pozadi a sustredit sa na ine veci.

Zatial nam pravnik odporucal neplatit.

Pre mna za mna nech si to ti vydieraci daju na sud - som zvedavy ako to tam budu dokazovat.
« Poslední změna: Květen 14, 2014, 11:02:30 pm od martin009 » Zaznamenáno
petr69



Karma: 8
Příspěvků: 330


« Odpověď #46 : Květen 14, 2014, 08:50:10 pm »

..au, au, to je drsný,
to asi nebylo za jeden film Kroutím očima.

To, že ti právník poradil neplatit je celkem logické. Mohou přijít různé odpovědi, někdo sníží částku, někdo se třeba půl roku neozve, někdo pošle stejný výměr bez jakékoliv reakce na dopis tvého právníka...

Držím palce
Zaznamenáno
MilanAmsterdam
Host
« Odpověď #47 : Květen 19, 2014, 10:04:14 am »

to je velky problem v Nemecku,to je v nemecku zakazany,
v Holansku to bylo povoleny pro vlasni pouziti ale ted to taky zablokovaly a jeto zakazany.
Znam x pripadu v Berline kdy musely platit.Skontroluj jestly jsi to opravdu stahla.Je hodne podvodu.
Ja jsem dostal email ve kterem stalo ze jsem stahnul atd a datum.
ale v tydobe jsem byl jenom v Holansku a USA vubec nee v Nemecku oni to skousely oni nevedi ze ja ziji trvale v Holansku
dalsi problem co delaji v nemecku ze ofoti jmena na zvonkach na domech a potom posilaji ruzne ucty atd
proto ja v berline nemam vlastni jmeno na zvonku mam jenom jmeno na briefkasten a ten je v Dome,znamy vedi ze musi zvonit na tom cizim jmene
kdyz jsem evt v Berlin a neco objednam postou pisi moje jmeno c/o XXXXX to jmeno ktery je nazvonky dole
dalsi vec je dobra kdyz toho pravnika zavolas zeptat seho.Znam pripad ze posilaly ruzne firmy email a ten pravnik nebo kancelar ktera tam byla podepsana
otom vubez nevy.
Me jednou prisel taky email neco podobneho ja jsem odepsa na ten email ze bych chtel vice informaci a napsal jsem ze neziju v Nemecku pet minut pozdeji
my prisla odpoved s jinou emailadres  a ta castka byla 2x tak vysoka.Potom je dobry ten absender email adresse v google hledat.Dost casto je tam pomoc od lidi ktery dostaly taky podobny email
« Poslední změna: Květen 19, 2014, 10:13:40 am od MilanAmsterdam » Zaznamenáno
martin009



Karma: 1
Příspěvků: 6


« Odpověď #48 : Květen 21, 2014, 10:31:40 am »

Nie, v ziadnom pripade to nemam v umysle platit. Tie pripady, co "museli" zaplatit su predpokladam tie, kde sa ludia zlakli.

Nech si pre mna za mna idu na sud:
- v oktobri 2013 sa menil zakon v prospech ludi
- IP adresa nie je jednoznacnym identifikatorom pouzivatela pocitaca
- z 30 000 abmahnung riesila ta kancelaria na sude 53, na ostatne sa vykaslal
- niektore kancelarie na sud ani nikdy nesli
- v aprili EU vydala smernicu, kde poskytovatelia internetu nesmu ukladat IP adresy zakaznikov podla casu

Praveze sa nezlaknem a idem do toho.

Ludia musite si uvedomit jednu vec, ze cele je to mega cele sprostost. Zariadeniami, ktorymi zaznamenavaju torrenty (distributor seeduje film a potom zaznamenava IP adresy nemecke) nie je v ziadnom ohlade relevantny. To akoze ked ja budem tvrdit, ze Merkelova stiahla moj film, ktory som ohodnotil na milion eur a viem to podlozit screenshotom z mojho specialneho necertifikovaneho logovacieho zariadenia, tak ju mozem zalovat a vyhram?

Uz cele to, ze TRETIA strana (pravnicka kancelaria distributora) ziada SUD aby poskytovatel vydal moje osobne udaje UPLNE CUDZIEMU subjektu je sialene!! A este aj im to odklepne do 2 tyzdnov, aby mohli zaslat Abmahnung. A uz to, ze to vobec nezasielaju doporucene je este vacsia kravina. Ked tam uz nebyvam tak co, hodia ma sud?

Vsetko to funguje na vasom strachu, ale treba to riesit s chladnou hlavou a brat to ako jeden problem zivota pomimo inych. Ale asi tak velky, ako keby som tukol naraznik na aute.
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #49 : Květen 21, 2014, 11:46:24 am »

- v oktobri 2013 sa menil zakon v prospech ludi
- IP adresa nie je jednoznacnym identifikatorom pouzivatela pocitaca
- v aprili EU vydala smernicu, kde poskytovatelia internetu nesmu ukladat IP adresy zakaznikov podla casu
Máš k tomuhle nějaké zdroje? IP adresa ve spojení s přesným časem je technicky velmi přesnou identifikací zákazníka (pomineme-li ale, že dostatečné snaze jde podvrhnout), ale přijde mi divné, že by někdo zakazoval tuto informaci ukládat, neb zůstává faktem, že internet není džungle a člověk by za své činy měl být odpovědný. Bez způsobu, jak někomu dokázat, že jisté akce provedl on, ale takovou zodpovědnost prakticky neprovedeš...

Jistě, paušální sdělování tvých informací každému právníkovi, který si požádá (správně pro to musí být vážné důvody, které ale soudci při těch kvantech žádostí zdá se detailně nekontrolují), je zcela jiné téma.
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
martin009



Karma: 1
Příspěvků: 6


« Odpověď #50 : Květen 22, 2014, 07:24:52 pm »

Napr.: http://www.dsl.sk/article.php?article=15508&count=31
Vlastne to nie je zakon, ani nariadenie, ale EU smernica.

Tym zakonom oct 2013 som mal na myslis zakon proti rogue practices, ktory mal za ulohu abmahn mafiu trochu obmedzit ale velmi sa to nepodarilo, aj ked od roku 2011 pocet abmahnung vyrazne klesa.
« Poslední změna: Květen 22, 2014, 09:37:30 pm od martin009 » Zaznamenáno
zlaticko



Karma: -43
Příspěvků: 109


« Odpověď #51 : Květen 24, 2014, 07:52:40 pm »

to je velky problem v Nemecku,to je v nemecku zakazany,
v Holansku to bylo povoleny pro vlasni pouziti ale ted to taky zablokovaly a jeto zakazany.
Znam x pripadu v Berline kdy musely platit.Skontroluj jestly jsi to opravdu stahla.Je hodne podvodu.
Ja jsem dostal email ve kterem stalo ze jsem stahnul atd a datum.
ale v tydobe jsem byl jenom v Holansku a USA vubec nee v Nemecku oni to skousely oni nevedi ze ja ziji trvale v Holansku
dalsi problem co delaji v nemecku ze ofoti jmena na zvonkach na domech a potom posilaji ruzne ucty atd
proto ja v berline nemam vlastni jmeno na zvonku mam jenom jmeno na briefkasten a ten je v Dome,znamy vedi ze musi zvonit na tom cizim jmene
kdyz jsem evt v Berlin a neco objednam postou pisi moje jmeno c/o XXXXX to jmeno ktery je nazvonky dole
dalsi vec je dobra kdyz toho pravnika zavolas zeptat seho.Znam pripad ze posilaly ruzne firmy email a ten pravnik nebo kancelar ktera tam byla podepsana
otom vubez nevy.
Me jednou prisel taky email neco podobneho ja jsem odepsa na ten email ze bych chtel vice informaci a napsal jsem ze neziju v Nemecku pet minut pozdeji
my prisla odpoved s jinou emailadres  a ta castka byla 2x tak vysoka.Potom je dobry ten absender email adresse v google hledat.Dost casto je tam pomoc od lidi ktery dostaly taky podobny email

no jo pak že je tu vše korekt Smích Smích
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #52 : Květen 25, 2014, 02:22:34 pm »

podvodu mas vsade vela...len stym rozdielom,ze na zapade sa to robi prefikanejsie a elegantnejsie...
Zaznamenáno
score



Karma: 1
Příspěvků: 2


« Odpověď #53 : Květen 27, 2014, 01:50:26 pm »

trochu se přidám protože mám na rozdíl od vás osobní zkušenost ;-) jo, stáhl sem film přes torrent a jo, přišlo mi od právnický kanceláře tlustý lejstro o zaplacení pokuty 1200€, protože ne STAHOVAT  ale SDÍLET  je trestný, takže klidně sajte přes uložto nebo jiných sdílečích dat, ale NIKDY PŘES TORRENTY, i když i tam se dá vypnout automatický sdílení, ale pak zas nic nenajdete ;-)
nemá smysl něco na německý právníky zkoušet a snažit se je ojebat, posílá to EOS (existující firma dohledatelná na internetu s pevnou linkou) a zastupuje tak firmy u nás známý jako OSA, INTERGRAM  a další kurwy co si hrajou na ochránce autorů
takže ve finále je lepší jim zavolat (nic nepodepisovat a neposílat) a dohodnout se s nima, mě stačilo že sem ze sebe udělal chudáka cizince kterej je úplně blbej (asi fakt budu blbej) a kterej je absolutně bez prostředků a poprosit o splátkovej kalendář, na což oni rádi přistoupí a dokonce vám tu pokutu i sníží (v mým případě na 800€ s měsíční splátkou 50€)
nechcete si tady pokaňkat budoucnost, že ne? ;-) výmluva na cizí zásah do internetu nebo podobně je blbost které se na druhé straně telefonu rádi zasmějou ;-) vždy to přijde na adresu majitele internetovýho připojení na kterýho je psaná smlouva, proto si svý wifi dobře zabezpečte ;-)
-----------------------

v každým případě budu rád když to bude možný v budoucnosti nějak vetovat, i když už přes torrenty nic sosat nehodlám, každá rada je dobrá ;-)
« Poslední změna: Květen 27, 2014, 01:55:51 pm od score » Zaznamenáno
zlaticko



Karma: -43
Příspěvků: 109


« Odpověď #54 : Květen 29, 2014, 05:17:58 pm »

tak nevím, jestli neplatit je rozumné řešení, pokud to dají k soudu, můžeš asi pomalu opouštět Německo, protože se pak nedoplatíš, i když chápu, že je to velká sprosťárna chtít takové peníze, ale možná lepší se dohodnout třeba na splátkovém kalendáři, protože si nejsem jistý, zda u německého soudu máš nějakou šanci to vyhrát
« Poslední změna: Květen 29, 2014, 05:19:07 pm od zlaticko » Zaznamenáno
martin009



Karma: 1
Příspěvků: 6


« Odpověď #55 : Červen 10, 2014, 06:34:27 pm »

tak nevím, jestli neplatit je rozumné řešení, pokud to dají k soudu, můžeš asi pomalu opouštět Německo, protože se pak nedoplatíš, i když chápu, že je to velká sprosťárna chtít takové peníze, ale možná lepší se dohodnout třeba na splátkovém kalendáři, protože si nejsem jistý, zda u německého soudu máš nějakou šanci to vyhrát

To je co za zvyk "u nemeckeho sudu nemas sancu vyhrat" alebo "nemecky pravnik ma vzdy pravdu"? Sud je tam na to, aby rozhodol, kto ma pravdu. Nie je tam na to, aby rozhodol bez akehokolvek rozmyslania v jednu stranu za to, ze ste Gastarbeiter. Pre pana Jana sme obyvatelmi Europskej Unie. Na nemeckom sude mam rovnake prava a povinnosti ako stazujuca sa strana.

Prave kvoli zmyslaniu, ake mate vy, tento biznis 4 roky uspesne fungoval. Strach/Vyhrazky/atd. 50% ludi zaplati, dalsich 50% posle modifikovane UE a k sudu ide zopar velmi zriedkavych pripadov.

Zodpovednost za pripojku pouzivajucu rodinnymi prislusnikmi je dnes uz dost labilna a najnovsie rozhodnutia USTAVNEHO sudu hovori, ze uz ani ludia ktori nie su rodinou, ale maju pristup k pripojke, ani za nich nemoze brat vlastnik pripojky zodpovednost - http://winfuture.de/news,82039.html.





Zaznamenáno
SpeCZialized



Karma: -27
Příspěvků: 328



« Odpověď #56 : Únor 06, 2015, 11:32:35 am »

Zkusenost a rada od nemeckych kolegu:

Dostanes 2-3 dopisy s upominkou ohledne zaplaceni (ruzne vysoke castky).
Nic nepodepisovat, nikam nevolat a ani nekontaktovat. Jednoduse vyhodit.

Pry to funguje tak, ze dopisy rozesilaji hromadne a zkouseji kdo se chyti. Potvrzene z ruznych zdroju... Ale k soudu to nikdy nedaji kvuli nakladum a obtizim s dokazovanim.

Doporuceni: nestahovat pres torrenty pokud to neni nezbytne nutne.
Kdyz uz ano, nastavit automaticke vypnuti a nenechavat torrent manager zapnuty!
Zaznamenáno
Stran: 1 2 3 [4]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | © Socrates.cz 2024


spolujizda | Autostop.pl | Autostop.sk | Zahnarzt München