Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Mnichov | Německo | Nizozemsko | Lucembursko | Rakousko | Španělsko | Švýcarsko | USA
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Řidičák - je nutná výměna za švýcarský?  (Přečteno 44256 krát)
surio



Karma: 0
Příspěvků: 4


« : Květen 12, 2014, 03:11:35 pm »

Jsem tu dele než jeden rok musim si vyměnit řidičák za švýcarský Co???? I když jezdim pravidelně na víkendy do Čech ?
« Poslední změna: Květen 12, 2014, 03:35:03 pm od David » Zaznamenáno
David
Zakladatel
*

Karma: 45
Příspěvků: 2556


:)


WWW
« Odpověď #1 : Květen 12, 2014, 03:37:36 pm »

http://www.switzerland.cz/mkportal/modules/wiki/index.php/Přepis_řidičáku_ve_Švýcarsku
Zaznamenáno
michalpp



Karma: 12
Příspěvků: 234


« Odpověď #2 : Květen 12, 2014, 07:06:59 pm »

Nemusis, pokud jezdis vlakem.
Zaznamenáno
loupeznik



Karma: 0
Příspěvků: 55


« Odpověď #3 : Květen 13, 2014, 02:17:36 pm »

Jsem tu 7 let a pořád s českým řidičákem. Momentálně to mám dokonce úředně povolené (Bestätigung für Wochenaufenthalterstatus). Nevím přesně, jak to funguje. Mně potvrzení přišlo ze Strassenverkehrsamtu poté, co jsem si u celníků vyřídil formulář 15.30, abych sem mohl pravidelně jezdit s autem registrovaným v Česku. Stejně většinou lítám. Mrknutí
Zaznamenáno
michalpp



Karma: 12
Příspěvků: 234


« Odpověď #4 : Květen 14, 2014, 10:20:09 pm »

Letadlem to jde samozrejme taky ;-)

No tak dobre, no, je to trochu o definici 'jsem tady'. Paklize presvedcis urady, ze jses v Ch pouze prez tyden za praci a bydliste mas stale v Tvem puvodnim state nekde v EU - pokud mozno s rodinou - a opravdu se kazdy vikend prokazatelne do bydliste vracis, nejses pak mrzkym;-) imigranten jako toliko nas ostatnich, ale Wochenaufenthalter. Jako Wochenaufenthalter si opravdu muzes respektive musis ponechat ledacos z onoho statu Tveho bydliste, krome ridicaku treba zdravotni pojisteni, nebo danovy domicil (coz neznamena, ze v CR nejake dane platis).

Jako Wochenaufenthalter by jsi mel mit povoleni typu G, i kdyz pred 7 let se tohle tusim obcanum EU-8 s pobytem v ne-hranicni oblasti nedavalo.

Zaznamenáno
loupeznik



Karma: 0
Příspěvků: 55


« Odpověď #5 : Květen 15, 2014, 10:00:36 am »

Já se v tom moc nešťourám. Jsem tu oficiálně plnokrevný imigrant (permit B) a kde se mi to hodí (Zollamt, Steueramt, Strassenverkehrsamt), uplatňuju Wochenaufenthalterstatus. Myslel jsem, že by tazatel (surio) mohl být podobný případ.

Jestli tady ještě budu, až mi bude končit současný permit, asi se podívám, co by znamenalo přejít na G.
Zaznamenáno
devilspk



Karma: 0
Příspěvků: 1


« Odpověď #6 : Červenec 05, 2014, 04:35:30 pm »

Ahoj, měl bych dotaz. Jsem tu už jistou dobu. řidičák mám vyměněný. v česku ale plati že na skupinu B muzu jezdit na motorce do 50ccm nebo do 125ccm( automat), v ceskem jsem to nemel vyznacene jako A1, tudis to nemam zapsane ani ve svycarskem. Vi nekdo jak to tu je zda na tomto skutru mohu jezdit nebo ne?
predem diky za odpovedi
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | © Socrates.cz 2024


spolujizda | Autostop.pl | Autostop.sk | Zahnarzt München