Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Mnichov | Německo | Nizozemsko | Lucembursko | Rakousko | Španělsko | Švýcarsko | USA
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: prosim o radu  (Přečteno 27949 krát)
jirka10



Karma: -1
Příspěvků: 6


« : Červenec 08, 2014, 08:16:29 am »

ahoj potrebuji poradit.v patek jsi jdu udelat zivnostensky list v nemecku a zajima me jestli muzu hned podnikat a nebo musim cekat zhruba mesic nez mi poslou z financaku danove cislo.vsem moc dekuji za odpoved Jirka
Zaznamenáno
Hair



Karma: -158
Příspěvků: 741



« Odpověď #1 : Červenec 08, 2014, 11:43:50 am »

Dle mych informaci:
Podnikat muzes hned, zacatek podnikani se ridi datem, kdy ti byl vystaven zivnostensky list - od tohoto data budes pak podavat danove priznani a timto datem se budou take ridit vsechny zalezitosti, s tvym podnikanim souvisejici.
Danove cislo a ostatni papiry prijdou pozdeji, je to administrativa, ktera trochu trva.

Pokud ma nekdo jine zkusenosti, prosim o korekci, aby zde nebyly sireny "poplasne zrpavy".
Zaznamenáno
milda34
Host
« Odpověď #2 : Červenec 08, 2014, 02:26:28 pm »

Rada od Hair se zda byt vic nez logicka, presto me vsak okamzite napada otazka vystavovani Rechnungen za tvoji odvedenou praci podle §14 UStG. Podle tohoto zakona musi byt na vystavenych Rechnungen  uvedeno krome jineho i Steuernummer udelene FU nebo Umsatzsteuer-Identifikationsnummer od Bundeszentralamt für Steuern (pokud bys nepodlehal Befreiung  podle §§ 4 - 9 tohoto zakona). Nevim sice, ceho se tvoje zivnost bude tykat, ale pokud bys vykonem svoji cinnosti podlehal § 1 Abs. 1 Nr. 1 UStG, mel bys podle tohoto zakona dodrzet vsechny formality k vystaveni Rechungen za tvoje Lieferungen nebo Leistungen. Optej se i na to, aby nebyl maler, tohle plati i pro tzv. Kleingewerbe. Na druhe strane v tomto pripade nesmis uvadet a vykazovat i jednotlivych Rechnungspositionen vcetne Gesamtsumme zadnou Mehrwertsteuer. Duvod zde je zcela logicky: v tomto pripade se neodvadi eventuelne zaplacena MwSt financaku, druha obchodni strana by si mohla u financaku uplatnovat narok na jejich vraceni. Jinak se v zadnych nejak obzvlaste dulezitych bodech Kleingewerberechnung od Standardrechnung nelisi. Ale jak rikam, nemam poneti, v jakem oboru budes zivnostnicit, takze se informuj i o tomhle problemu, at nemas maler s platnosti vystavovanych Rechnungen a tim padem i problem s financakem pri priznavani dani.


M.
« Poslední změna: Červenec 08, 2014, 03:11:38 pm od milda34 » Zaznamenáno
Hair



Karma: -158
Příspěvků: 741



« Odpověď #3 : Červenec 09, 2014, 01:09:02 am »

... jo, to mne taky napadlo, jak vystavovat faktury, ale nevim, v cem dotycny podnika. My vystavujeme faktury jednou mesicne, na konci mesice, a to by uz snad jirka10 mel to danove cislo znat...
Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #4 : Červenec 09, 2014, 05:24:22 am »

Povinnost zazadat o ŽL je tady stejna jako v ČR, nejpozdeji do 8dnu po zahajeni cinnosti.
Postupne jsem dostal 3 ruzna cisla, omlouvam se nepamatuju si jak se jmenovala, ale to prvni bylo prave jen nejake docasne, abych mohl vystavit Rechnung a mel tam co napsat.
Prislo do tydne co jsem pozadal o registraci  a financaku, spolu s papirem, ktery jsem mel kopirovat kazdemu zákazníkovi - dle instrukci ucetni - ze jsem v Nemecku registrovany.
Upozornila me ze je dobry ho u sebe mit i pri pripadne kontrole policie nebo jinych, co obcas delaaji zatahy na stavbach kvuli praci na cerno....To jsem ale naposled zazil v 90.letech. Ted ne.
Postupne me dosla dalsi dve jina cisla ktera jsem psal na fakturu.
O DIC ve formatu DExxxxxxxx je nutne pozadat extra. To jsem potreboval kdyz sem psal fakturuv ČR a nakupoval tam material.
Priznani k MwSt jsem musel podavat jako novacek kazdy mesic prvni a nasledujici dalsi cely rok i kdyz jsem priznani k DPH delal v ČR čtvrtletne.
« Poslední změna: Červenec 09, 2014, 05:40:53 am od jirike » Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | © Socrates.cz 2024


spolujizda | Autostop.pl | Autostop.sk | Zahnarzt München