Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Mnichov | Německo | Nizozemsko | Lucembursko | Rakousko | Španělsko | Švýcarsko | USA
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: 1 2 [3]   Dolů
 
Autor Téma: Som obzalovana z trestneho cinu v Nemecku nevie niekto poradit s odbornou nemcin  (Přečteno 178792 krát)
Hair



Karma: -158
Příspěvků: 741



« Odpověď #30 : Červenec 29, 2014, 11:21:11 pm »

Asi jsem blbej nebo mladej (zas tak mladej uz ale taky nejsem, takze budu spis natvrdlej), ale co si mam predstavovat pod pojmem "parta hic"? Maji to clenove teto party (kteri to vlastne jsou?) brat jako pochvalu, urazku, kompliment nebo je to snad neco pejorativniho? Honzo3333, odpovis mi prosim? Proste tomu nerozumim, co to ma znamenat, a uvital bych vysvetleni.

Dik, Milan

No, to mne pobavilo - i kdyz se to netyka tematu, tak timto si dovoluji malou vsuvku.
Tady vysvetleni, co jsem nasla,  ale mozna Honza bude mit neco dalsiho:

1) Parta Hic - jde o film/komedii ze 70-tych let, podrobnosti bys mel najit pres vyhledavac

2) k doslovnemu prekladu jsem nasla toto:
Zastaralé slovo hic = vedro, parno, pařák. Sice vyznam je trochu posunuty (latinske hic = zde. Doslova asi "Parta zde"  Úsměv .

a) Parta HIC - organizovane neorganizovane spolecenstvi lidi, jehoz jadro se da dohromady. Ruzne spolu kamaradi a nekamaradi, chodi spolu na pivo, jezdi na akce a na vylety, paruje se, rozchazi se, slavi, pomaha si, podrazi se, plesati, zarusta, starne, mladne - no proste drzi pohromade, i kdyz na ruzne veci ma ruzne nazory, tak je schopna se respektovat a drzet pri sobe.

b) Parta lidí , mnohdy rebelu ,kteri spolu zaziji neuveritelne zazitky - coz je stmeli.
Takové parte se rika Parta Hic jako ve filmu z hornického prostředí - viz bod 1)
« Poslední změna: Červenec 29, 2014, 11:23:46 pm od Hair » Zaznamenáno
honza3333



Karma: -24
Příspěvků: 676


« Odpověď #31 : Červenec 30, 2014, 12:09:35 am »

Jezkovy voci!!!  Škleb Škleb Škleb Zapomente na partu hic...... Škleb
Zaznamenáno
Stran: 1 2 [3]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | © Socrates.cz 2024


spolujizda | Autostop.pl | Autostop.sk | Zahnarzt München