Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Mnichov | Německo | Nizozemsko | Lucembursko | Rakousko | Španělsko | Švýcarsko | USA
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Mateřská a dětské přídavky  (Přečteno 26520 krát)
Dodinkova



Karma: 0
Příspěvků: 6


« : Říjen 08, 2014, 09:36:20 am »

Ahojte,volam sa Tana a zijem v Zaandame jeden rok.pred mesiacom sa mi narodil syncek a mam ho s holandanom..lenze holandan sa stara iba o svoju travu a ja nemam ziadne informacie o tom na co mam pravo ako matka tu ziadat o pomoc..som uplne bez penazi jedine co mi da tak malemu plienky o tom ze ja nemavam co jest nebudem ani hovorit hlavne ze on ma svoj zaludok plny..vsetky jeho peniaze mina na tu svoju travu..a tak mi dovolte sa opytat nakolko neviem holandsky pretoze ma drzi iba doma kde sa mozem obratit ktore institucie by mi vedeli pomoct a ci mam narok na maleho peniazky lebo on mi nic nepovie ..som bezradna,ak mozte poradte najradsej by som od neho aj s malym usla ale nemamm kde a zaco..aj by som sla do prace velmi rada ale aj to on hovori ze nemozem..proste drzat ma doma o hlade a staraj sa mi o maleho je jeho zivot..co mam robit prosim poradte..Dakujem Vam vopred velmi pekne a prijemny den Vam prajem
« Poslední změna: Říjen 08, 2014, 11:02:30 am od David » Zaznamenáno
Marian.Bella



Karma: 0
Příspěvků: 3


« Odpověď #1 : Leden 13, 2015, 03:22:42 pm »

Ahoj Tana,

Toto co pises, tak je ako z neake beckoveho hororu. Dufam, ze mas aspon obcianku alebo pas. Ak je to naozaj take zle, tak utekaj co najskor na SK velvyslanecstvo.
Co sa tyka benefitov na dieta, tak tu v NL su detske pridavky. Tie sa vyplacaju 4 krat do roka (kazde 3 mesiace spatne).
Tu je to rozdelne podla veku. https://www.svb.nl/int/en/kinderbijslag/betaling/hoeveel_kinderbijslag_krijgt_u/index.jsp.
O pridavky ziada len jeden z rodicov a zvycajne ten, kto pracuje (tak to je aj na SK) ale nie je to podmienkou.
K ziadosti potrebujes BSN a samozrejme DigiD.nl. Po prihlaseni do MySVB na svb.nl si vyplnis formulare a cakas. Ja som si s nimi vypisoval asi na 3 krat, kym to preslo Úsměv

Hadam ti to pomoze.

Majo
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | © Socrates.cz 2024


spolujizda | Autostop.pl | Autostop.sk | Zahnarzt München