Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Mnichov | Německo | Nizozemsko | Lucembursko | Rakousko | Španělsko | Švýcarsko | USA
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: 1 ... 6 7 8 9 10 [11] 12   Dolů
 
Autor Téma: Hľadám si prácu na juhu Mníchova resp. v jeho blízkosti.  (Přečteno 896657 krát)
rudo



Karma: -112
Příspěvků: 1466


« Odpověď #150 : Březen 12, 2015, 10:06:01 pm »

nanuk - ja by som do Mnichova nesiel byvat ani kebyze mi ponuknu byvanie zadarmo, nie to este do centra ;-)

mam kolegu, ktory sa odstahoval hoci vyrastlo na predmesti Mnichova (Dachau) do uplne inej oblasti kde zije kludnejsie a ma za rovnako zarobene peniaze vyssiu kvalitu zivota. no ale kazdemu to co sa mu paci ;-)
Zaznamenáno
nanuk



Karma: -69
Příspěvků: 634


« Odpověď #151 : Březen 12, 2015, 10:10:42 pm »

Vieš,ja si nechcem stavať vzdušné zámky,možno tam ani nepôjdem,netlačím sa tam,nezaberiem parkovacie miesto iným Slovákom a Čechom,ale keď sa naskytne príležitosť,že by som sa uchytil tak opakujem,chcem len dôstojne žiť.Nepotrebujem najväčší dom,drahé auto,chcem mať len dôstojný život.Odbočím trocha,ale používam rád voňavku Baldesarini Ambré,ktorej moto presne vystihuje moju filozofiu v mojom veku- pre muža,ktorý si nepotrebuje nič dokazovať.Ja som v mladosti prežil všetko,čo som chcel a síce aj nechcel,ale tak to musí byť.Človek s pokorou musí prijať niekedy aj to ,čo ho neteší.
Zaznamenáno
nanuk



Karma: -69
Příspěvků: 634


« Odpověď #152 : Březen 12, 2015, 10:16:11 pm »

Vieš Rudo,stretol som sa s mnohými mladými,ktorí pracujú s Stuttgarte,alebo pod ním.Majú problém nájsť bývanie aké chcú,lebo sú Auslanderi,kamarátov brat,ktorý robí vo firme čo dodáva Mercedesu a zarába 6500Eur brutto-naozaj som to videl na jeho účte mi povedal,že on vie dosť dobre po nemecky,ale aj tak hľadal a stretával sa s realiťákmi asi 2 mesiace,až potom mu uverili a mohol si vyberať.V ponuke nakoniec si ani nevedel vybrať,ale najskôr stále nebolo.On síce býval aj s frajerkou po penziónoch,mal na to,lebo má fakt super zárobok a ešte mu zamestnávateľ nanútil používať firemné auto Mercedes ML 5-litrový benzín,ktorý pod 20 litrov nemá ani spotrebu v meste.
Zaznamenáno
jahoda2010



Karma: 11
Příspěvků: 1228



« Odpověď #153 : Březen 12, 2015, 10:23:17 pm »

Vieš,ja si nechcem stavať vzdušné zámky,možno tam ani nepôjdem,netlačím sa tam,nezaberiem parkovacie miesto iným Slovákom a Čechom,ale keď sa naskytne príležitosť,že by som sa uchytil tak opakujem,chcem len dôstojne žiť.Nepotrebujem najväčší dom,drahé auto,chcem mať len dôstojný život.Odbočím trocha,ale používam rád voňavku Baldesarini Ambré,ktorej moto presne vystihuje moju filozofiu v mojom veku- pre muža,ktorý si nepotrebuje nič dokazovať.Ja som v mladosti prežil všetko,čo som chcel a síce aj nechcel,ale tak to musí byť.Človek s pokorou musí prijať niekedy aj to ,čo ho neteší.

ci ho budes mat dostojny rozhodnes len ty sam ... ale tak uz som ta varovala, opakovat sa nebudem Úsměv
Zaznamenáno
rudo



Karma: -112
Příspěvků: 1466


« Odpověď #154 : Březen 12, 2015, 10:34:13 pm »

hm tusim mi tu zmizla sprava, ale sa mi nechce pisat este raz, ze ako sa definuje "dostojny zivot"?

podla mna zivot ludi na SK by sa nejakych hladujucim africanom zdal kazdopadne "dostojny"
Zaznamenáno
jahoda2010



Karma: 11
Příspěvků: 1228



« Odpověď #155 : Březen 12, 2015, 10:40:30 pm »

hm tusim mi tu zmizla sprava, ale sa mi nechce pisat este raz, ze ako sa definuje "dostojny zivot"?

podla mna zivot ludi na SK by sa nejakych hladujucim africanom zdal kazdopadne "dostojny"

rudo TY si moj clovek!!!!
bola som v jednej takej krajine tretieho sveta a Slovaci su oproti NIM nevyslovni prachaci!!!!
Zaznamenáno
rudo



Karma: -112
Příspěvků: 1466


« Odpověď #156 : Březen 12, 2015, 10:46:32 pm »

jahoda - ved preto sa pytam na "definiciu dostojneho zivota"

ked napriklad 4-clenna rodina moze ist dvakrat do roka na dovolenku, raz do roka alebo len raz za tri roky a aj to len povedzme do Nizkych Tatier

je dostojny zivot ked rodina ma trojizbovy bytik, alebo az ked ma dom?
Zaznamenáno
jahoda2010



Karma: 11
Příspěvků: 1228



« Odpověď #157 : Březen 12, 2015, 10:47:14 pm »

preto som aj nanukovi pisala, ze si bude mat dostojny zivot, zavisi len od NEHO

dostojný život môže byť, aj keď toho veľa nemáš a môžeš žiť napriek tomu nedôstojný život a mať 3 vily aj s bazénom, audinu a každý rok chodiť do Karibiku ...
« Poslední změna: Březen 13, 2015, 12:05:24 am od jahoda2010 » Zaznamenáno
jahoda2010



Karma: 11
Příspěvků: 1228



« Odpověď #158 : Březen 12, 2015, 10:48:14 pm »

jahoda - ved preto sa pytam na "definiciu dostojneho zivota"

ked napriklad 4-clenna rodina moze ist dvakrat do roka na dovolenku, raz do roka alebo len raz za tri roky a aj to len povedzme do Nizkych Tatier

je dostojny zivot ked rodina ma trojizbovy bytik, alebo az ked ma dom?


a niektori ani na TAKU dovolenku nemoze ... dostojny zivot je podla mna taky, ked si zachovas vlastnu dostojnost ... a to si mozes, aj ked byvas v chatrci a prezivas do dna na den
Zaznamenáno
nanuk



Karma: -69
Příspěvků: 634


« Odpověď #159 : Březen 12, 2015, 10:57:44 pm »

Naozaj máte pravdu,dôstojný život sa dá žiť aj keď prežívate zo dňa na deň.Ale za takým ste predsa nemuseli ísť do Nemecka,taký tu na Slovensku žije väčšina Slovákov.
Zaznamenáno
jahoda2010



Karma: 11
Příspěvků: 1228



« Odpověď #160 : Březen 12, 2015, 10:59:48 pm »

Naozaj máte pravdu,dôstojný život sa dá žiť aj keď prežívate zo dňa na deň.Ale za takým ste predsa nemuseli ísť do Nemecka,taký tu na Slovensku žije väčšina Slovákov.

nanuk, ja som nesla do Nemecka za lepsim zivotom
« Poslední změna: Březen 13, 2015, 12:04:21 am od jahoda2010 » Zaznamenáno
nanuk



Karma: -69
Příspěvků: 634


« Odpověď #161 : Březen 12, 2015, 11:02:34 pm »

Ale už viem,v čo budem podnikať,určite na to prídu všetci,ktorí si pozorne prečítajú túto úplne celú našu komunikáciu.Ďakujem Vám,veľmi mi to pomohlo,naozaj je to vlastne napísané v príspevkoch,len treba pozorne čítať.Obdivujem Vás a zároveň Vám všetkým ďakujem za to,že ste sa vyjadrovali.Pomohli ste mi nájsť nápad na moje živobytie v Nemecku a za to som Vám vďačný.Len ho ešte musím zrealizovať,ale najdôležitejší je nápad,ostatné by sa malo podariť.
S úctou k Vám všetkým
NANUK.
Zaznamenáno
rudo



Karma: -112
Příspěvků: 1466


« Odpověď #162 : Březen 12, 2015, 11:07:01 pm »

nanuk - u mna to bolo trochu ine, ja som nesiel do Nemecka lebo som hladal nejaky iny zivot, ja som prisiel studovat a potom ked som sa chcel vratit tak ma vsetci odhovarali ze nemam blaznit, ze robim strasnu zivotnu chybu, ze mam mysliet aspon na tie chudence deti a nekazit im zivot a nepripravovat ich o sance atd. atd.

takze potom som sa radsej nevratil, vsak kto by sa chcel vracat tam, kde ho vlastne nechcu a vsetko mu maluju v ciernych farbach

ci by som zil aj na SK zivot podla svojich predstav neviem, ale mam kamosov tam aj takych, ktorym sa dari a ziju si dost dobre, pochodili po dvolenkach viacej ako ja, hoci zijem v Nemecku (my sme vacsinu dovoleniek "minuli" na navstevy rodin kedze obaja s manzelkou nepochadzame z D systemom  - tyzden v lete k manzelke rodinu pozriet, tyzden na SK moju rodinu pozriet, tyzden na Vianoce na SK, tyzden na Silvestra k manzelke - lebo na Vianoce sa predsa PATRI ist pozriet rodinu a nie do Alp lyzovat, ze? no a piaty tyzden dovolenky sa minul v priebehu roka len tak ked boli deti chore atd.)

ale nestazujem sa, len konstatujem ;-) myslim, ze neprezivam zo dna na den, mame s manzelkou vysokokvalifikovane prace, financne sme pomerne dobre zabezpeceni, obaja robime co nas bavi , tu mame priatelov zo studia, znamych, kolegov z prace aj volnocasovych aktivit, takto by to mohlo trvat este 100 rokov ;-)
« Poslední změna: Březen 12, 2015, 11:08:19 pm od rudo » Zaznamenáno
rudo



Karma: -112
Příspěvků: 1466


« Odpověď #163 : Březen 12, 2015, 11:09:40 pm »

nanuk - no este by si mohol prezradit v com to chces podnikat, ja som sa nedovtipil ;-) ak chces, mozes aj sukromne do posty, neboj, ja Ti to nezoberiem, ja uz predmet podnikania mam ;-)
Zaznamenáno
jahoda2010



Karma: 11
Příspěvků: 1228



« Odpověď #164 : Březen 12, 2015, 11:10:43 pm »

Ale už viem,v čo budem podnikať,určite na to prídu všetci,ktorí si pozorne prečítajú túto úplne celú našu komunikáciu.Ďakujem Vám,veľmi mi to pomohlo,naozaj je to vlastne napísané v príspevkoch,len treba pozorne čítať.Obdivujem Vás a zároveň Vám všetkým ďakujem za to,že ste sa vyjadrovali.Pomohli ste mi nájsť nápad na moje živobytie v Nemecku a za to som Vám vďačný.Len ho ešte musím zrealizovať,ale najdôležitejší je nápad,ostatné by sa malo podariť.
S úctou k Vám všetkým
NANUK.

nemusis nas obdivovat, proste sme sem prisli a nasli si svoje miesto, nic ine
« Poslední změna: Březen 13, 2015, 12:03:53 am od jahoda2010 » Zaznamenáno
Stran: 1 ... 6 7 8 9 10 [11] 12   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | © Socrates.cz 2024


spolujizda | Autostop.pl | Autostop.sk | Zahnarzt München