Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Mnichov | Německo | Nizozemsko | Lucembursko | Rakousko | Španělsko | Švýcarsko | USA
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: 1 [2] 3   Dolů
 
Autor Téma: Socialversicherungsnummer  (Přečteno 203688 krát)
Lenke



Karma: -19
Příspěvků: 909


« Odpověď #15 : Únor 21, 2015, 01:54:55 am »

Nemusíš se jít hlásit nikam, kromě zdravotní pojišťovny. V té se musíš přihlásit jako Slovák ( Němec ? ) a oznámit to své zdrav. poj. na Slovensku ( v Německu ? ).

Pokud si při zaměstnání jako zaměstnanec ještě vyděláš nějaké větší peníze jinde ( v ČR ), podáváš jednou ročně daňové přiznání na finančním úřadu.

Není dobré pracovat pro zaměstnavatele na vlastní živnostenský list ( tj. jako OSVČ ), protože potom si platíš sám zdravotní a sociální pojištění, což je 3740 Kč / měs. Žádej běžnou pracovní smlouvu.
Zaznamenáno
rudo



Karma: -112
Příspěvků: 1466


« Odpověď #16 : Únor 21, 2015, 07:54:25 am »

Lenke - diky za odpoved... a kto ma v Cechach prihlasi na dochodkove poistenie a poistenie pre pripad nezamestnanosti?
Zaznamenáno
Lenke



Karma: -19
Příspěvků: 909


« Odpověď #17 : Prosinec 06, 2015, 09:12:32 pm »

Pojištění pro případ nezaměstnanosti v ČR není a k sociálnímu tě zaměstnavatel přihlásí samočinně. Ke zdravotnímu také, ale pokud by to byla tvoje první práce tam, musel by sis vybrat nějakou českou zdrav. pojišťovnu ( nebo by ti ji za tebe vybral zaměstnavatel ). V současnosti ( 2015-12 ) jich je v ČR sedm: http://www.mzcr.cz/dokumenty/zdravotni-pojistovny_945_839_1.html

V ČR se v řádném zaměstnání člověk opravdu o nic nemusí starat.
Zaznamenáno
rudo



Karma: -112
Příspěvků: 1466


« Odpověď #18 : Prosinec 06, 2015, 09:24:06 pm »

ok cize v Cechach sa to nenazyva "pojisteni"

ok clovek sa o nic starat nemusi, ini sa staraju o neho .. .  a pritom sa kedysi v revolucnych casoch viedli tazke reci o tom ze teraz uz kazdy prevezme zodpovednost za seba sam .. a nebude to ako za hnusneho socializmu, ked stat vsetko organizoval a diktoval ludom ako malym detom ...


no, vidim ze sa to opät povazuje za nieco pozitivne .... a tak dokola hehe
Zaznamenáno
kosmopolita



Karma: -25
Příspěvků: 348


« Odpověď #19 : Prosinec 07, 2015, 10:47:07 am »

Rudo, po zážitcích v Německu, si myslím, že toto je v ČR  ,,skutečně solená výhoda,,   ale na to přichází člověk , až když muže srovnávat. Např. právě s tím Oberbordelem v Německu
Zaznamenáno
rudo



Karma: -112
Příspěvků: 1466


« Odpověď #20 : Prosinec 07, 2015, 11:32:32 am »

kosmopolita - ved prave preto nikomu neodporucam ist z SK pracovat do Nemecka, a ludia sa na mna hnevaju, ze som hnusny, lebo im nechcem vybavit pracu v Nemecku ...

ked to tak ludom vyhovuje, tak to ma tak byt ...
Zaznamenáno
Hair



Karma: -158
Příspěvků: 741



« Odpověď #21 : Prosinec 07, 2015, 12:14:15 pm »

Pojištění pro případ nezaměstnanosti v ČR není a k sociálnímu tě zaměstnavatel přihlásí samočinně. Ke zdravotnímu také, ale pokud by to byla tvoje první práce tam, musel by sis vybrat nějakou českou zdrav. pojišťovnu ( nebo by ti ji za tebe vybral zaměstnavatel ). V současnosti ( 2015-12 ) jich je v ČR sedm: http://www.mzcr.cz/dokumenty/zdravotni-pojistovny_945_839_1.html
V ČR se v řádném zaměstnání člověk opravdu o nic nemusí starat.

.... no, jen se musi kazdy starat o to, zda za nej zamestnavatel opravdu to socialni a zdravotni pojisteni plati...  Mrknutí - coz vetsina lidi nedela, neb spoleha na to, co pises...
A ze takovych pripadu bylo a je, kdy se po az nekolika letech zjistilo, ze zamestnavatel tyto castky za sve zamestnance vubec neplatil.
Takze takova idyla kterou tu popisujes, to neni....
« Poslední změna: Prosinec 07, 2015, 12:19:05 pm od Hair » Zaznamenáno
Lenke



Karma: -19
Příspěvků: 909


« Odpověď #22 : Prosinec 07, 2015, 01:33:29 pm »

Ano, občas se najdou vyčůránci, kteří za zaměstnance některé odvody neplatí. Převážně to jsou malí podnikatelé. Ale takové hajzlíky každý soudný člověk pozná, a pracovat k nim nejde. U nich to smrdí stejně, jako u těch tady v Německu.

Beru, že tu Rudo mluví o firmách jako Bosch nebo Deutsche Bahn, a ne o Lojzovi s pěti zaměstnanci.
Zaznamenáno
rudo



Karma: -112
Příspěvků: 1466


« Odpověď #23 : Prosinec 07, 2015, 02:57:23 pm »

lenke - ja o Bosch alebo Deutsche Bahn nepisem, nebol som tam nikdy zamestnany ani som nikdy nebol nezamestnany v zivote, takze neviem, co to obnasa

viem len, ze vela slovakov, co prisli robit do D sa stazuje, ze aky je v D problematicky zivot, preto uz z principu odmietam pomahat niekomu s vybavovanim prace v D a zasadne NEODPORUCAM znamym aby isli pracovat do D ...
Zaznamenáno
Lenke



Karma: -19
Příspěvků: 909


« Odpověď #24 : Prosinec 07, 2015, 04:06:35 pm »

Je to tady trochu těžší, ale s tím snad každý počítá, pokud sem jde. Že se bude muset postarat, rozkoukat se, zařídit si, zjistit si ( a neustále zjišťovat ), ...

Mě nejvíce dostala na kolena na začáku němčina. Lidi ani ne, na ty už jsem byl zvyklý.  ;-)
Zaznamenáno
kosmopolita



Karma: -25
Příspěvků: 348


« Odpověď #25 : Prosinec 07, 2015, 06:36:57 pm »

A dobře děláš !!!!!  Rudo
Zaznamenáno
Lenke



Karma: -19
Příspěvků: 909


« Odpověď #26 : Prosinec 07, 2015, 08:55:19 pm »

Warum ?  ;-)

Popiš zkušenosti, ať se ostatní mohou poučit.
Zaznamenáno
kosmopolita



Karma: -25
Příspěvků: 348


« Odpověď #27 : Prosinec 08, 2015, 12:31:48 pm »

Co proč? Já Rudovi přitakávám, že dělá dobře. Pokud zná hodně Slováků, kteří si stěžují na problematický život v Reichu, potom lepší nedoporučovat. Já taky žádným Čechům z tohoto důvodu nedoporučuji.  A navíc, já jsem právě jeden z těch ,, co si stěžuje na problematickej život v Reichu,,  Přišel jsem, pár let zkusil jsem, porovnal jsem s ČR,......i kdybych byl stále pracovně schopen, z Reichu bych odešel. Raději pracovat v české fabrice za 20000 netto(s několika přesčasy), než  žít v Reichu a necítit se tam dobře! Já nejsem ochoten pro peníze udělat všechno! To je muj dělnickej názor ! Já totiž neznám doktory, inženýry, ,, kancelářské odborníky ,, kteří by odcházeli do Reichu nějak masově. Asi existují, ale já se řadím k dělnické většině. Mrknutí
« Poslední změna: Prosinec 08, 2015, 12:38:33 pm od kosmopolita » Zaznamenáno
Lenke



Karma: -19
Příspěvků: 909


« Odpověď #28 : Prosinec 08, 2015, 01:47:48 pm »

Nesmíš se nechat od zakomplexovaných ponižovat. Tedy, pokud se tak sám nechováš. Hlupáci jsou všude, tak i tady. Naštěstí je jich tu mnohem méně, než v ČR ( z mého pohledu ).

Když Němec něco říká, co se ti nelíbí, buď má pravdu, a musíš to přiznat ( nikoliv to odkývat, ale změnit se ), a nebo pravdu nemá, a vysvětlíš mu to, a on zmlkne.
« Poslední změna: Prosinec 08, 2015, 02:30:17 pm od Lenke » Zaznamenáno
kosmopolita



Karma: -25
Příspěvků: 348


« Odpověď #29 : Prosinec 09, 2015, 12:30:16 pm »

Mně nejde o pracovní vztahy. Spíše jsem měl na mysli,podle mých zkušeností, ten příšernej chaotickej, těžkopádnej a složitej systém. Systém jako celek. A taky někdy hodně pomalej. Systém, který mě dostával třeba i do patových situací. Jedna instituce řekne, nařídí, ...... jiný člověk ze stejného uřadu ve stejné budově, na další pobočce, dává absolutně odlišné informace..... když se o něčem má rozhodnout, verdikt je v nedohlednu. Mezitím to brzdí jiné věci, který už jsi měl mít dávno vyřízené, atd.  A když se dostaneš do jádra sociál. systému, zjistíš, že to je jeden velkej bordel. Jasně, dokud makáš, nic nepotřebuješ, nechceš... to potom se jeví vše OK
Zaznamenáno
Stran: 1 [2] 3   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | © Socrates.cz 2024


spolujizda | Autostop.pl | Autostop.sk | Zahnarzt München