Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Mnichov | Německo | Nizozemsko | Lucembursko | Rakousko | Španělsko | Švýcarsko | USA
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: 1 [2]   Dolů
 
Autor Téma: zdravotní pojištění - AOK, TK?  (Přečteno 208643 krát)
fiaton



Karma: -2
Příspěvků: 46


« Odpověď #15 : Duben 15, 2015, 04:20:01 pm »

moc děkují,teď  si připadám  jako encyklopedie,když vím tolik věci. Úsměv
Zaznamenáno
Thomas330



Karma: 0
Příspěvků: 7


« Odpověď #16 : Duben 27, 2015, 01:32:17 pm »

zdravím, chtěl bych se  zeptat ohledně zdrav. pojištění, z první práce kterou sem v DE měl měl zaměstnavatel přihlásil u AOK (Dresden) v té době jsem měl vollzeit, od prvního dubna mám novou práci na teilzeit, a na minijob sem zůstal ve staré firmě, ted jsem však psal mé pojištovně, jestli je možné jít k zubaři v čr, a díky tomu jsem se v odpovědi dočetl, že mi u nich pojištění k poslednímu březnu skončilo tj. ke dni výpovědi ve staré firmě. Ted bohužel nevím, kde jak a zda jsem zdravotně pojištěn. Díky za jakoukoli radu
Zaznamenáno
pavlasei



Karma: 0
Příspěvků: 21



« Odpověď #17 : Duben 28, 2015, 08:23:17 pm »

Za me jen TK, velmi dobre zkusenosti
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #18 : Duben 29, 2015, 03:52:05 pm »

k poslednímu březnu skončilo tj. ke dni výpovědi ve staré firmě. Ted bohužel nevím, kde jak a zda jsem zdravotně pojištěn.
ač bych to nečekal, tak ale pokud tě odhlásili a pojišťovna ti pojistku jen tak zrušila, nejspíš nejsi pojištěn nikde, což mimochodem není povoleno. Stejně jako v ČR, máš i tady povinnost být pojištěn (pokud se jí nenecháš zprostit, což ale nelze NIKOMU doporučit - tedy pokud to není některý z bratří Albrechtů apod.)

Jsi přihlášen na pracáku a pobíráš podporu? Pokud ano, byl bys automaticky pojištěn přes pracák.

Pokud ne, a každopádně než začneš pracovat - vyber si pojišťovnu svého srdce - já osobně mám také TK, zajímavá je např. i Mobil Oil - a jdi se tam přihlásit. Budeš muset platit nějaké pojistné, ale pokud aktuálně nemáš příjmy, bude to něco malého. A až začneš pracovat, sděl novému zaměstnavateli, kde jsi pojištěn, on jim nahlásí, že u něj pracuješ a začne ti svůj díl pojistného platit.
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
jahoda2010



Karma: 11
Příspěvků: 1228



« Odpověď #19 : Duben 30, 2015, 11:25:14 am »

ač bych to nečekal, tak ale pokud tě odhlásili a pojišťovna ti pojistku jen tak zrušila, nejspíš nejsi pojištěn nikde, což mimochodem není povoleno.
Áno, ale presne tak sa to robí, v momente uplynutia výpovednej lehoty ťa odhlásia (zo zdrav. poistenia) a moc sa nestarajú o to, že nie si zrovna nikde poistený ...
Zaznamenáno
orhydeus



Karma: 0
Příspěvků: 9


« Odpověď #20 : Červenec 26, 2015, 07:25:57 am »

mam dotaz k pojistovne,

jde o to zda kdyz mi vse vyrizuje zamestnavatel, tak jak dostanu karticku pojistence nebo neco podobneho? Nevim jak to funguje a nemam tuseni. Velice Vam dekuji

vse jsem si vyridil na dalku po mailu a jedu do nemecka jiz za tyden a to hned do prace.

Diky za radu
Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #21 : Červenec 26, 2015, 07:29:35 am »

Karticka prijde postou na uvedenou adresu Mrknutí
Zaznamenáno
fiaton



Karma: -2
Příspěvků: 46


« Odpověď #22 : Červenec 27, 2015, 07:58:32 am »

nevíte o někom na AOK,kdo mluví český?Kdekoliv v Bavorsku.děkuji
Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #23 : Červenec 27, 2015, 11:29:03 am »

Hledej ve starsich prispevcich.
Nevim jestli z Bavorska, ale urcite tady nejaky cas přispíval nejaky zamestnanec AOK, na temata AOK a pojištění. ..
Zaznamenáno
Poldis



Karma: 0
Příspěvků: 8


« Odpověď #24 : Srpen 05, 2015, 05:00:11 pm »

Ve Furth im Waldu je kancelář speciálně pro český pracovníky. Je tam jedna pani co se učí česky. Byl jsem teda u ni asi před rokem a to už se celkem snažila mluvit česky. Teď si myslim, že to bude ještě o dost lepší. Mrknutí
Zaznamenáno
fiaton



Karma: -2
Příspěvků: 46


« Odpověď #25 : Srpen 05, 2015, 08:26:53 pm »


Poldis děkují,pokud by si věděl o někom ve Waidenu tak dej vědět
Zaznamenáno
jelis



Karma: 0
Příspěvků: 1


« Odpověď #26 : Květen 15, 2018, 08:34:23 am »

Ahoj, budu se stehovat do Nemecka za praci a rad bych si nechal moznost navstev ceskych lekaru. V CR budu mit porad trvaly bydliste. Tady na strankach se pise, ze ta moznost je pouze u AOK. Znamena to tedy ze TK, ktera se mi libi vic, mi formular E106 neda? Nebo tomu rozumim spatne? Diky
Zaznamenáno
jel1



Karma: -1
Příspěvků: 23


« Odpověď #27 : Květen 18, 2018, 09:17:03 am »

Tak zacneme tim ze v Nemecku mas dve moznosti se zdravotne pojistit.
1. Moznost je soukrome pojisteni (kdyz mas plat nad myslim 59000€) rocne ci jedes na zivnostensky list
2. Moznost statni pojistovna bud povine ci dobrovolne kdyz by jsi podle platu mohl vzit take bod 1. K tomotu bodu patri take pojistovny obrovskych firem pro jejich zamestnance , ktere jsou ale take castecny otevreny pro verejnost.

K bodu 2 patri jak AOK tak TK a jeste hodne jinych. To co jsem zde zatim cetl je tak trochu pravda a trochu ne. Kazdopadne by jsi nemel nekde jit jen protoze se ti to libi. Jedna vec je totiz take fakt ze ne vsechny stoji stejne. Rozdily jsou miniaturni ale jsou a kdyz k tomu clovek prida servis tak se jedna mozna lepe hodi nez druha.. Kdyz zamestnavateli nereknes kde se chces pojistit tak te asi automaticky pojisti pres AOK.

Pojisteni v cizine v EU samozrejme musi nabizet vsechny. Mimochodem je z hlediska pojistovny absolutne nezajimave kde mas trvale bydliste. Platis tam kde pracujes.

Jinak se vrele da doporucit dodatecne pojisteni na zuby. A to nejen proto ze sprostredkovavat pojisteni je cast meho zamestnani :-)) Jinak jestli mas zajem vedet vice tak se ozvi. Ale v podstate kdyz jdes k jakekoliv statni tak nic nepokazis.

Ja jsem osobne jiz leta pojisten u TK, zena je soukrome..... vse ma sve vyhody a nevyhody.

Je zajste dosti pojisteni ci prilezitosti statne dotovaneho sporeni o ktere se musis starat vice.
« Poslední změna: Květen 22, 2018, 12:05:07 pm od jel1 » Zaznamenáno
Stran: 1 [2]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | © Socrates.cz 2024


spolujizda | Autostop.pl | Autostop.sk | Zahnarzt München