Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Mnichov | Německo | Nizozemsko | Lucembursko | Rakousko | Španělsko | Švýcarsko | USA
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1] 2   Dolů
 
Autor Téma: Proplácení přesčasů  (Přečteno 108124 krát)
honza3333



Karma: -24
Příspěvků: 676


« : Březen 21, 2015, 02:28:10 pm »

Jak je to s proplácením přesčasů? Pracuji pro firmu a ve smlouvě mám 45h týdně a plat 0000 euro brutto. problém je v tom, že mi to zaměstnavatel neplatí a dává mi jen ten základ a co udělám navíc ne. Upozorňoval jsem ho na to, ale nemá se k tomu. Udělal jsem dokonce jednu sobotu a hodiny se mi vyšplhaly na 70h týdně a neproplatil vůbec nic.
Zaznamenáno
rudo



Karma: -112
Příspěvků: 1466


« Odpověď #1 : Březen 21, 2015, 03:01:59 pm »

nadcasy by mali byt dohodnute v pracovnej zmluve, ak nie su, robis ich ciste dobrovolne a je na sefovi, ci Ti nieco za ne zaplati

myslim, ze v Cesku by to bolo rovnake - v pripade nejasnosti sa pozrie do pracovnej zmluvy
Zaznamenáno
bjetka
Host
« Odpověď #2 : Březen 21, 2015, 03:03:58 pm »

Vec pracovni smlouvy nebo otazka na zamestavatele. Mne to v jedne firme proplatili, ale az po osobni dohode, kdy se to nejak moc nahromadilo a zamestnavatel byl toho nazoru, ze si nemuze dovolit, abych v praci chybela. Ted to u me funguje tak, ze si muzu vzit volno. Obecne je zajmem zamestnavatele, abychom nemeli moc prescasu, takze to by to nemely byt nez 2 dny za mesic, a vybirat musime hned dalsi mesic. Takze sami si musime hlidat, aby tech prescasu nebylo az moc. U nas ale hlavne plati, ze vsechno se da vyresit dohodou.

Kdyz jsem delala catering, nekteri kolegove, co pracovali vic dni po sobe dost hardcore, si stezovali, ze jim zamestnavatel vsechno nad 10 hodin - mne nic tobe nic - neskrtal, protoze ze zakona muze delat clovek prescasy pravidelne jen do 10 hodin denne. - Nevim, jestli je to pravda.

Kazdopadne myslim, ze nikde neni ustanovene, ze ti musi zamestnavatel prescasy proplacet. Urcite by ale nemel delat mrtveho brouka a casem treba konstatovat, ze vlastne zadne prescasy nemas. Rekni zamestavateli, ze na pasce nemas nic o prescasech, ze bys rad vedel, jaky je v takovem pripade dalsi postup. Jestli si to muzes vybrat jako volno, nebo jestli ti to od urcite doby budou proplacet.
Zaznamenáno
honza3333



Karma: -24
Příspěvků: 676


« Odpověď #3 : Březen 21, 2015, 03:28:36 pm »

Dobre, tak proc je ve smlouve uvedene, ze mam 45h tydne a pracuji cca 63h. A kdyz mi da i vikend, tak i 75.
Zaznamenáno
honza3333



Karma: -24
Příspěvků: 676


« Odpověď #4 : Březen 21, 2015, 03:36:06 pm »

Mate pocit, ze je v poradku, kdyz jdu v 5:30 rano do prace a prijdu v 19h a takhle je to od pondeli do soboty vecera a cely mesic?  Mrknutí Tohle mi samozrejme pri podpisu smlouvy nerekl a tyhle skutecnosti jsem zjistoval az kdyz jsem zacal pracovat.
Zaznamenáno
nanuk



Karma: -69
Příspěvků: 634


« Odpověď #5 : Březen 21, 2015, 04:37:42 pm »

Preto som sa v mojej téme pýtal aké máte skúsenosti so zamestnávateľmi.Toto,čo píšeš nie je v poriadku,viem na to povedať len prúpovídku z filmu: seš černej,tak makej, si asi myslí Tvoj zamestnávateľ.
Mal by si to čo najskôr riešiť s nadriadeným.Okrem iného to zdravotne dlho nevydržíš a čo potom?Co???
« Poslední změna: Březen 21, 2015, 04:39:03 pm od nanuk » Zaznamenáno
bjetka
Host
« Odpověď #6 : Březen 21, 2015, 04:47:09 pm »

Muj nevyznamny osobny nazor je ten, ze tvuj zamestnavatel je hajzlik, ktery si rika, ze vyzkousi, co ten cesky vul vydrzi. A zatim se zda se drzi.
Podle internetu nesmis pracovat vic nez 10 hodin denne (a to uplne v nejextremnejsim pripade!), pokud to v prumeru za pul roku nebo 24 tydnu nebude vic nez 8 hodin. Takze pak musis mit dny, kdy budes pracovat podstatne min, abys spadl na ten prumer. Nerozumim tomu, jestli se zapocitava dovolena - jako ze kdyz nepracujes, snizuje se ti pracovni doba. Ale selsky rozum mi rika, ze ne.

Mj. musis mit po skonceni prace do dalsiho nastupu 11 hodin nepretrzitou pauzu.
Takze osobne si myslim, ze ted lezi moc v tych rukou a je jen na tobe, zda si to nechas libit.

http://www.frankfurt-main.ihk.de/recht/themen/arbeitsrecht/arbeitszeitgesetz/
Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #7 : Březen 21, 2015, 05:52:55 pm »

Honzo to v pořádku neni, to je jasny...
Pokud to s Tebou nechce resit sef, jdi se poradit na pracak a postezuj si na unavu a penize...
Prescasy musi byt dane do smlouvy pokud neexistuje zadna kolektivni smlouva ve ktere je to vyresene pro vsechny zamestnance.
Male firmy to resi Zeitkontem
Zaznamenáno
honza3333



Karma: -24
Příspěvků: 676


« Odpověď #8 : Březen 21, 2015, 06:36:39 pm »

Jezdim pro jednoho dopravce jako ridic autobusu a ctvtrek uz padam na hubu... pracuju minimalne 12h jako ridic a pokud mam pauzu a jsem na firme, tak dostanu do ruky wapku a umyju i 6 autobusu a neni sance si odpocinout. Nechci se prozatim poustet do nejakych vetsich akci proti nemu, ale od prvniho dne si fotim a zakladam uplne vsechno a v pripade nejakeho vetsiho problemu mu dam za vyucenou. Ja pockam az mi skonci 3mesicni zkusebni doba a pak zacnu vystrkovat ruzky.... Nevedel jsem, ale ze muzu pracovat jen 10h. Tohle je zajimava informace.
Zaznamenáno
bjetka
Host
« Odpověď #9 : Březen 21, 2015, 07:21:42 pm »

No jeje, to neni sranda. Doufam, ze jsem s tebou zatim nikde nejela a nepojedu;) Max. po sesti hodinach prace musis mit pul hodiny pauzu. Tzn. prestavku na jidlo a odpocinek podle vlastniho uvazeni, a ne se odragovavat jinou praci. Od 9 hodin je zakonna pauza 45 minut. U nas v praci ale treba mame dohromady i na tech 7,5 hodin prace 1 hodinu pauzu. Samozrejme to nekomu vadi, ze ztraci tolik casu na pracovisti, z hlediska efektivity prace to ale neni od veci.

Jeste me ale napada: ridici autobusu to maji casto tak, ze nekam prijedou, museji cekat, nez muzou jet zase zpatky... Mas vyresene, co tvuj zamestnavatel povazuje za pracovni dobu? Aby nahodou nejake nucene prodlevy, kdy autobus nejede, nebral treba jako prestavku a ne pracovni dobu. (?)
Zaznamenáno
honza3333



Karma: -24
Příspěvků: 676


« Odpověď #10 : Březen 21, 2015, 08:09:26 pm »

bjetko pracovni doba je procovni doba.... Si myslis, ze prijedu nekam do cile a cekam 4hodiny a nejsem v praci? Neblbni!  Škleb
Zaznamenáno
bjetka
Host
« Odpověď #11 : Březen 21, 2015, 08:54:34 pm »

No tak tohle uz bylo predmet i nejake sporu u MVV, kdy nejaky lokalni dopravce tvrdil, ze ridici mohou pracovat dlouho, kdyz maji prece mezi jednotlivymi jizdami, tzn. napr. kazdych 30 minut 10 deset minut pauzu... Nevim, co z toho nakonec bylo. Takze je mozne, pote co z tebe vylezlo, co mas za praci, ze se na to vztahuji jina pravidla. Ze kdyz mas dlouhou pauze, muzes pracovat dyl... Ale to je vsechno v rovine uvah. Dopravci maji casto odbory, kdyz ne vlastni, tak se ti zamestnanci sdruzuji treba u Verdi. Ja myslim, ze tohle je primo pripad pro odbory.
Kazdopadne si procti prvni svoji pracovni smlouvu. Pokud veci tykajici se prescasu a nejdelsi pracovni doby ve smlouve nemas, muzes se obratit i na Betriebsrat, pokud to mate.

Zaznamenáno
jahoda2010



Karma: 11
Příspěvků: 1228



« Odpověď #12 : Březen 22, 2015, 03:21:34 am »

Čo som počula známych, pokial nie je platenie nadčasov vyslovene zakotvené v zmluve, tak ich vedenie NIKDY neprepláca!
Zaznamenáno
rusna
Host
« Odpověď #13 : Březen 22, 2015, 11:04:19 am »

Jak píše Jirka,bud je to Zeitkonto nebo všechno proplatí,u nás je to po domluvě se zaměstnavatelem.
Já dělám více hodin,vše mám proplaceno.
Michal
Zaznamenáno
jahoda2010



Karma: 11
Příspěvků: 1228



« Odpověď #14 : Březen 22, 2015, 11:57:54 pm »

Rusna, tak to počujem prvý krát, že okrem spomínaného prípadu to aj niekomu preplatili!
Zaznamenáno
Stran: [1] 2   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | © Socrates.cz 2024


spolujizda | Autostop.pl | Autostop.sk | Zahnarzt München