Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Mnichov | Německo | Nizozemsko | Lucembursko | Rakousko | Španělsko | Švýcarsko | USA
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: 1 2 3 [4] 5 6   Dolů
 
Autor Téma: Psychické problémy - ako ich riešime  (Přečteno 391251 krát)
mormartina



Karma: -24
Příspěvků: 145


« Odpověď #45 : Březen 28, 2015, 07:30:32 am »

Ja bych se vratila s dovolenim k puvodnimu tematu, i kdyz nelze se nepousmat nad tim, ze cast meho prispevku (nevim proc) znepokojila jahodu a donutila ji ke komentari, jehoz vyznam nechapu...
Nic nebylo osobni, pouze teoreticke a bez jakehokoli napadani.
Tak nevim. Casto se v psychickych problemech resi dusledky (clovek se musi "utlumit", aby nebyl nebezpecny a aby se vmestnal do normalu). Toto zkousi rodice s tzv problemovymi detmi, ale i dospeli s ostatnimi dospelymi a ruzni lekari a terapeuti.
Jen malo z nich se snazi odstranit pricinu, protoze jeji hledani je pomale, vlekle a neni videt okamzity vysledek.
Rika se, ze v minulosti lide a natoz deti psychicke problemy temer nemeli(zeptejte se svych babicek) a neco pravdy na tom bude. Duvodu je vice, predevsim funkce velke rodiny, kde se lide necitili se svymi starostmi a problemy sami, lide z komunity okolo, kteri na tom vsichni byli podobne.
Soucasna doba prinasi sice tzv. svobodu, ale s ni i osamelost a v neposledni rade strach a stud se nekomu sverit. Nota bene lidi, kteri by byli ochotni bez skodolibosti nebo z falesneho zajmu si starosti a obavy druheho vyslechnout, je malo.
Takze tito lide si ventiluji to, co se v nich nahromadilo i tam, kde to vubec nepatri a kde jim to ve finale muze i uskodit.
Oni uz nejsou schopni rozlisit, ze se zesmesnuji, ze to ostatni proste nezajima, ze je nekdo okrikuje, atd. Nicmene plati - dobra kamaradka nebo dobry kamarad je lepsi nez deset terapeutu a pokud je nekdo schopen svuj zivot bez skurpuli, se vsemi nerestmi i radostmi rozebrat s nekym druhym, bude se divit, jak se mu ulevi.
Nejvetsi uspech je, kdyz se dokazete vecem, ktere vas leta bolely, nakonec smat. To uz je clovek vylecen ze vseho a stres, stud, smutek z neho opadne.
S detmi je to jine tema, na jinou dobu, treba.
Prijemny vikend
Zaznamenáno
jahoda2010



Karma: 11
Příspěvků: 1228



« Odpověď #46 : Březen 28, 2015, 09:06:16 am »

Ja myslím, že všetci, čo sem hádžu tie traktáty a teorie, by si mali najskôr pozamätať pod vlastným prahom ...
Zaznamenáno
nanuk



Karma: -69
Příspěvků: 634


« Odpověď #47 : Březen 28, 2015, 09:44:01 am »

Mormartina,súhlasím s Tebou,naozaj sa vyjadruješ k téme,neradikalizuješ ľudí okolo seba,ale vieš pochopiť správanie,aj keď niekedy môže byť problémové.
Zaujímavé je ako sa niektorí ľudia chovajú keď ich obrazne povedané hladkáš po duši.Sú už tak zvyknutí útočiť,že aj pri tejto činnosti Ti pohrýznu dušu.
Ale to si musia v sebe vyriešiť sami,prípadne,keď naberú odvahu tak im niekto v tom môže aj pomôcť.
Ľudia naozaj žijú osamelo a tento pocit sa ešte prehlbuje tým,že namiesto stretnutí fungujú
na sociálnych sieťach,aj keď sú napr.o 2 zástavky električky vzdialení a mohli by sa osobne pozhovárať.
Zaznamenáno
jahoda2010



Karma: 11
Příspěvků: 1228



« Odpověď #48 : Březen 28, 2015, 10:29:06 am »

To je už celkom silné kafe, ked sa niekto rozpráva sám so sebou pod rôznymi nickmi ...
« Poslední změna: Březen 28, 2015, 11:30:05 am od jahoda2010 » Zaznamenáno
nanuk



Karma: -69
Příspěvků: 634


« Odpověď #49 : Březen 28, 2015, 06:11:59 pm »

Aj zmena času,ktorá nás čaká dnes v noci môže niektorým ľuďom spôsobiť napr.nespavosť,depresie a pod.
Zaznamenáno
Katty
Host
« Odpověď #50 : Březen 29, 2015, 08:56:50 am »

Ale je to o hodinu mene v praci , tak to ty deprese vyrovna  Mrknutí
Zaznamenáno
nanuk



Karma: -69
Příspěvků: 634


« Odpověď #51 : Březen 30, 2015, 09:13:46 am »

Som spokojný s ohlasmi ľudí,zatiaľ to vychádza tak,že nikto nemá psychické problémy typu-depresia,pocit úzkosti,chronická únava,nespavosť,nervozita,netrpezlivosť.
Zaznamenáno
jesieenka
Host
« Odpověď #52 : Březen 30, 2015, 09:30:08 am »

Ono si dotycny musi najprv ten svoj problem uvedomit, ze ho ma … a ked si uvedomi, riesit a riesenia su rozne, podla problemu

Ty nanuk, ty si myslis, ze keby mal niekto zavazne psychicke problemy, bude pisat Sem? Smích
« Poslední změna: Březen 30, 2015, 09:41:19 am od jesieenka » Zaznamenáno
nanuk



Karma: -69
Příspěvků: 634


« Odpověď #53 : Březen 30, 2015, 12:08:51 pm »

Skôr ich napíše sem,ako ich bude hovoriť ľuďom v práci.Veľakrát takéto fórum môže byť podnetným prostredím na uvedomenie si prípadných skratov v správaní alebo neadekvátnych reakcii ku svojmu okoliu.
Už teraz viem,že psychickými poruchami trpí čoraz viac ľudí,najprv sa to prejavuje nepatrne,napr.výbušnosťou,nervozitou,nezáujmom,netrpezlivosťou,chorobou nepokojných prstov,nôh a pod.
Pokojných a vyrovnaných ľudí je čoraz menej a môžem vám odporučiť prítomnosť takých ľudí.
Po rozhovore s nimi odchádza človek spokojnejší,obohatený o nové názory a širší obzor.
Opakom sú tzv.psychickí upíri,ktorí z vás pri stretnutí vysávajú energiu a keď odchádzate cítite sa oslabení,menej rozhodní a neistí.
Zaznamenáno
jesieenka
Host
« Odpověď #54 : Březen 30, 2015, 12:11:05 pm »

Ktovie, aka je to diagnoza, ked isti ludia maju neustalu nutkavu potrebu niekoho zhadzovat a ponizovat ...
Zaznamenáno
Hair



Karma: -158
Příspěvků: 741



« Odpověď #55 : Březen 30, 2015, 12:16:31 pm »

Ono si dotycny musi najprv ten svoj problem uvedomit, ze ho ma … a ked si uvedomi, riesit a riesenia su rozne, podla problemu

Ty nanuk, ty si myslis, ze keby mal niekto zavazne psychicke problemy, bude pisat Sem? Smích

Ano, Jahodo, zcela spravne, kdo ma psychicky problem, vetsinou si ho neuvedomuje...
Je fajn, si uvedomujes aspon tohle  Smích..

No a k tvemu dotazu:
Ano, myslim, si, ze osoba, ktera ma psychicke problemy, tak:
-  pise sem na forum mnichov.de neustale
- pise nejen na toto forum, ale ucastni se dalsich diskusnich for na ruznych inernetovych portalech, ktere zahlcuje svymi prispevky
- pise pod nekolika Nicky, i kdyz vi/tusi, ze vsichni vedi, ze se jedna o jednu a tutez osobu
- pise prevazne v naznacich ci bez souvislosti, aniz by konkretne sdelila svou myslenku, nebot ji pravdepodobne nedokaze zformulovat
- reaguje pote se zvysenou citlivosti, pokud ji ostatni diksutujici pozadaji o novou a presnejsi formulaci, protoze jeji dotaz, ci poznamka byly pro ostatni nesrozumitelne
- reaguje podrazdene az paranoicky na jakoukoli zminku o sve osobe s tim, ze se snazi ostatnim vyhrozovat tim, ze na ne poda trestni oznameni ci ze o nich napise do novin
- neustale zaklada nova temata, ktera jsou uz dopredu svym obsahem zcela vyprazdnena a tykaji se zcela bezesmyslnych problemu, jez jsou dulezite pouze pro tuto sobu, ale nikomu jinemu nic neprinesou
- snazi se neustalym zakladanim novych temat posunovat stara temata do nenavratna, aby uz bylo slozitejsi se dostat k tematum, do kterych dotycna osoba psala a zasobovala je nesmysly a vulgaritami
- vyjadruje se i k tematum, o kterych nic nevi s tim, ze uvede, ze k tematu nic nevi
-  pise proto, ze ma velky problem v mezlidske komunikaci, proto se uchyluje k anonymnimu psanemu projevu v techo diskusnich forech
- ma zaroven veliky problem sama se sebou, a proto se pousti do diskusi, ac jsou zcela bez zajimavosti, jen aby "zabila" cas (v lidove mluve se pouziva formulace, ze diskuse se tyka "nesmrtelnosti chrousta")
- tyto diskue dokaze zcela rozmelnit na prvocinitele s tim, ze vetsinou diskusi prevede na zcela jien tema, nez kvuli kteremu byly zalozeny - je to znamka absolutniho egocentrismu a soustredeni se na sebe sama, aniz by dotycna osoba respektovala zajem ostanich diskutujicich
- pravdepodobne je psychicky problem tak veliky, ze tato osoba si sama se sebou ponekud nevi rady a timto zpusobem komunikace podvedome sama pred sebou a svymi problemy tzv. utika...
 Mrknutí
« Poslední změna: Březen 30, 2015, 12:19:09 pm od Hair » Zaznamenáno
jesieenka
Host
« Odpověď #56 : Březen 30, 2015, 12:26:12 pm »

Rozmyslam ci je to tiez nejaka porucha, ze niekto sa nevie vyjadrit len 3 vetami, ale hned musi vyplut dlhy grafomansky vytvor, ktory sa  NIKOMU sudnemu nechce citat ... Škleb
Zaznamenáno
nanuk



Karma: -69
Příspěvků: 634


« Odpověď #57 : Březen 30, 2015, 12:39:31 pm »

Ja som si to prečítal a je to naozaj veľmi podnetné.Je to v podstate charakteristika človeka,ako sa javí iným ľuďom.Pre mňa ako osobu je to prospešné v tom,že si človek po takejto charakteristike môže lepšie predstaviť,ako ma ľudia vnímajú,čo mám zmeniť,v čom sa mám posunúť,v čom mám ustúpiť,čo mám vypustiť.
Málokedy človek dostáva takúto spätnú väzbu a Hair u mňa zabodovala,pretože má veľmi dobrý pozorovací talent a vnímanie toho,čo nie je vidieť ale je cítiť,čiže pocitové vnímanie.
Rád som si prečítal Tvoju obsažnú a vystihujúcu správu.
Zaznamenáno
pipapo



Karma: -60
Příspěvků: 130


« Odpověď #58 : Březen 30, 2015, 12:39:56 pm »

Asi nebudu soudna, ale ja jsem si prispevek Hair se zajmem precetla. Kratsi ho napsat nemohla, mozna by se toho spis naslo vic, ale nejaka diagnoza by se jiste z toho prehledu stanovit dala.
Zaznamenáno
jesieenka
Host
« Odpověď #59 : Březen 30, 2015, 12:51:33 pm »

hair alias pipapo, TOMU sa hovori schizofrenia, ale neboj, DA sa to liecit Škleb
Zaznamenáno
Stran: 1 2 3 [4] 5 6   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | © Socrates.cz 2024


spolujizda | Autostop.pl | Autostop.sk | Zahnarzt München