Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Mnichov | Německo | Nizozemsko | Lucembursko | Rakousko | Španělsko | Švýcarsko | USA
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Zdravotní pojištění 2015  (Přečteno 38288 krát)
Bishop



Karma: 0
Příspěvků: 2


« : Květen 11, 2015, 10:04:39 pm »

Zdravím, chci se zeptat, protože těmhle papírům jsem nikdy nerozuměl ani u nás a i místní pojišťovačka z mého města nebyla schopná mi říct co a jak.

Momentálně jsem na českém pracáku a jedu do Holandska hledat práci. Přijedu, vyřídím BSN, zařídím holandský bank. účet a budu hledat práci. Mezitím budu mít cestovní pojištění plus mi pracák bude stále platit klasickou zdravotní pojistku doma v čr (211). Jestli chápu dobře, tak v tomhle případě bych u doktora platil hotově a 211 by mi to pak doma zpětně proplatila.

A teď mi jde o to...když si najdu práci, odhlásím se na dálku z našeho pracáku a teď to nechápu. Pokud nebudu mít zařízenou holandskou pojistku a začnu tam pracovat...kam bude zaměstnavatel posílat peníze? Nebo jak tohle vlastně funguje? Třeba u lidí co tam prostě přijedou na letní brigádu přes agenturu a nějaké pojistky neřeší...ti přece dělají tedy stále s českou pojišťovnou, ne?
Nebo můžu já fungovat s tím, že budu mít českou pojistku s evropským průkazem a dělat v Holandské firmě?
A předpokládám, že když si zařídím nějakou holandskou pojišťovnu ještě dřív než budu mít práci, tak jako samoplátce. Že náš pracák nebude určitě nic posílat

Prosím někoho ať mi to nějak stručně vysvětlí s tímhletím pojištěním a nutností mít holandskou pojišťovnu, protože jako strojař mám s byrokracií strašné potíže.

Moc děkuju
Zaznamenáno
Majky2004



Karma: 0
Příspěvků: 3


« Odpověď #1 : Květen 14, 2015, 11:37:32 pm »

No je to trosku jinak jak si myslis....BSN neboli danove cislo ti bude prisouzeno az budes mit pracu do te doby ne...hodne veci zalezi ohledne pojisteni podle agentury pro kterou pracujes....je rozdil sezoni brigada jako student a hlavni pracovni cinnost.kazdopadne pojisteni si budes mzset platit tady sam ci agentura...a nebo doma sam,ale to se ti neoplati.asi tak nejak strucne
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | © Socrates.cz 2024


spolujizda | Autostop.pl | Autostop.sk | Zahnarzt München