Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Mnichov | Německo | Nizozemsko | Lucembursko | Rakousko | Španělsko | Švýcarsko | USA
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: 1 ... 175 176 177 178 179 [180] 181 182 183 184 185 ... 188   Dolů
 
Autor Téma: Emigranti prišli zveladiť Európu teda aj Nemecko  (Přečteno 12308373 krát)
rudo



Karma: -112
Příspěvků: 1466


« Odpověď #2685 : Duben 28, 2017, 09:13:08 pm »

nanuk - ked coraz viac ludi stoji o zivot v krajine, kde nie su teroristicke utoky, preco sa potom takmer nikto nestahuje povedzme z V. Britanie ci Francuzska na Slovensko alebo trebars do Bulharska, tam predsa nie su teroristicke utoky ... alebo kedy myslis sa take stahovanie zacne? da sa s tym ratat tak okolo rokov 2020-2025?
Zaznamenáno
Hair



Karma: -158
Příspěvků: 741



« Odpověď #2686 : Duben 29, 2017, 12:33:11 am »

no, tak zde mame ty vzdelane a kvalifikovane valecne uprchliky ze Syrie, kteri sem prisli, aby pracovali a vydelavali na duchody nemecke starnouci populace. Zatim to vypada tak, ze nemecti obcane a duchodci budou vydelavat do roztrhani tela na ne. A to v clanku je pouze rec o prijemcich Hartz 4, nejsou zapocitani dalsi prijemci socialnich davek. A vubec jeste neni znamo, kolik bude stat oficialni prijezd 286-ti tisic syrskych rodin v ramci jejich slucovani. Pravdepodobne, se pocita, ze to budu dalsi kvalifikovani pracovnici, kteri se uplatni na nemeckem trhu prace, jako ti doposud  Mrknutí:

https://www.welt.de/wirtschaft/article164054213/Zahl-der-Hartz-IV-Empfaenger-aus-Nicht-EU-Staaten-steigt-stark.html
-
Zaznamenáno
Hair



Karma: -158
Příspěvků: 741



« Odpověď #2687 : Duben 29, 2017, 12:42:45 am »

nanuk - ked coraz viac ludi stoji o zivot v krajine, kde nie su teroristicke utoky, preco sa potom takmer nikto nestahuje povedzme z V. Britanie ci Francuzska na Slovensko alebo trebars do Bulharska, tam predsa nie su teroristicke utoky ... alebo kedy myslis sa take stahovanie zacne? da sa s tym ratat tak okolo rokov 2020-2025?

Nemusi se hned do Bulharska nebo na SLovensko, co tam? U takoveho Balatonu je pekne, v lete koupani pred barakem, a precejen ten Orban je asi pro Nemce trochu vetsi jistota  Mrknutí
http://www.focus.de/politik/ausland/sie-fluechten-vor-den-fluechtlingen-wie-deutschland-vor-20-jahren-warum-immer-mehr-deutsche-nach-ungarn-auswandern_id_5572446.html
nebo
https://www.wochenblick.at/immer-mehr-deutsche-in-ungarn/
nebo
http://www.br.de/nachrichten/deutsche-auswanderer-ungarn-126.html
Zaznamenáno
rudo



Karma: -112
Příspěvků: 1466


« Odpověď #2688 : Duben 29, 2017, 06:39:26 am »

hair - no konecne ide niekto aj na vychod ... ale len pokial ma financne zabezpecenie z Nemecka  ;_)
Zaznamenáno
nanuk



Karma: -69
Příspěvků: 634


« Odpověď #2689 : Duben 29, 2017, 10:14:13 am »

Zdvihnite ruky,kto nechce žiť tam,kde sa narodil medzi svojimi a mať sa dobre.Teraz je to tak,že buď si medzi svojimi,kde si sa narodil a nemáš veľa peňazí,alebo si išiel za peniazmi a žiješ vlastne po rokoch bez domova.Lebo v Nemecku si nikto a doma už tiež pomaly na Teba zabudli.Koľko ľudí by sa chcelo vrátiť,keby sa mohlo dôstojne uplatniť tam,kde sa narodili a žili by určite šťastnejšie ako v Nemecku,kde sú nikým. Antidepresíva,vyššia životná úroveň nenahradia život v izolácii,pretože doma človek určite viac má zo života medzi ľuďmi.
Zaznamenáno
rudo



Karma: -112
Příspěvků: 1466


« Odpověď #2690 : Duben 29, 2017, 11:42:35 am »

nanuk - nezovseobecnuj zase :-) nikto by som bol kebyze ostanem na dedine kde som sa narodil - tym ze som odisiel do sveta, tak som mal moznost vystudovat, spoznat zaujimavych ludi ktorych by som na dedine nespoznal, 10 rokov som robil zaujimavu pracu na Univerzite, mam vela znamych ludi z odboru ktoremu sa venujem, poznam vela byvalych studentov, ti tiez robia v odbore takze tu mam ovela viacej znamych ako kebyze ostanem na SK na dedine

manzelka je lekarka, uz len cez nu nas pizna vela ludi, buduci rok pripravujeme otvorenie sukromnej praxe takze to nie je rak ze by sme tu v D boli "nikto" ale sme tu normalne zacleneni v spolocnosti a mame to stastie, ze patrime medzi lepsie zarabajuce percento obyvatelov - a to bez toho aby napr. manzelka musela brat uplatky ako je to bezne u lekarov na SK



chapem, ze smutis za SK a chcel by si tam zit, ale mas predsa moznost sa vratit, hranice su otvorene .. tak isto by si nemal zovseobecnovat ze KAZDY na SK zije v okruhu tych medzi ktorymi vyrastol alebo ze vnuci su stale so starymi rodicmi - staci ak niekto z dediny pri Humennom vystudoval trebars v Bratislave tak tiez teraz nezije s tymi, s ktorymi chodil na ZS

takze ja Ta chapem, ze smutis za SK ale ako vravim mas moznost to zmenit. Ja tiez mozem ist zit na SK do rodnej dediny - ale co tam? Uz som Ti to pisal, ludia tam maju ine zaujmy, spoluziakov ktori tam este ostali viac zaujima krcma, televizor, ja mam zase ine zaujmy tak co by som tam robil?
Zaznamenáno
rudo



Karma: -112
Příspěvků: 1466


« Odpověď #2691 : Duben 29, 2017, 11:49:02 am »

nanuk - dalsie zovseobecnovanie: su aj taki, ktori zostali zit tam medzi svojimi a maju kopec penazi - ludia co vcas sprivatizovali, nakradli, pripadne teraz roznymi čachrami a podvodmi okradaju stat ... nie, medzi nimi urcite zit nechcem ... v nasej dedine na SK je starosta uz od r. 1990 stale ten isty a pri kazdej investicnej aktivite si nakradol, je tam asi najbohatsi clovek  a ludia ho stale volia, lebo nieco hodi aj im a vie sa aj sympaticky usmievat ... fakt si myslis ze by som v takom prostredi korupcie, podvodov a zakernosti chcel zit? hovor najlepsie vzdy len za seba ... ;_)
« Poslední změna: Duben 29, 2017, 12:22:01 pm od rudo » Zaznamenáno
rudo



Karma: -112
Příspěvků: 1466


« Odpověď #2692 : Květen 03, 2017, 11:40:31 am »

nanuk - tak uz nie len kradnutie kralikov ale aj strelba za bieleho dna, granat ... primo v centre Kremnice ... moj rodny kraj ...

https://www.aktuality.sk/clanok/480035/strelba-v-centre-kremnice-lupica-spacifikovali-policajti/

asi sa musim nabuduce trochu ozbrojit ked pojdem pozriet rodinu ;_)
Zaznamenáno
diddi



Karma: -56
Příspěvků: 494


« Odpověď #2693 : Květen 08, 2017, 11:05:14 am »


Dve ukazky z realneho souziti s migranty. Kdyby nahodou zdejsi vitaci meli zase reci,ze je vse jinak, a ze nemuzeme vedet, co se stalo, tak odpovidam,ze je mi to jedno. Jiz jen pohled na ty 2 opicaky na druhem videu mi staci,abych vedela, co zde nechci!
« Poslední změna: Listopad 29, 2018, 12:40:43 pm od David » Zaznamenáno
nanuk



Karma: -69
Příspěvků: 634


« Odpověď #2694 : Květen 08, 2017, 04:43:29 pm »

Tak som premýšľal,že čo človek bude potrebovať,keď nebude el.energia,kvôli nejakému vojnovému výbuchu,vlastne všetko mám na elektrinu,auto nebude fungovať,keď vybuchne magnetická bomba,ktorá zničí všetku elektroniku,nielen v autách,ale aj v mobiloch,práčkach,skrátka vo všetkom,v čom sa používa elektronika.Takže asi to vyriešim kúpou záložného zdroja elektriny,aby som si mohol aspoň svietiť,a používať chladničku,našťastie mám takú bez mikroprocesorov,aj auto by som chcel také,jednoduché sviečka karburátor,iskra a ide,len tie sú už dnes veľmi drahé.Ešte kúpim veľa ryže,denaturovaný lieh do variča,aby som si mohol uvariť niečo alebo prihriať,keď mi dôjde benzín v záložnom zdroji,ešte aspoň 15kg medu,lebo to je veľmi dobrá potravina pre prežitie a uvidíme.Aspoň budem mať akú takú istotu,že v tejto dobe,keď sa idú prerozdeľovať bohatstvá veľkými mocnosťami sa človek nejako poistí na nejaké mesiace.Samozrejme všetko pripraviť tak,aby bol človek schopný opustiť obydlie do 10 minút,alebo skôr.
Samozrejme tých,ktorí nepoužívajú el.energiu,nesledujú vývoj v Európe,nechcú sa chrániť tak tých sa to samozrejme nedotkne.To len my, bojkovia,ktorým sa už táto situácia zdá akosi neúnosná a nebezpečná sa chceme ochrániť aspoň toľko ako sa nám dá.Nemáme úkryty veľa metrov pod zemou,ale chceme aspoň pár dní zažiť po všetkom,aby sme videli,kto si toto všetko vzal a rozdelil.
Tak príjemné plánovanie letných dovoleniek si nenechajte ujsť,nemyslite na to,že Vás niekto.............  Tak si tu žijeme....
Zaznamenáno
rudo



Karma: -112
Příspěvků: 1466


« Odpověď #2695 : Květen 09, 2017, 10:00:20 pm »

nanuk - ked som bol maly, tak nas tiez strasili ze "zapad" nas napadne a zachranime sa tak ked budeme chodit na "branne cvicenia" a budeme sa ucit pouzivat "plynove masky"

generacia rodicov nas zase strasila ked padol socializmus ze ako preboha prezijeme lebo su velke zmeny, lebo mlieko nestoji 2 KCS

po roku 2000 zase strasenie ze co to len bude ked euro UZ COSKORO padne ...

aky vyznam maju taketo strasenia?
Zaznamenáno
nanuk



Karma: -69
Příspěvků: 634


« Odpověď #2696 : Květen 09, 2017, 10:16:59 pm »

Ja nikoho nestraším,
len si plánujte dovolenky,nikoho nič nezaujíma len on sám a jeho rodina. A tam je problém.Ak by sme sa boli v ZDŠ v triede zaujímali iba každý sám o seba,tak by sme nikdy nezažili také pekné chvíle ako keď sme žili aj pre iných,nielen pre seba a hrabať a hrabať.
Je to každého vec,toto je len úvaha,kam to všetko speje.Narušiť pevné väzby,pochybňovať všetko,aby každý človek ostal izolovaný,neveril ničomu a tomuto sa bránim a píšem o tom.
Manipulácia ľudí naberá obrovské rozmery a myslím si,že pribúda ľudí,ktorí to nezvládnu a budú sa diať veci.Každý človek,ktorý ma akú takú morálku potrebuje žiť v pravde.Ak vedome toto narušujú ,,narušitelia",ktorým vadí blahobyt a spokojnosť ľudí v niektorých krajinách tak treba na tento vírus nájsť liek,inak to nezvládne čoraz viac ľudí psychicky.Už teraz sa to začína prejavovať.Je to ako na pieskovisku,čoraz viac ľudí na pieskovisku je okradnutých o ich piesok a musia sa pozerať ako z ich pieskom narába niekto a vysmieva sa im do očí.toto ale nebude trvať donekonečna.Aj daňové raje raz postihne spravodlivosť a ľudia,ktorí naozaj vytvárajú hodnoty a zdroje budú si ich môcť užívať.Ako na to???
no asi za okrúhlym stolom to nepôjde,ale ľudia a hlavne tí okradnutí vždy nájdu riešenie.Ak nemajú čo stratiť je to jednoduché.Aj potkan keď je zahnaný do kúta vie zautočiť,už nemá čo stratiť.Takže ...tak si tu žijeme....
A plánujeme letné dovolenky,lebo akurát v tomto prípade a v tejto chvíli sa nás to netýka. A čo o rok,o dva??? Alebo skôr???
Tak kto bude na rade???
Zaznamenáno
rudo



Karma: -112
Příspěvků: 1466


« Odpověď #2697 : Květen 10, 2017, 09:58:08 pm »

nanuk - co KONKRETNE bude o rok o dva?

zase zovseobecnujes, nie kazdy sa stara len o seba - len za seba ti mozem uviest priklady, ze okrem rodiny som v kontakte aj s par spoluziakmi z gymnazia (koncom maja mame pomaturitne stretnutie, obcas ma navstevuju tu v D)

okrem kontaktov s mojimi kolegami z prace sa pravidelne stretavame aj s kolegami manzelky (lekari) a ich rodinami

okrem toho som clenom botanickej spolocnosti, takze mam dalsie kontakty tam, angazujem sa v ochrane prirody, robime skolenia pre deti a mladez, doteraz mame ako rodina kontakty s ucitelmi z gymnazia kam chodili nase deti (tam som sa angazoval v skolskom rodicovskom vybore, manzelka ako lekarka si vtedy robila atestaciu a specializacie, takte vsetko nestihala)
okrem toho spolocne akcie so susedmi

to vsetko je podla teba malo?

za to vsetko si nejaku tu dovolenku - tyzden na SK pozriet rodinu a tyzden rodinu v Polsku - nezasluzime??

co viac by sme mali podla teba este robit, aby to bolo v poriadku?
Zaznamenáno
nanuk



Karma: -69
Příspěvků: 634


« Odpověď #2698 : Květen 11, 2017, 07:36:13 pm »

Ja som to písal nie na Teba,ale vo všeobecnosti,že ľudia sú akosi ľahostajní k tomu,čo sa okolo nich deje a aj ja som sa s tým stretol,že mi povedali,teraz to nerieš,ideme si plánovať dovolenku a nás sa to netýka.
Všetko,čo sa deje okolo nás sa nás týka,to som chcel povedať týmto a nevšímavosťou voči druhým ľuďom,ktorí sú na tom horšie si akurát pripravujeme aj my horšie časy.
Zaznamenáno
rudo



Karma: -112
Příspěvků: 1466


« Odpověď #2699 : Květen 11, 2017, 09:21:34 pm »

nanuk - zalezi co rozumies pod "horsie casy" ... kazda doba ma svoje dobre aj zle stranky, idealne to nebude nikdy, ani v prirode (aj ked sa to moze tak zdat, tam je tiez kazdodenny boj o prezitie aj ked sa to nezda a tiez sa tam stale vrazdi a zomiera) ani v ludskej spolocnosti

boli lepsie casy napriklad na slovenskej dedine pred 200 rokmi, ked sa ludia bezne dozivali mozno tak 40-50 rokov, z desiatich deti zomreli bezne 2-3-4 este skor ako sa dozili dospelosti, ludi trapili veci ktore sa dnes lahko vyliecia ako bolesti zubov, rozne zapaly ... vies si predstavit taky zapal slepeho creva, oblickove kamene, hnisave zapaly v tele atd. pred 200 rokmi, ked na to neboli ziadne operacie, lieky? ludia pomaly v bolestiach zomierali aj cele tyzdne ...
hlad bola bezna zalezitost, ked bol horsi rok ...

to potom ja radsej uz tu dnesnu dobu ;-)
Zaznamenáno
Stran: 1 ... 175 176 177 178 179 [180] 181 182 183 184 185 ... 188   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | © Socrates.cz 2024


spolujizda | Autostop.pl | Autostop.sk | Zahnarzt München