Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Mnichov | Německo | Nizozemsko | Lucembursko | Rakousko | Španělsko | Švýcarsko | USA
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Lebensmittelausweis  (Přečteno 45673 krát)
Luciee



Karma: 0
Příspěvků: 5


« : Srpen 02, 2015, 11:02:27 am »

Zdravím,
v úterý si jedu pro německý zdravoťák pro práci s potravinami - Lebensmittelausweis, neví tu někdo prosím, jak to probíhá? Mám trochu problém rodilým mluvčím vše porozumnět, tak abych se na to nějak připravila, popř. s sebou vzala ještě někoho kdo umí německy lépe.
Děkuji za každé info. Mrknutí
Zaznamenáno
petr69



Karma: 8
Příspěvků: 330


« Odpověď #1 : Srpen 02, 2015, 07:56:15 pm »

... mohu napsat jen jak jsem to absolvoval já, zda je tu všude stejné netuším.
Pustili v učebně v TV film o hygieně, jak si mýt ruce apod  Úsměv, po 40 min. to vypnuli a řekli že v protější kanceláři si máme vyzvednout průkazy.
Podle mého odhadu tam z 12 lidí takových 9-10 nerozumělo ani slovo Mrknutí. Takže asi tak. Nikoho sebou nevoz.

Petr
Zaznamenáno
Luciee



Karma: 0
Příspěvků: 5


« Odpověď #2 : Srpen 02, 2015, 10:00:49 pm »

Super, děkuji za uklidnění  Mrknutí Smích
Zaznamenáno
karla24



Karma: -2
Příspěvků: 67


« Odpověď #3 : Srpen 07, 2015, 09:05:00 am »

U me to bylo jinak... přišla jsem na urad, rovnou podle jména se me zeptali, odkud pocházím, dali mi papíry v cestine, šla jsem do   učebny tam sedělo asi 15 lidi, někdo s překladem někdo ne, přišel chlap, udělal hodinovou prednasku, Já si to četla z papiru, na konci jsem se podepsala dostala průkaz a bylo.
Zaznamenáno
Lenke



Karma: -19
Příspěvků: 909


« Odpověď #4 : Srpen 07, 2015, 07:46:02 pm »

Kuřáci nesmějí pracovat s potravinami.
Zaznamenáno
petr69



Karma: 8
Příspěvků: 330


« Odpověď #5 : Srpen 07, 2015, 07:59:48 pm »

Kuřáci nesmějí pracovat s potravinami.

od kdy??? nějaký zákon nebo vyhláška???

.... anebo to měla být otázka?
Zaznamenáno
petr69



Karma: 8
Příspěvků: 330


« Odpověď #6 : Srpen 07, 2015, 08:01:01 pm »

U me to bylo jinak... přišla jsem na urad, rovnou podle jména se me zeptali, odkud pocházím, dali mi papíry v cestine, šla jsem do   učebny tam sedělo asi 15 lidi, někdo s překladem někdo ne, přišel chlap, udělal hodinovou prednasku, Já si to četla z papiru, na konci jsem se podepsala dostala průkaz a bylo.

takže až na ten rozdíl video versus přednáška stejný postup :-)
Zaznamenáno
Luciee



Karma: 0
Příspěvků: 5


« Odpověď #7 : Srpen 08, 2015, 08:48:31 am »

Tak v Marienbergu to nakonec probíhalo úplně v pohodě, vyplnila jsem papír, podepsala další papír, pak mě poslali vedle do ordinace, doktorka mi jen řekla, že ten zdravoťák je platný až po tom, co mi ho podepíše zaměstnavatel, dala mi nějaké poučení v češtině a obrázkový návod jak si mýt ruce s tím, že jestli mám český zdravoták, tak vlastně vše potřebné vím... Ddala jsem 30 E a za 5 minut šla zase domů  Smích
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | © Socrates.cz 2024


spolujizda | Autostop.pl | Autostop.sk | Zahnarzt München