Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Mnichov | Německo | Nizozemsko | Lucembursko | Rakousko | Španělsko | Švýcarsko | USA
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: potvrdenie - o zdrav. pojisteni pro studenty  (Přečteno 38399 krát)
misko95



Karma: 0
Příspěvků: 5


« : Srpen 06, 2015, 03:28:10 pm »

Zdravim,
Kde mi mozu vystavit Nachweis zur Krankenversicherung der Studierenden? A co vsetko k tomu potrebujem? Pokial viem by mi mal stacit europsky preukaz poistenca a mali by to vystavit na pockanie.
Dakujem
« Poslední změna: Červenec 08, 2017, 11:47:58 am od David » Zaznamenáno
rudo



Karma: -112
Příspěvků: 1466


« Odpověď #1 : Srpen 06, 2015, 04:24:23 pm »

zeby v poistovni?
Zaznamenáno
misko95



Karma: 0
Příspěvků: 5


« Odpověď #2 : Srpen 06, 2015, 05:00:19 pm »

Ale neviem, kde konkretne, kedze som poisteny na SK, nie v GER a zevraj to funguje tak (podla nejakej starej temy ktoru som uz ale bohuzial nenasiel), ze mi staci ist niekam, kde im dam karticku a oni mi vystavia toto potvrdenie, na zaklade preukazu poistenca. Na VS preukaz nestaci a potrebuju takyto papier.
Zaznamenáno
rudo



Karma: -112
Příspěvků: 1466


« Odpověď #3 : Srpen 06, 2015, 09:59:18 pm »

ved ano, tak som myslel, ze opytat sa v poistovni, ci o takom nevedia ... teda ak tu niekto nenapise presnejsie ...

hodil som do googla "nachweis zur krankenversicherung ausländische studierende" a vyhodilo napr.:

Für Studenten aus EU-Ländern, sowie Island, Liechtenstein, Norwegen und der Schweiz gilt: Wer im Heimatland gesetzlich versichert ist, muss sich für ein Austauschsemester oder -jahr nicht zusätzlich in Deutschland versichern. Allerdings muss man sich an eine deutsche Krankenkasse wenden, die die Versicherung im Heimatland bestätigt. Die dazu notwendigen Dokumente stellt die Krankenkasse im Heimatland zur Verfügung.

https://www.krankenkassen.de/meine-krankenkasse/student/ausland/

cize ano, treba sa obratit na nemecku poistovnu, ta vystavi prislusne potvrdenie na zaklade dokumentu z "domovskej" poistovne ...

je to proste jedna cesta do nemeckej poistovne ...
Zaznamenáno
bjetka



Karma: 20
Příspěvků: 118


« Odpověď #4 : Srpen 07, 2015, 06:58:04 pm »

Potrzuji! Do jakekoliv "statni" pojistovny (AOK, TK...), ukazes karticku a oni ti vystavi papir, ze mas platne pojisteni.
Jenom teda ten Ruduv link (pokud je aktualni) potvzuje, ze prece jen je stale jeste potreba si pro univerzitu ceske pojisteni nechat potvzdit u nemecke pojistovny, a ne jak se tady nekdo v jine diskuzi domnival, ze stati nakracet do Studentenkanzlei s ceskou zdravotni prukazkou.
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | © Socrates.cz 2024


spolujizda | Autostop.pl | Autostop.sk | Zahnarzt München