Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Mnichov | Německo | Nizozemsko | Lucembursko | Rakousko | Španělsko | Švýcarsko | USA
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Rodičovský příspěvek a Betreuungsgeld od 1.roku dítěte  (Přečteno 28925 krát)
KackaK



Karma: -9
Příspěvků: 21



« : Srpen 11, 2015, 10:49:05 am »

Ahoj všem,
prosím, kdo máte zkušenost, poraďte.

Mám v ČR pracovní smlouvu, žijeme ale v Mnichově a doteď (syn slaví 1.rok) jsem brala Elterngeld 300€. Včera jsem byla v ČR zažádat o český rodičovský příspěvek do 3 let věku dítěte. Od 220tis mi tedy odečtou vyplacenou čásku v DE a zbytek mi budou vyplácet do 3 let.

U příspěvku Betreuungsgeld píší, že je možné vyplácet i po dobu pobírání Elterngeld, platí tohle i u české rodičovského příspěvku?
Všechno je tak složité, že už se v tom ztrácím  Kroutím očima Co???
Zaznamenáno
Renka



Karma: 0
Příspěvků: 1


« Odpověď #1 : Srpen 11, 2015, 08:50:45 pm »

Cauko,

Elterngeld je nieco uplne ine ako Betreuungsgeld.
Betreuungsgeld je ako taký protiustavný, ale mas stastie, ze zijes v Mnichove, lebo Bavorsko
ho chce platit nadalej. Takze si normalne podaj ziadost. Podmienka je, ze sa budes o dieta
starat nadalej Ty a nebudes davat dieta do skolky.

Pozdravujem. Renka (romus22[zavináč]web.de)
Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #2 : Srpen 12, 2015, 11:53:15 am »

Betreuungsgeld muzes mit na prvni dítě a na druhem uz zase Elterngeld a pak je lze asi mit (legalne) dohromady.

V pripade ze priznas cesky rodicak asi mit narok nebudes, protoze by to slo asi proti myslence...
Jakoze podpora matek nedavajici deti do jesli a jinak zcela bez prijmu...

A pokud by Ti ho priznali asi bude uplne stejne odecteny od ceskeho rodicaku, tak pozor na pripadne zpetne vrácení. .. Mrknutí

Protiustavnost a podobne hlasky z ostatnich regionu bych neresil Mrknutí
At si nekdo z nich tady prubne nakoupit nebo zaplatit najemne Mrknutí
Zaznamenáno
djriki



Karma: 0
Příspěvků: 3


« Odpověď #3 : Říjen 12, 2015, 06:31:40 pm »

Existuje este jeden prispevok, nazov presne neviem ale je mozne ho poberat po ukonceni elterngeldu cize od 12-18m veku dietata. Pobera sa teda 6 mesiacov po 150 eur a vyplacaju ho aj max.3mesiace spatne cize podaj si ziadost uz teraz. Popritom si mohla poberat aj betr.geld ale pokial viem ja tak podla noveho zakona od juna 2015 je aj ten uz zruseny cize nove ziadosti neprijmaju ale kto ho uz poberal tak mu ostane.
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | © Socrates.cz 2024


spolujizda | Autostop.pl | Autostop.sk | Zahnarzt München