Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Mnichov | Německo | Nizozemsko | Lucembursko | Rakousko | Španělsko | Švýcarsko | USA
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Povinné ručení v Německu - služební auto  (Přečteno 31727 krát)
fiaton



Karma: -2
Příspěvků: 46


« : Říjen 17, 2015, 09:58:55 pm »

Mám dotaz ohledně škody způsobené dopravní nehodou,obě vozidla německá.Když pojšťovna platí z povinného ručení je tam možný ,aby po vás chtěla spoluúčast?Auto služební.
« Poslední změna: Říjen 18, 2015, 01:06:22 pm od David » Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #1 : Říjen 18, 2015, 06:47:03 am »

Pokud mas kompletni pojistku, tedy včetně havarijni a dalsi připojištění,  jako skla, vykradeni atd...
Tak sem si volil procenta spoluucasti.
Cim vyšší spoluucast, tim nižší pojištění. ..
U VLASTNIHO AUTA

Ale pokud je to služební auto, nemelo by se Te to vubec tykat...
Tu spoluucast si zvolil zamestnavatel, ne Ty...
Pokud jsi se tomu smlouvou nejak dobrovolne nezavazal.
Nase sluzebni auta ridi pokazde nekdo jiny, je-li to z nejakeho duvodu potreba, skocis proste do jineho, nalozis a jedes.
Neumim si predstavit jak by po me vymahala pojistovna spoluucast, kdyz si ho pojistila firma a ne ja...
« Poslední změna: Říjen 18, 2015, 06:54:14 am od jirike » Zaznamenáno
fiaton



Karma: -2
Příspěvků: 46


« Odpověď #2 : Říjen 18, 2015, 12:32:47 pm »

je to přesně jak říkáš,do auta skočí pokaždý někdo jiný,jde nakládat odvést a konec.
Náklaďák je firmy,ani nevím co mají za pojistky,vím že povinný tam měly a to jsem hlásil,ta spoluúčast udajná vychazí tak na 40-45%,což se mi jeví jako levarna.škoda do 1200E
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | © Socrates.cz 2024


spolujizda | Autostop.pl | Autostop.sk | Zahnarzt München