Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Mnichov | Německo | Nizozemsko | Lucembursko | Rakousko | Španělsko | Švýcarsko | USA
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Prihlasenie k pobytu  (Přečteno 18412 krát)
Martinbub



Karma: 0
Příspěvků: 1


« : Březen 05, 2016, 09:36:47 pm »

Zdravim vsetkych
Chcem sa opytat ci mi vie niekto poradit.
V mnichove pracujem na plny uväzok. Od zaciatku co som tu som bol normalne prihlaseny na adrese kde som aj byval.problem nastal teraz v januari ked som sa musel vystahovat. Teraz byvam u znamych co je v pohode ale prihlasit sa tam nemozem lebo potrebujem schvalenie od majitela bytu ktore zamietol. ( konca roka 2015 vysiel novy zakon o prihlaseni byvania, pricom vam musi dat prenajimatel povolenie). Takze s byvanim nemam problem iba s prihlasenim.
Pracujem tak ze cca. 2 tyzdne makam a dva tyzdne som doma na slovensku kde mam aj trvale bydlisko. Od zaciatku som tu bol normalne prihlaseny odvadzal dane, som tu aj zdravotne poisteny ( na slovensku mam vybavenu karticku E106, aby ma osetrili aj tam). Moja danova poradkyna mi vybavuje aj vratanie dani za minuly rok, a spominala nieco take ze sa mi vratia  peniaze aj za to ze cestujem stale hore dole, len musim preukazat ze byvam casto doma, ale neviem ci to ma nieco spolocne  so statusom pendlera. Ak by som mal tento status musim sa zakonite prihlasit ? ? ? Pocul som aj nieco take ze na poste sa da vybavit schranka (postfach) kde by mi chodila birokracia, staci to aj takto ? Viete ake to moze mat nasledky ked to rychlo nevybavim ?
Velmi pekne dakujem za rady a odpovede.

P.S. v podstate to prihlasenie potrebujem cca. do augusta potom sa uz budem mat kde prihlasit. Ak by ste niekto vedeli o volnej izbe alebo  len o mieste kde by som sa mohol na tento cas prihlasit budem vdacny.
Majte sa dobre
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | © Socrates.cz 2024


spolujizda | Autostop.pl | Autostop.sk | Zahnarzt München