Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Mnichov | Německo | Nizozemsko | Lucembursko | Rakousko | Španělsko | Švýcarsko | USA
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: AOK pro syna dle zákona?  (Přečteno 41270 krát)
Bramburka



Karma: 0
Příspěvků: 3


« : Duben 22, 2016, 08:19:45 am »

Ahoj,potřebovala bych prosím poradit. Můj přítel začal pracovat v De pod De smlouvou s AOK poj. Nyní zjistil,že dle zákona musí na AOK přihlásit i syna z prvního manželství a tady ho odhlásit. Je to pravda?
Za info moc děkuju!
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #1 : Duben 22, 2016, 08:55:30 am »

Bydlí syn s přítelem v DE? Pak by ho tam jistě pojistit mohl. Ale že by musel, to by mi byla novinka, vždyť syn nemá s otcem, co do povinností, společného nic, než povinnost vyživovací. Zdravotní pojištění je věcí každého podle jeho situace a země pobytu.

Nebo snad dělá něco podobného v ČR? Existuje tam "rodinné pojištění", jako tady? Silně pochybuji, že by ho zavedli, co tam nejsem. Takže by mi fakt nebylo jasné, jakým právem by někdo chtěl (nebo mohl) někoho nutit hlásit někoho v cizí zemi k cizímu druhu pojištění, který domácí země ani nemá.

Uveď kdyžtak trochu víc podrobností o jejich situaci a proč by to tak podle někoho mělo být.

Jinak v Německu je jediná taková "povinnost": je-li jeden rodič pojištěn soukromě a druhý "zákonně" (tedy AOK apod.), může ona zákonná pojišťovna, co vím, dělat cavyky s přijetím dítěte do rodinného pojištění s jedním rodičem a trvat na tom, aby se dítě pojistilo v soukromém pojištění toho druhého.
Ale to je zcela něco jiného.
« Poslední změna: Duben 22, 2016, 08:58:12 am od kleena » Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
Bramburka



Karma: 0
Příspěvků: 3


« Odpověď #2 : Duben 22, 2016, 09:14:14 am »

Moc děkuju za odpověď.

On se synem vůbec nežije,platí pouze alimenty. Syn (3,5roku) žije s matkou v ČR v jiném místě bydliště. O bývalce vime jen to,že je teď s druhym dítětem na mateřské. Ale žádné podrobnosti (zda je na mateřské zaměstnaná,nebo je na UP..) nevíme, nejsou v kontaktu.

Něco říkaly právě na VZP po telefonu,ale mě osobně to přijde trochu podivné...
Zaznamenáno
honza3333



Karma: -24
Příspěvků: 676


« Odpověď #3 : Duben 24, 2016, 05:57:32 pm »

Nechapu proc by melo byt dite pojisteno u AOK a zije v cesku. Lidi vy se nekdy zabyvate takovyma pi... az z toho prechazi zrak. Fakt by nekdy neuskodilo trochu toho logickeho mysleni....
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #4 : Duben 25, 2016, 10:19:14 am »

Nechapu proc by melo byt dite pojisteno u AOK a zije v cesku. Lidi vy se nekdy zabyvate takovyma pi... az z toho prechazi zrak. Fakt by nekdy neuskodilo trochu toho logickeho mysleni....
Jendo, když někomu někdo tvrdí, že má povinnosti a člověk neví, tak se holt zeptá. A nic jiného tady Bramburka zatím neudělala a nevidím na tom nic zlého.
Takže bych navrhoval, když nemáš co poradit...víš jak Mrknutí
Ty seš vždycky tak hustej, se vším rychle hotovej, kdyby to člověk neprokoukl, skoro by ti chtěl závidět.
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
Bramburka



Karma: 0
Příspěvků: 3


« Odpověď #5 : Duben 25, 2016, 04:49:20 pm »

To kleena: Děkuji,lépe bych se nevyjádřila. Úsměv)

 Ono je to těžký - každý mluví něco jiného a člověk pak nakonec neví nic.. Přiznávám - logicky mi to nešlo dohromady, ale ouředníci Vám občas dokážou vydlabat i díru do hlavy..

Takže děkuji všem za názory Úsměv Mějte krásný den
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | © Socrates.cz 2024


spolujizda | Autostop.pl | Autostop.sk | Zahnarzt München