Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Mnichov | Německo | Nizozemsko | Lucembursko | Rakousko | Španělsko | Švýcarsko | USA
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1] 2 3 4 5   Dolů
 
Autor Téma: Život matky s dítětem v Mnichově  (Přečteno 312622 krát)
Kimi Groot



Karma: 0
Příspěvků: 9


« : Červenec 22, 2016, 01:28:00 pm »

Pěkný den všem,
přestěhovala jsem se za přítelem do Mnichova s mojí rok a půl letou dcerou.
A hledám toho víc - práci od podzimu na nějaký částečný úvazek, ideálně do kuchyně (v Praze jsem pracovala v několika restauracích, většinou víc zaměřených na vege, vegan, makrobio, ale teď na tomto netrvám. Každopádně spíš něco zajímavého.)
S tím spojené hlídání nebo školku pro malou.
Taky se chceme přestěhovat z Obergiesingu někam jinam, kde je to trochu klidnější a malinko větší než náš nynější přítelův pracovní mikrobyt. Podmínka je, že aby si to on mohl dát do účetnictví, nesmí to být celkově víc než 1000 euro. Chm...
 
Ráda se taky poznám s dalšími lidmi, je mi 27, ráda bych zase občas chodila lézt nebo někam na ferratu, dcerka taky potřebuje nějaký kamarády... a taky hraju na baskytaru a chybí mi moje kapela... Ve volným čase teď zdokonaluju němčinu, ale mluvím i plynně anglicky a teď v létě trávíme dost času u vody.

Jo a sháním kolo Úsměv


Mějte se krásně.

Kimi
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #1 : Červenec 22, 2016, 02:06:15 pm »

Když už zmiňuješ Obergiesing a pokud jsi na něj ještě nenarazila - v tomto zařízení se občas koná česká snídaně a i mimo tyto srazy tam lze narazit na několik českých duší, které rády poradí: http://www.muetter.de/
I ty děti se tam najdou Úsměv My máme 6+4.

Kolo zkus pohledat například zde https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-81539/damen-fahrrad/k0l6427 či http://www.quoka.de/qmca/search/search.html?search1=damen%20fahrrad&city=81539&citycodes=123976%7C81539%7CD%7CM%C3%BCnchen%20Obergiesing%7C5358%7C860%7C25%7C149010

Větší byt za 1000 EUR je dnes bohužel spíše na hranici utopie, zvlášť, když nemá být někde na rušné křižovatce a okolí má být trochu příjemné pro děti.
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
Kimi Groot



Karma: 0
Příspěvků: 9


« Odpověď #2 : Červenec 22, 2016, 02:39:55 pm »

Děkuju, kleena, tenhle podnik uz jsem poznala, obcas tam i zajdeme.  Vy bydlite nekde pobliz?

S tim bytem si me teda nepotesila...ale nejak moc moznosti nemam.... tim vetsi myslim neco vetsiho nez 1+1 co má asi 30m.... --- tedy cokoliv vetsiho beru... u nejaky min rusny ulice...

Zaznamenáno
Alterego



Karma: -14
Příspěvků: 66


« Odpověď #3 : Červenec 22, 2016, 09:46:48 pm »

Asi jsem trochu staromodni, ale není zajištění odpovídajícího bydlení spíše akutní úkol pro tvého přítele, když už si tě přistěhoval ? S dítětem potřebujete 3-Zimmerwhg., s trochou štěstí se kalt do 1000 € vejdete, nikoli však warm. Je ti dál jasné, ze pronajímatelé jednoznačně upřednostňují páry či single bez dětí ? No přeji hodně štěstí, München je ale pro mladé sociálně slabší rodiny krutý.
Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #4 : Červenec 23, 2016, 06:00:25 am »

Asi jsem trochu staromodni, ale není zajištění odpovídajícího bydlení spíše akutní úkol pro tvého přítele, když už si tě přistěhoval ? S dítětem potřebujete 3-Zimmerwhg., s trochou štěstí se kalt do 1000 € vejdete, nikoli však warm. Je ti dál jasné, ze pronajímatelé jednoznačně upřednostňují páry či single bez dětí ? No přeji hodně štěstí, München je ale pro mladé sociálně slabší rodiny krutý.

Třeba ho přítel shání taky Mrknutí

Ano centrum Mnichova a velmi blízké okolí je drahé.
A nové smluvy předraženou realitou....
S milionem podmínek. ..
Na druhou stranu o kousek dál,  v dosahu vlaku, busu, auta...

Tady u nás,  včetně mé přítelkyně, je 6-10 mamin aktivně se denne scházejícich s dětmi do 4let...
V dosahu Mnichova...
Se zcela jiným nájemným i přesto o jak drahé městečko jde...
O okolí ani nemluvím..
Zaznamenáno
Alterego



Karma: -14
Příspěvků: 66


« Odpověď #5 : Červenec 23, 2016, 11:25:49 am »

Není mi známa žádná obec v Grossraum München, tj. V dosahu S-Bahn, kde by bylo " zcela jiné" Miete. Všude je zhruba stejně draho, staci pohled do jakéhokoli plátku s immo-inzeraty. Čili tvrdím, ze nám vypravis trochu ničím nedolozene bludy. Levnější muže byt nájem mimo S-Bahn, ale pak potřebuješ zase automaticky dvě auta, takže si opět moc nepomuzes. Tu zmínku o scházejících se maminach jsem nepochopil. Jak to souvisí s nájmem ?
Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #6 : Červenec 23, 2016, 02:04:04 pm »

Není mi známa žádná obec v Grossraum München, tj. V dosahu S-Bahn, kde by bylo " zcela jiné" Miete. Všude je zhruba stejně draho, staci pohled do jakéhokoli plátku s immo-inzeraty. Čili tvrdím, ze nám vypravis trochu ničím nedolozene bludy. Levnější muže byt nájem mimo S-Bahn, ale pak potřebuješ zase automaticky dvě auta, takže si opět moc nepomuzes. Tu zmínku o scházejících se maminach jsem nepochopil. Jak to souvisí s nájmem ?

S nájmem to souvisí jen částečne, ale dotaz tazatelky byl o něco obsáhlejší, než je  jen nájemné. .. Mrknutí

Vidíš-li v tom bludy O.K.Smích
Já mohu prodávat jen jak sem nakoupil... Mrknutí
Od prosince se k nám do města (na S-Bahnu) přistěhovali přátele ze vzdálenějších končin a jelikož jde o seriózní par s dítětem, holky se téměř denne vidí, my chlapi jen občas, ale nemam důvod nevěřit ze mají VČETNĚ záloh na vodu a teplo,  780,- €... Předchozí nájemníci se do těch záloh vešli bez doplatku...
A takových znám více Mrknutí
Vlakem nebo autem sem na ZOB v centru za 30-35min...
Fura lidi jezdí makat do centra tímhle způsobem. ..
Příroda, téměř vesnicky klid... Úsměv
Zaznamenáno
Alterego



Karma: -14
Příspěvků: 66


« Odpověď #7 : Červenec 23, 2016, 04:04:29 pm »

Nedoložil jsi vůbec nic.. Kromě obecných nic neříkající útržků vět. Vypiš město, vzdálenost od Konkrétní stanice S-bahn, velikost, vybavenost a staří bytu, kdy proběhla poslední rekonstrukce, atd
Pokud tohle neuvedeš společně s výši najmu pro m2. jsi tady za troubu a kromě zaspamovani neprinasis vůbec žádnou hodnotu ke čtení. Mimochodem styl jakým potíš svoje nesrozumitelné  příspěvky nejen pod tímto článkem leccos osvětluje. A jsem si jist, ze se konkrétní odpovědi opět nedočkáme.
Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #8 : Červenec 23, 2016, 05:35:03 pm »

Nedoložil jsi vůbec nic.. Kromě obecných nic neříkající útržků vět. Vypiš město, vzdálenost od Konkrétní stanice S-bahn, velikost, vybavenost a staří bytu, kdy proběhla poslední rekonstrukce, atd
Pokud tohle neuvedeš společně s výši najmu pro m2. jsi tady za troubu a kromě zaspamovani neprinasis vůbec žádnou hodnotu ke čtení. Mimochodem styl jakým potíš svoje nesrozumitelné  příspěvky nejen pod tímto článkem leccos osvětluje. A jsem si jist, ze se konkrétní odpovědi opět nedočkáme.

Ano, ano, to me píses asi po čtvrté...
A Tvůj styl zas osvětluje něco jiného. ..
Ale sprostý byt k chudakum nechci...
Tedy jen chytrolin Mrknutí který napsal ve svem prvním ,,hodnotnem" příspěvku furu podnětných informací. ..
 Škleb Smích Škleb

76m2, po rekonstrukci,  WinibaldStrasse,  Wolfatshausen
250m na nádraží S7 S-Bahn

A dalších 6rodin s podobnými podmínkami,  rozhodne do 1000€ warm, což jsem ale nepsal Tobě,  ale tomu kdo o to má zájem. ..
Zaznamenáno
Alterego



Karma: -14
Příspěvků: 66


« Odpověď #9 : Červenec 23, 2016, 07:14:45 pm »

No vidis, jak ses krasne usvedcil z fabulaci (= kecani).
 Jen letmy pohled do immoscout24 v uvedene lokalite Wolfratshausen (uplne posledni stanice na S7) nam prozradi, ze se ctyri z peti aktualnich nabidek bytu 65-80 m² pohybuji na urovni 11 €/m² kalt, pata s evidentne zasmradlou koupelnou ze 70-tych let atakuje 10 €/m². Cili shrneme-li to, relevantni informace o mesicnich nakladech na byt 73 m² uzitne plochy zni: min. 730 € holy najem, ca. 200 € vedlejsi naklady (2 dospeli, jedno batole), 50 € parkovaci misto, v sume tedy nejmene 980 €. K podpisu smlouvy je nutno dale pocitat s kauci vybiranou nejcasteji hotove ve vysi 3 MM, cili 2.190,- €.
Vitej v realnem svete.

PS. Vsimni si, ze normalnim lidem staci na konci vety jedna jedina tecka.
Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #10 : Červenec 24, 2016, 06:38:23 am »

Aha...  Smích
Tim se VŠE vysvětluje.
A to jsi ještě zapomněl na provizi makléře a taky na to, že 3 z tech 5 bytu jsou v nabídce už více než půl roku. ..
A nikdo je nechce... Mrknutí

Něco me říka, že tazatelka s partnerem umí zavolat makléři taky a ze důvod proc se ptala tady, je jiný. ..

Ne všechno co je na internetu je i reálný svět Mrknutí

Možná je lepší i jiný než jen letmý pohled, nejdražší byt který osobně znám od jiných našich znamych je 1100,- € WARM ALE ! Ten byl kolaudován 11/2014, v ceně je garáž a je to mezonetový byt 85qm s výtahem a obrovskou terasou.

Mas v te realitě malinko zmatek Úsměv

Na zaver te trapne vymeny nazoru.
Kde jsi Ty vymyslis a hledáš na netu a já psal o reálných existujicich nájemních smlouvach Čechů a Slováků.
Naše nájemné 470 jsem ani neuváděl (bez kauce a provize, platíme už jen elektriku a topeni), protoze to objektivní NENÍ a má spousty ALE....  přesto i takové lze najít...

Vítej v reálném světe nás ostatních. .. Mrknutí





« Poslední změna: Červenec 24, 2016, 06:41:08 am od jirike » Zaznamenáno
Kimi Groot



Karma: 0
Příspěvků: 9


« Odpověď #11 : Červenec 24, 2016, 11:42:11 am »

Dekuji za vechny informace, a nehadejte se tolik.
Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #12 : Červenec 24, 2016, 12:38:50 pm »

Dekuji za vechny informace, a nehadejte se tolik.

To není hádání Mrknutí
Naštěstí jsou vlastnosti Čechů v zahraničí vesměs pozitivní.
Pomáhají si navzájem, neuráží se a neponižují.
Nemají potřebu si navzájem lhat.
Nemachruji na ostatní, nevadí jim vydrbat zasmradlou koupelnu ze 70.let a nebo si pomůžou navzájem z ni udělat novou... Úsměv v rámci možností...
Někdo opravuje počítače, někdo zas šťoura v elektrice...
Jiný hrabe v motorech...
A někdo třeba ví o volnem byte.

Jsme Česi ne... ? Úsměv
« Poslední změna: Červenec 24, 2016, 12:46:11 pm od jirike » Zaznamenáno
Kimi Groot



Karma: 0
Příspěvků: 9


« Odpověď #13 : Červenec 26, 2016, 10:30:11 am »

Krasne pozitivni nakonec, tak ja jdu hledat.
Zaznamenáno
rudo



Karma: -112
Příspěvků: 1466


« Odpověď #14 : Červenec 26, 2016, 10:40:55 am »

Kimi - dobra rada - na tieto veci sa ziadnu konkretnu "radu" na internete nedozvies ;_)

preco by mal niekto prenajimat kvalitny a ziadany byt lacno ? ;_)
Zaznamenáno
Stran: [1] 2 3 4 5   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | © Socrates.cz 2024


spolujizda | Autostop.pl | Autostop.sk | Zahnarzt München