Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Mnichov | Německo | Nizozemsko | Lucembursko | Rakousko | Španělsko | Švýcarsko | USA
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Skusenosti s autodopravcami na trase DE-SK  (Přečteno 104386 krát)
blondakke



Karma: 0
Příspěvků: 2


« : Červenec 26, 2016, 07:18:56 pm »

Ahojte,

ake mate skusenosti s autodopravcami na trase DE-SK, resp. ktoru spolocnost by ste doporucili?

Nedavno sme prvykrat vyuzili autodopravu na trase Mnichov - KE, konkretne "Preprava osôb Slovensko - Mníchov a späť Tomaš Obšut" (dopravaosobmnichov), a bohuzial v nasom pripade boli nesplnene podmienky od zaciatku az do konca. U tohto dopravcu je potrebne pocitat s moznostou, ze prepravca odvaza ''stalych zakaznikov'' aj hodinu mimo trasu, bez informovania ostatnych cestujucich. Okrem toho v nasom pripade predal dopravca vodicom nespravnu adresu vyzdvihnutia,co sposobilo dodatocne meskanie a po reklamacii to bolo oznacene ako nasa chyba. Nasledne doslo na Slovensku k dopravnej nehode, pricom nebolo zabezpecene nahradne vozidlo, ale pokracovalo sa s prasknutym prednym sklom.
Tomuto prepravcovi ocividne nejde o spokojneho zakaznika, ale len o splnenie si svojej povinnosti prepravit osobu z bodu A do bodu B bez ohladu na sposob a na cas, ktory to trva.

Sluzby tohto prepravcu sme vyuzili prvy a poslednykrat a neodporucame ho v pripade, ze hladate spolahliveho a bezpecneho prepravcu.

Budeme radi ak sa s nami podelite o skusenosti s inymi prepravcami, aby sme si nabuduce mohli lepsie vybrat.

Vdaka za tipy.
« Poslední změna: Srpen 04, 2016, 09:25:59 pm od David » Zaznamenáno
88barbie



Karma: -71
Příspěvků: 422


« Odpověď #1 : Červenec 26, 2016, 10:38:01 pm »

Ja som mala s niektorými tiež dosť zlé skúsenosti, ale už mená neviem.
Každopádne, ak si dohadujete stretko alebo vyzdvihnutie, skuste sa pýtať v telefone nasledovne:

1. Zastavuje vodič pravidelne na cik-pauzy?
2. Má v aute funkčnú klímu? (v prípade leta dosť dôležité)
3. Vezie nejakého človeka, ktorému slúbil, že stihne následný vlak napr. v Míchove? (toto sa mi stalo a cikpauzu som si musela vyslovene vynútiť, nechceli vôbec zastavit, lebo jednej pani slúbili, ze stihne vlak v Mnichove a kedze sme sa na A1 dostali do zapcy, tak mali "meškanie")
Dalej mi nenapada, mam za sebou dosť ťažký pracovný deň, ak ma napadne neskôr ešte niečo, doplním.
« Poslední změna: Červenec 29, 2016, 05:02:17 am od 88barbie » Zaznamenáno
dvasrubky



Karma: 1
Příspěvků: 1


« Odpověď #2 : Srpen 04, 2016, 08:39:05 pm »

Nedá mi zareagovať na túto tému. S pánom Obšutom, ako autodopravcom, som začal cestovať, ked sa ešte len rozbiehal a mal som s ním len tie najlepšie skúsenosti. Tie však skončili dňom 1.júla 2016. Mesiac dopredu, začiatkom júna som si záväzne, citujem ešte raz ZÁVAZNE objednal prepravu mojej dcery s manzelom a dve malé (2r. a 4r.) vnúčatá z Nemecka na Slovensko. 1.júl je veľmi zlý deň a preto som to objednával zavčasu. Prišiel mi obratom mail o cene prepravy a do dňa odjazdu už nebola žiadna komunikácia. 1. júla ráno som zavolal pána Obšuta, kvôli potvrdeniu odvozu no ten o ničom nevedel a odkázal ma na dispečerku. Následné 2 hodiny už nedvíhal telefón. Až tesne pred obedom sa dispečerka uráčila poslať mail, že žiadny odvoz nebude. To som bol už pred kolapsom a strašne ťažko by sa mi opisovalo to sklamanie a bezradnosť.
Evidentne sa p. Obšutovi darí. Má dispečerku (možno manželku, dcéru???) a je mu absolútne už teraz jedno, či si niekto záväzne objednal odvoz. Hlavne, že sa mu naplnilo auto a zaplatilo.
Nuž aj o tom je Slovensko a jeho podnikatelia.
Vážený pán Obšut!!! Vy si nikdy nedokážete uvedomiť do akých problémov ste ma dostal. Vy si túto moju reakciu (ktorá nie je jediná) určite nájdete. Aj vám sa raz ten krčah rozbije! Z celého srdca si prajem aby sa to stalo čo najskôr, aby ste nemohli ďalej podvádzať slušných ľudí. A čo najrýchlejšie sa zbavte vašej neschopnej dispečerky.
No a na záver = ŽIADNA PREPRAVA S OBŠUTOM - UŽ NIKDY=
Zaznamenáno
covergirl



Karma: 6
Příspěvků: 106


« Odpověď #3 : Srpen 10, 2016, 11:06:22 am »

Ahoj,

ja som tiez zostala v poslednej dobe sklamana, so sa tyka cestovania s "podnikatelmi" v 9-miestnych autach. Vobec sa neotazuju podaktori informovat na telefone, ze cestou na Slovensko zbieraju kade-tade po Rakusku opatrovatelky, ktore su vyzdvihnute samozrejme priamo pred domom. Je uplne jedno, v akej diere to je. Naposledy som mala moznost uzit si okruznu cestu v okoli Passau, lazy, polne cesty, lesne cesty, kde sme este na Bauernhofe stali asi pol.hod., kym sa dotycna dobalila a rozlucila s rodinou.
A to este nehovorim, ze som bola nalacno a skoro som sa z tych zakrut povracala, kedze som ratala s tym, ze ideme rovno po dialnici a na prvej zastavke si na pumpe nieco kupim.
Stalo sa mi to u 2 znamych prepravcov, ktorych nebudem menovat.
Treba sa naozaj na telefone popytat na vsetko podrobne, hlavne co sa tyka trasy.
Teraz som presla na Flixbus cez Vieden. Cesta mozno trva o 2-3 hod. dlhsie, ale autobusy su pohodlne, maju wlan, robia pravidelne prestavky a jedna cesta vyjde Mnichov-Ba 25e.
 

Zaznamenáno
zuzanka64



Karma: 0
Příspěvků: 1


« Odpověď #4 : Listopad 24, 2016, 01:51:22 pm »

Ja cestujem s prepravou Tomaš Obsut často a možem povedať že su najlepsou prepravou DE-SK som rada ze ma vedia vyzdvihnut v nemecku na adrese aj ze maju nocne jazdy z DE a ráno som uz doma, jeho soferi su taktiez super a stale dvaja koli bezpecnosti. Jedina preprava s ktorou nemam stresy pred cestou, urcite ich odporucam, ani moji znami a kolegovia nemali ziadnu zlu skusenosť. chodievam s ich prepravou, ak nahodou nemaju volne miesto nestalo sa mi aby mi neporadili alebo sami nenasli miesto u ineho prepravcu. Ďakujem im velmi pekne.
Zaznamenáno
nanuk



Karma: -69
Příspěvků: 634


« Odpověď #5 : Listopad 24, 2016, 11:31:53 pm »

Ja som si tiež vyskúšal prepravu 9 miestnymi dodávkami,šoféri mladí,môžem povedať,že so šťastím sme absolvovali cesty,lebo len dvakrát som to skúsil a radšej si odvtedy priplatím a dám sa odviezť osobným autom,kde moje želanie je vždy splnené a nejazdíme po adresách kade tade,prestávky ako chceme,komfort,spanie v pohode.Okrem toho sme dvakrát skoro nabúrali,lebo šoféri často používali mobil  a jazda bola vyslovene nebezpečná.V 9 miestnom je to vždy lotéria s kým cestujete a kto alebo koho budú kde vykladať.A môžem povedať,že aj tu platí,za spoľahlivosť,kvalitu služby a hlavne bezpečnosť sa platí.
Zaznamenáno
nanuk



Karma: -69
Příspěvků: 634


« Odpověď #6 : Listopad 24, 2016, 11:36:29 pm »

Kvalita dopravy je závislá samozrejme aj od ceny.Ľudia chcú čo najlacnejšiu a tak sa dopravcovia medzi sebou predháňajú znižovaním cien a rôznymi zľavami pre verných zákazníkov.Ale v konečnom dôsledky je to o cene.Ako pri jedle: Môžete sa najesť kuracích pŕs z Číny,ktoré sú lacné a môžete sa najesť kuracích pŕs z domáceho voľného chovu,ktoré neboli zmrazené pol roka.Samozrejme aj cena je iná.Ak niekto naháňa iba cenu,nesmie sa diviť,že chlapci jazdia a skúsený šofér sa za tie peniaze neposadí do tej dodávky pre 9 osôb.
Zaznamenáno
Evčaaa



Karma: 0
Příspěvků: 36


« Odpověď #7 : Listopad 28, 2016, 03:14:40 pm »

Dobrý deň, nehnevajte sa na mňa, ale musím reagovať na vašu sťažnosť. Cestujem do Mníchova, už 7rokov každý mesiac a vyskúšala som autobosové spoje,aj prepravcov veru dosť a mám čo porovnávať...ale na Tomaša Obšuta = nedám dopustiť.../hoci,nikto z nás, nie je bez chyby/ aj jeho dispečerka sa už v objednávkach a informovaní výborne zapracovala. a že nás vyzdvihuje na adresách, je to na nete v jeho ponuke, že za príplatok = to poskytuje....
želám Tomašoví veľa, veľa spokojných zákazníkov, a nie takých, ktorý aj nás cestujúcich v aute obťažujú svojími nepochopiteľnými požiadavkami,hádkami so šofermi a nadávkami. Eva
Zaznamenáno
Lenke



Karma: -19
Příspěvků: 909


« Odpověď #8 : Listopad 29, 2016, 08:52:42 pm »

Co to tady čtu, tak Obšutovi řidiči budou na silnici pěkný řezníci, a lidi, kteří by si v autobuse rádi pospali, s jistotou, že jedna dvě zastávky na čúrání budou, mají smůlu.

Kolik stojí jedna cesta München <--> Košice ?
Zaznamenáno
pavol 82



Karma: 0
Příspěvků: 1


« Odpověď #9 : Prosinec 12, 2016, 12:02:09 pm »

 Mrknutí Ja musím povedať že s prepravou Obšut som veľmi spokojný, tak každý sme iný, treba vyskúšať, nech si každý nájde pre seba tú top, pre mňa sú top oni  Mrknutí
Zaznamenáno
tomasddk



Karma: 1
Příspěvků: 2



WWW
« Odpověď #10 : Leden 12, 2017, 02:29:39 pm »

Pekný deň prajem, rád by som sa podrobne vyjadril k príspevku zo dna  26.7. 2016, 07:18:56 pm. Keď s nami daná pani cestovala  dala vyzdvihnúť na adrese ktorú nám dala ona a ani nie celu kompletnú, sami sme si museli adresu vyhľadať ešte v deň cesty kedy je už cesta naplánovaná a nasmerovaná menila podmienky cesty, kde sme sa snažili pre ňu nájsť východisko. Stále na nás tlačila aby dostala nejakú zľavu aj keď s nami cestovala úplne prvý krát. Pani docestovala na slovensko až potom sa obťažovala povedať že nestihla termín u lekára. Moj osobný názor je taký že ak idem na viac ako 10 hodinovú cestu dopravca musí mať už pri objednávaní zákazníka informácie o tom že niekto ma niekde nejaký termín a podľa toho my tým pádom danú prepravu prisposobujeme a plánujeme. Keď som so sťažovateľkou telefonoval a riešil danú situaciu stále jej šlo o vrátenie penazí a tiež vravela že jej mamka cestovala 14 hodín čo nie je pravdou. Ihneď som skontroloval naše GPS zariadenie v aute kde mi ukázalo že jej cesta trvala 11 hodin a 32 minút bola by v mieste bodu vystupenia skor ak by nám jedno auto svojimi železnými prútmi na vlečke nevošlo do cesty a nepoškodilo čelné sklo, prasknutím na strane spolujazdca, nie vodiča. Sklo bolo len prasknuté v rozsahu 30 krát 30 centimetrov v tomto prípade dopravca nemusí zabezpečovať druhe vozidlo keďže poškodenie skla nie je v zornom poli vodiča. Túto situáciu sme museli riešiť so šoférom auta ktorý nám poškodil čelné sklo a tak ste tam stali spolu 27 minút. Vždy pri nasej objednávke je každý cestujúci informovaný ráno sms spravou pred večernou cestou o čase vyzdvihnutia a plus je im posielané t.c. na na firemný mobil na priamy a stály kontakt s vodičmi koli prípadným zmenám času a podobne. Danej Pani sme ponúkli že ma pravo na reklamáciu písomnou formou na ktorú  jej do 30 dni odpovieme. Samozrejme odmietla a chcela stále riešiť len peniaze. Z našej strany preprava bola vykonaná zo všetkými podmienkami, ktoré musíme dodržiavať. Nemýľte si prosím tuto prepravu s niečim iným, sme to iste ako sú vlaky, lietadlo či autobus a tiež majú občas závady, meškania a iné podobné veci.Nikto zo strany zákazníkov si nevie predstaviť  ako je zložité plánovať cesty keď zákazníci neustále menia miesto nástupu, výstupu, dátumy ciest, odhlasujú sa na poslednú chvíľu, či iné podobné veci snažíme sa každému vychádzať v ústrety no nie je to vždy možné. Sme taktiež iba ľudia. Prajem Vám všetko dobré, s pozdravom Tomas Obsut
« Poslední změna: Leden 12, 2017, 02:51:04 pm od tomasddk » Zaznamenáno

Ďakujem, tešíme sa na spoločnú cestu, verím že budete spokojný. Od 1.2.2017 do 31.3.2017 zmena cenníka Úsměv www.dopravaosobmnichov.sk
tomasddk



Karma: 1
Příspěvků: 2



WWW
« Odpověď #11 : Leden 13, 2017, 03:59:51 pm »

Nedá mi zareagovať na túto tému. S pánom Obšutom, ako autodopravcom, som začal cestovať, ked sa ešte len rozbiehal a mal som s ním len tie najlepšie skúsenosti. Tie však skončili dňom 1.júla 2016. Mesiac dopredu, začiatkom júna som si záväzne, citujem ešte raz ZÁVAZNE objednal prepravu mojej dcery s manzelom a dve malé (2r. a 4r.) vnúčatá z Nemecka na Slovensko. 1.júl je veľmi zlý deň a preto som to objednával zavčasu. Prišiel mi obratom mail o cene prepravy a do dňa odjazdu už nebola žiadna komunikácia. 1. júla ráno som zavolal pána Obšuta, kvôli potvrdeniu odvozu no ten o ničom nevedel a odkázal ma na dispečerku. Následné 2 hodiny už nedvíhal telefón. Až tesne pred obedom sa dispečerka uráčila poslať mail, že žiadny odvoz nebude. To som bol už pred kolapsom a strašne ťažko by sa mi opisovalo to sklamanie a bezradnosť.
Evidentne sa p. Obšutovi darí. Má dispečerku (možno manželku, dcéru???) a je mu absolútne už teraz jedno, či si niekto záväzne objednal odvoz. Hlavne, že sa mu naplnilo auto a zaplatilo.
Nuž aj o tom je Slovensko a jeho podnikatelia.
Vážený pán Obšut!!! Vy si nikdy nedokážete uvedomiť do akých problémov ste ma dostal. Vy si túto moju reakciu (ktorá nie je jediná) určite nájdete. Aj vám sa raz ten krčah rozbije! Z celého srdca si prajem aby sa to stalo čo najskôr, aby ste nemohli ďalej podvádzať slušných ľudí. A čo najrýchlejšie sa zbavte vašej neschopnej dispečerky.
No a na záver = ŽIADNA PREPRAVA S OBŠUTOM - UŽ NIKDY=
    Reakcia na situáciu ktorú tu Pán popisuje- nedá mi nato nereagovať. Ako aj sám popisuje jeho objednávku sme riešili a samozrejme vyrátali cenu a poslali emailom Pán nám cenu nepotvrdil. Lebo ak by nám ju potvrdil okamžite mu posielame č. účtu na zálohu. Dovod je ten, že ak Vám niekto zruší  4 miesta v aute kde viete dať len 7 cestujúcich tak je to veľká strata. Ako už veľa našich cestujúcich vie, že keď sa u nás objednávajú viac ako 3 osoby naraz VŽDY požadujeme zaslať na náš účet zálohu na osobu vo výške 20 eur pred dvomi rokmi to bolo 15 eur na osobu, bez too NEREZERVUJEME takýto počet miest. Keďže nám pán objednávku nepotvrdil, cenu neodsúhlasil a zo skúsenosti a dlhoročnej praxe vieme že denne vybavujeme takéto objednávky kde po odoslaní ceny, už nekomunikujú a nie je v naších silách a možnostiach aby sme sa my sami vnucovali či cestu chcú absolvovať. Priemerný čas na vybavenie jedného zákazníka niekedy trvá 20 minút keby sme takto vybavovali zákazníkov nestihli by sme všetky objednávky včas vybavovať. Je jasné že si poviete že máme na to zamestnať  viacej ľudí, veľmi radi by sme to spravili, keby ste vy zákazníci boli ochotní viac platiť za cestovné.  Poslednú dobu ľudia len pýtajú samé zľavy. Nie je možné takýmto spôsobom realizovať túto prepravu za niekedy nezmyselne ceny. Tie auta si vyžadujú vysokú údržbu, vodiči svoje výplaty, ekonomické služby,  rôzne poistenia,  povolenia a licenčne poplatky ani si sami neviete predstaviť koľko si to vyžaduje financií. Môj názor na to je asi taký že keď zákazník ma záujem o prepravu je potrebne aby sa o svoju objednávku riadne zaujímal a komunikoval s danou spoločnosťou a postupoval podľa inštrukcií ktoré sú na web stránke, alebo sú podané telefonicky, emailom, sms správou, keďže daný zákazník takto nepostupoval, ešte raz sa opakujem ak zákazník nereaguje na cenovú ponuku ktorá mu je odoslaná nie je možné daného zákazníka vybavovať veľakrát keďže nevozíme celý rok len jeho ale kopec iných zákazníkov, ktorých roky vozím, vysoko si ich vážim a som im vďačný že svoje objednávky vybavujú včas a vedia že sa na mňa môžu spoľahnúť aj keď im odpoviem na sms správu aj o par hodín neskôr.
Pánovi prajem všetko dobré do Nového roka, ospravedlňujem sa za  vzniknutú situáciu, no necítim sa byť  za ňu zodpovedný. Prajem pekný deň.
Zaznamenáno

Ďakujem, tešíme sa na spoločnú cestu, verím že budete spokojný. Od 1.2.2017 do 31.3.2017 zmena cenníka Úsměv www.dopravaosobmnichov.sk
Lenke



Karma: -19
Příspěvků: 909


« Odpověď #12 : Leden 13, 2017, 11:21:18 pm »

Teď jsem jel na vánoce s ústečákama do Čech a s Bulharama nazpátek, tak se podělím:


U Čechů běžná česká kvalita ( člověk si nemohl na nic stěžovat, ale ani nic navíc nebylo ), u Bulharů jsem byl překvapen, že ten autobus byl čistý, ne zaneřáděný, jak by si člověk mohl myslet. Obě jízdy za 17 €, oproti 22 až 25 € u ostatních dopravců na této cestě ( především Češi a Němci: StudentAgency = RegioJet, Flixbus aj. ). Čas jízdy stejný - zhruba 4,5 hodiny.

Do Čech jsem jel v noci, ve tři ráno z Berlin, v sedm v Praze ( výborné na oběhání úřadů po Praze ), byl to autobus ze Švédska do Brna, zastávka mezi BLN a Prahou žádná ( ani v Dresden ne, což mne překvapilo - bylo příjemné, že se člověk mohl vyspat ), jen jsme na benzínce u Ústí vysazovali jednoho člověka, patrně proto, aby nemusel až do Prahy a potom zpátky do UL.
Bez komplikací nebo strkanic. Všechna sedadla obsazená ( před vánocemi ). Bez zastávek na čůrání, i když na požádání by možná jednu udělal.
Jen kuřácká prasata se na nádražích zase vyznamenala ( odzadu ): stála jako kravičky a volci poblíž dveří, a smrděla do autobusu. Mají tak vyuzený mozek, že jim to prostě nedochází.

Z Čech s Bulhary, z Florence ( Praha ), po poledni, v pět v Berlin, autobus jel ze Sofia do Berlin, většina posádky opět mezinárodní, i když bulharština byla častá, pohodlný, zastávek na čůrání dostatek - asi čtyři na těch 350 km. Dvě třetiny sedadel bylo obsazených ( spoj mezi svátky, z jihu na sever ).
Autobus ( snad povinně, nejspíše proto, že měl bulharskou SPZ = RZ ) stavěl hned za hranicemi na prvním odpočívadle, kde si nás prohlédli celníci = policajti, od některých si vyžádali pasy, vrátili, a jelo se dál.

Oba autobusy se záchodem, bez novin, internet na českém území bez hesla ( spojení špatné, ale stačilo to ), v Berlin jen s jedinou zastávkou, a to na ZOB ( oproti jiným přepravcům, kteří stavějí i na Südkreuz, Alexanderplatz a letišti Schönefeld ).
Jízdenky jsem si ( u svého dvorního dodavatele :-) nechal koupit přes internet, každá za ~ 450 Kč, a při nastupování do autobusu stačilo jen říci řetězec jízdenky; člověk ji ani nemusel mít vytištěnou. Ale pro jednání s cizinci je to vždy lepší - snáze se domluvíme.

Celkově jsem byl spokojený, ale kdybych takto měl jezdit každý týden, asi bych jezdil vlakem, protože je o něco pohodlnější ( a rychlejší ).
Zaznamenáno
88barbie



Karma: -71
Příspěvků: 422


« Odpověď #13 : Listopad 09, 2018, 10:17:14 pm »

Teraz som presla na Flixbus cez Vieden. Cesta mozno trva o 2-3 hod. dlhsie, ale autobusy su pohodlne, maju wlan, robia pravidelne prestavky a jedna cesta vyjde Mnichov-Ba 25e.
 



Flixbus je naozaj lepší ako títo "podnikatelia"!
« Poslední změna: Listopad 09, 2018, 10:27:30 pm od 88barbie » Zaznamenáno
88barbie



Karma: -71
Příspěvků: 422


« Odpověď #14 : Listopad 09, 2018, 10:23:48 pm »

Ja som si tiež vyskúšal prepravu 9 miestnymi dodávkami,šoféri mladí,môžem povedať,že so šťastím sme absolvovali cesty,lebo len dvakrát som to skúsil a radšej si odvtedy priplatím a dám sa odviezť osobným autom,kde moje želanie je vždy splnené a nejazdíme po adresách kade tade,prestávky ako chceme,komfort,spanie v pohode.Okrem toho sme dvakrát skoro nabúrali,lebo šoféri často používali mobil  a jazda bola vyslovene nebezpečná.V 9 miestnom je to vždy lotéria s kým cestujete a kto alebo koho budú kde vykladať.A môžem povedať,že aj tu platí,za spoľahlivosť,kvalitu služby a hlavne bezpečnosť sa platí.
Dobre napísané!
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | © Socrates.cz 2024


spolujizda | Autostop.pl | Autostop.sk | Zahnarzt München