Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Mnichov | Německo | Nizozemsko | Lucembursko | Rakousko | Španělsko | Švýcarsko | USA
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: AOK - Zdravotni pojisteni pro cleny rodiny  (Přečteno 47066 krát)
bohto



Karma: 0
Příspěvků: 6


« : Říjen 10, 2017, 12:56:16 pm »

Dobry den.
Rad bych se zeptal na vec ohledne zdravotniho pojisteni u AOK. Jsem zamestnanec u nemecke spolecnosti, rodina-manzelka,deti s trvalym bydlistem v CR. Nedavno mi postou prisel dotaznik, zda chci pripojistit cleny rodiny. Vim, ze na to je zakonny narok. Ale plati tento narok i pro rodinne prislusniky zijici mimo DE? Nevystavuji se tito prislusnici po vyplneni a odeslani dotazniku moznosti neosetreni/zruseni zdravotniho pojisteni v CR?
Diky za odpovedi.
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #1 : Říjen 11, 2017, 01:17:58 pm »

Tví rodinní příslušníci mají na pojištění v rámci toho Tvého nárok, ale upřímně, smysl  to dává jen tehdy, kdyby tu měli i chodit k doktorům. V ČR se sice s německým pojištěním dá chodit taky, dle pravidel jako domácí pojištěnec, prakticky je ale většinou vždycky někdo, kdo a to kouká, jakoby to viděl poprvé v životě.
A pozor, pokud se nic nezměnilo, musí být český občan nepřetržitě zdravotně pojištěn - zároveň ale nesmí být pojištěn vícekrát. V momentě, kdy německá pojišťovna Tvou rodinu přijme, musí si tito u české pojišťovny pojištění pozastavit.
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
bohto



Karma: 0
Příspěvků: 6


« Odpověď #2 : Říjen 16, 2017, 02:15:57 pm »

diky za odpoved. poslal jsem vyplneny jen nejaky obecny dotaznik, tak uvidime. kazdopadne diky.
Zaznamenáno
DOMINIKA4444



Karma: 0
Příspěvků: 16


« Odpověď #3 : Listopad 18, 2017, 12:21:39 pm »

dobrý den ...chtěla bych se zeptat...žiji s partnerem v německu on pracuje má pojištění ....mám já jako jeho partnerka narok na pojištění bez práce???druhá otázka nastoupila jsem do práce porve v německu a po dvouch dnech v práci jsem měla nehodu ne pracovní zlomeny kotník. Zaměstnavatel odeslal papíry pojištovně AOK že jsem u něj zaměstnaná....bude mi pojištovna platit ošetření pokud jsem byla zaměstnaná jen dva dny??výpověd jsem zatím nedostala.....a mám vubec nárok nanějakou nemocenskou?
Zaznamenáno
David
Zakladatel
*

Karma: 45
Příspěvků: 2556


:)


WWW
« Odpověď #4 : Listopad 18, 2017, 12:27:50 pm »

Ano, vice tady. Zajit na AOK.

https://www.aok.de/inhalt/familienversicherung/

https://zuwanderer.aok.de/startseite/gesund-in-deutschland/wer-ist-gesetzlich-versichert/familienangehoerige/
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | © Socrates.cz 2024


spolujizda | Autostop.pl | Autostop.sk | Zahnarzt München