Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Mnichov | Německo | Nizozemsko | Lucembursko | Rakousko | Španělsko | Švýcarsko | USA
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en

Stran: [1]   Dolů

Autor Téma: Co obnáší přihlášení na pracovní úřad?  (Přečteno 969 krát)
:-)

« : Únor 03, 2018, 10:02:03 am »

Ahoj všem,

ke konci března skončím ve své stávající práci v DE a půjdu se přihlásit na pracovní úřad v Německu. Máte někdo zkušenosti a mohli byste napsat, co je k tomu zapotřebí? Hlavně jaké papíry a potvrzení budu potřebovat a co dalšího po mně budou chtít. Mám bydliště v Německu a dosavadní pracovní poměr trval přes 5 let.
Zaznamenáno

« Odpověď #1 : Únor 04, 2018, 03:30:03 pm »

Děkuji za informaci. Takže kromě osobního dokladu a Meldbescheinigung nechtěli nic dalšího? Žádné potvrzení o době zaměstnání, o výši příjmu, pracovní smlouvu, výpověď apod.?

Trochu mě zaráží, že se máš přihlásit už 3 měsíce před ukončením prac. poměru. Snad se mě to netýká, když jsem měl smlouvu na dobu neurčitou. Navíc jsem se se zaměstnavatelem dohodl na dvouměsíční výpovědní době, takže bych teoreticky ani ty 3 měsíce předem nemusel vědět, že skončím.
Zaznamenáno
rudo

« Odpověď #2 : Únor 04, 2018, 06:13:35 pm »

trochu logiky - tie 3 mesiace znamena ze sa mas prihlasit, ak UZ VIES, ze budes o 3 mesiace nezamestnani, oni Ti vtedy mozu hladat pracu

samozrejme ak sa dozvies ze budes nezamestnany az dva mesiace predtym, tak sa prihlasis dva mesiace predtym ...
Zaznamenáno

« Odpověď #3 : Únor 06, 2018, 08:18:51 pm »

trochu logiky - tie 3 mesiace znamena ze sa mas prihlasit, ak UZ VIES, ze budes o 3 mesiace nezamestnani, oni Ti vtedy mozu hladat pracu

samozrejme ak sa dozvies ze budes nezamestnany az dva mesiace predtym, tak sa prihlasis dva mesiace predtym ...

No, já to sice vím asi tak rok a něco dopředu, ale přihlásit se půjdu až skončím a budu skutečně bez práce. Věřím že svět se nezboří, dovolenou si kvůli přihlášení na pracovní úřad brát nehodlám a úředníci logiku věci snad pochopí.
Zaznamenáno
rudo

« Odpověď #4 : Únor 06, 2018, 09:03:41 pm »

ale ved iste, prihlas sa kedy chces ... potom sem mozes napisat, ako to dopadlo ...
Zaznamenáno
Markus P.

« Odpověď #5 : Únor 08, 2018, 07:04:15 pm »

citace: "No, já to sice vím asi tak rok a něco dopředu, ale přihlásit se půjdu až skončím a budu skutečně bez práce. Věřím že svět se nezboří, dovolenou si kvůli přihlášení na pracovní úřad brát nehodlám a úředníci logiku věci snad pochopí."

Pri takovemhle postupu splaces pravdepodobne nad vysledkem (ale svet se pritom nezbori)...urednik tvoji "logiku veci" s nejvetsi pravdepodobnosti nepochopi, protoze (jak se domnivam a nekdo tady uz psal) pokud jiz vis, ze ti smluva vyprsi k urcitemu dni (treba pokud je smlouva befristet), jsi povinnen to nahlasit pracaku nejpozdeji 3 mesice pred vyprsenim smoluvy (jinak ti pracak nebude vyplacet tusim 3 mesice zadny penize). Takze jestli tam pujdes az budes skutecne bez prace, urednik te posle do haje s tim, ze pokud jsi vedel, ze ti vyprsi smluva, mel jsi to ve stanovene lhute nahlasit.
Pro vypoved podanou zamestnavatelem plati, ze to musis nahlasit nejlepe ihned, nejpozdeji tusim do 3 dnu po obdrzeni vypovedi, i kdyz samotna vypoved byla stanovena treba az za 2 mesice.
Ver tomu, ze urednik tvoji logiku veci nepochopi - naopak se bude radovat, ze nemusi zase jedne ovecce vyplacet 3 mesice penize (kazdej setri, ze jo, pracak taky) jen proto, ze se ovecka neseznamila se zakony. Takze hybaj na pracak jeste ted a necekat na to, az budes "skutecne bez prace".
Zdravi M.
« Poslední změna: Únor 09, 2018, 05:03:16 pm od Markus P. » Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru

Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | © Socrates.cz 2014

lern | englisch lernen| französisch lernen| italienisch lernen| tschechisch lernen| kroatisch lernen| schwedisch lernen| amerikanisches englisch lernen| sprachkurs shop| dänisch lernen| serbisch lernen| russisch lernen| sprachenlernen24 shop| polnisch lernen| niederländisch lernen| Sprachkurse| Kindersprachkurse| sprachen lernen online| spanisch sprachkurs| türkisch lernen| portugiesisch lernen| norwegisch lernen| spolujizda | Autostop.pl | Autostop.sk