Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Mnichov | Německo | Nizozemsko | Lucembursko | Rakousko | Španělsko | Švýcarsko | USA
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Kurz nemciny - dohady s urady  (Přečteno 59060 krát)
Mrlicek



Karma: 0
Příspěvků: 1


« : Duben 19, 2018, 01:19:22 pm »

Zdravim vsechny krajany Úsměv

Pred mesicem a pul jsem se pristehovala do Berlina jako cerstve vystudovana psycholozka s urovni nemciny B1. Avsak pro praci potrebuji B2. Jelikoz jsem dostudovala v lednu a tim padem v poslednich letech nemam odpracovany 1 rok, nemam narok na davky, coz chapu.

Avsak cemu nerozumim, je to, jestli mam narok na proplaceny kurz nemciny, bez ktereho nemohu zamestnani vykonavat. Podle informaci na internetu ano. Moje nemcina neni 100% a posilaji mne z uradu na urad, kde uz nevim, co jim mam rikat.  Mate s timto nekdo zkusenost? Pripada mi, ze kdyz slysi, ze neumim moc dobre nemecky, tak mi automaticky nechteji vyhovet! Jsem mirne zoufala, nevim, co delat.

Dekuji predem za odpovedi...

Mrlicek
Zaznamenáno
jel1



Karma: -1
Příspěvků: 23


« Odpověď #1 : Duben 19, 2018, 05:42:46 pm »

zdravim, podle ktere informace na internetu mas na to narok?  Nemuzes dat nejaky odkaz? Protoze pokud vim tak Ti to mohou zaplatit ale jako EU cizinec narok Nemas.......a Berlin je proste Berlin
Zaznamenáno
ehw



Karma: 0
Příspěvků: 37


« Odpověď #2 : Duben 24, 2018, 11:55:06 pm »

mě dali poukaz na levné jazykove kurzy v integračním migračním
http://www.bamf.de/DE/Startseite/startseite-node.html
dlouho to trvalo
ale pomohlo
Zaznamenáno
mormartina



Karma: -24
Příspěvků: 145


« Odpověď #3 : Duben 25, 2018, 10:11:24 am »

Domnivam se, na jazykovy kurz , jehoz platbu by prevzaly urady, narok nemas, a to prave z duvodu, ktery jsi sama uvedla - totiz odpracovany minimalne jeden rok v Nemecku. To znamena, ze si jej budes muset zaplatit sama a eventualne pote, az najdes praci, pozadat zpetne o uhradu u Jobcenter podle mista bydliste, kde budes hlasena. Zrejme ti proplati pouze polovinu, ale aspon neco. Dost me take prekvapuje, ze na cinnost psychologa by ti melo stacit B2; rekla bych, ze po tobe budou pozadovat C1; koneckoncu se jedna o odborne rozhovory s klienty, kde muze hrat vyznam slova velkou roli, stejne tak jako v medicine; ale mohu se samozrejme mylit.
Zaznamenáno
jel1



Karma: -1
Příspěvků: 23


« Odpověď #4 : Duben 26, 2018, 07:50:36 am »

Proto jsme se ptal ale pokud vim to mohou urady rozhodnout jinak, mohou ale nemusi. Jinak B2 vyzaduji vseobecne v Gesundheits a Krankenpflege..... nejak se me take nechce uverit ze to pro Psychologa staci ale.... na druhe strane u meho pritele pracuji v Altenpflege damy ktere se neumi domluvit  v nemecine ale kdyz chybi lide.....

Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | © Socrates.cz 2024


spolujizda | Autostop.pl | Autostop.sk | Zahnarzt München