Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Mnichov | Německo | Nizozemsko | Lucembursko | Rakousko | Španělsko | Švýcarsko | USA
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Dovoz auta ze Switz. do CR  (Přečteno 36169 krát)
mall



Karma: 0
Příspěvků: 1



« : Září 28, 2008, 03:20:51 pm »

Zdarec, uvazuju o dovozu auta ze svycarska a chtel by se zeptat jestli s tim mate nekdo zkusenosti... napr. co se tyka cla, prevozni znacky. Uvazoval sem taky o tom ze bych si ho zde koupil na leasing a pak provozoval u nas, je to mozne? Ma s tim nekdo zkusenost?
Diky
Zaznamenáno
charlie.vs



Karma: 0
Příspěvků: 3


« Odpověď #1 : Duben 04, 2009, 12:00:28 pm »

zdar,uz jsi to nejak vyresil s tim autem???
Zaznamenáno
tommy.t



Karma: 3
Příspěvků: 48



« Odpověď #2 : Leden 30, 2010, 07:55:19 pm »

Čau kluci.Asi před 5-6 rokama jsem pracoval ve Švýcarsku,kanton Zürich.Chystám se sem zpátky,tak brouzdám na těchto stránkách.Ale to už odbočuju.Zpět k autům.Koupil jsem auto z bazaru.Musel jsem ho nechat převést do Servisu(na svoje náklady).Jet s tím nemůžete,značky vám zatim nikdo nedá.V servisu ho musí důkladně prohlédnout,jestli je schopný ujet takovou dálku.Pak vám dají papír,že je schopný.Pak s tím papírem jdete na patřičný úřad,tam zaplatíte převozní značky,který vám dají.Pak zpět do servisu a hurá do CZ.Tam ta sranda mě stála cca 5500kč.(stk atd) Ale je to už dlouho,tak nevim,jestli se něco změnilo.Snad vám to pomůže a dejte vědět,jak to dopadlo.Zatim "lovu" zdar Nevím co si myslet/Nerozhodný Nevím co si myslet/Nerozhodný Nevím co si myslet/Nerozhodný
Zaznamenáno
loupeznik



Karma: 0
Příspěvků: 55


« Odpověď #3 : Únor 03, 2010, 09:31:33 pm »

Pokud by šlo skutečně o export auta z CH do ČR, tak na první EU hranici zaplatíš clo (10%) a DPH (např. 20% v Rakousku). Clu se dá vyhnout, pokud je auto vyrobené v EU a máš k němu EUR1 formulář. DPH se platí vždy, pokud se nejedná o vývoz auta (vlastněného aspoň 6 měsíců) při stěhování se zpět do ČR.
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | © Socrates.cz 2024


spolujizda | Autostop.pl | Autostop.sk | Zahnarzt München