Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Mnichov | Německo | Nizozemsko | Lucembursko | Rakousko | Španělsko | Švýcarsko | USA
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: ARD ZDF - Poplatok za radio a televiziu (uz vyse roka to neplatim)  (Přečteno 32773 krát)
fullhd



Karma: -3
Příspěvků: 16


« : Leden 11, 2019, 10:54:40 pm »

Zdravim,

pravidelne mi chodili do schranky obalky od ARD ZDF Radio alebo nieco podobne.Ignoroval som to len co som uvidel napis radio.Myslel som si to ze je to nejaka reklama alebo nieco.Chodilo to stale ja som to hadzal do kosa.Dnes mi to prislo zase spolu zo sekom na sumu 350 Eur ktoru musim zaplatit do 15.02.2019.
Zaplatim to samozrejme vo februaru do spominaneho datumu.

Uz viem co to je nemusite mi to pisat.Cital som o vela nemcoch,aj suseda na to nadavala ze nema tv ani radio a platit to musi.Zacala na mna kricat ako keby ja zato mozem.Musim povedat ze snou suhlasim.

1.Musim sa niekde registrovat?V tomto dopise je moje meno,adresa aj Beitragsnummer ktore je devetciselne.
Na internete som sa docital ze sa musim zaregistrovat.Ale v dopise uz je moje meno aj adresa.Uz o mne vedia nie?Alebo?
2.Prisiel mi sek a pod nim su moznosti ako to chcem platit a potom tam je dole kolonka pre IBAN a moje info.
Proste pridem do 15.02.2019 na postu dam im ten sek zaplatim a to ostatne nemusim vyplnovat alebo ako?
Ja by som to chcel platit mesacne do 15 mesiaca tak to zaskrtnem a dam im to na poste a oni sa uz o tom postaraju?Poradte.

Dakujem za odpovede a ano,viem som **** ze som tie obalky zahadzoval nemusite mi to pisat-uvedomujem si to no mam na to nazor ako suseda.

Krasny vecer.
Zaznamenáno
Markus P.



Karma: -52
Příspěvků: 64


« Odpověď #1 : Leden 12, 2019, 01:55:27 am »

1. Uz jen to, ze ti napsali a pridelili ti Beitragsnummer znamena, ze o tobe vi
2. Vi tobe proto, protoze si cas od casu  stahnou data z registru prihlasenych obyvatelu - od te doby ti vznika povinnost platit (v pripade, ze jsi prihlasen nekde treba od 01.01.2010 a oni si stahnou data k 01.01.2011 nesmi po tobe pozadovat prispevky za rok 2010)
3. Nemusis se nikde registrovat
4. Pridelene Beitragsnummer ti plati porad i kdyz se prestehujes... Beitragsnummer se nevztahuje na adresu, nybrz na obyvatele, ktery si ho timto pri prestehovani "prenese" i na adresu novou
5. Prispevky se vetsinou plati kvartalne, ale myslim, ze kdyz jim budes po domluve (nebeo i bez domluvy) prevadet adekvatni castku mesicne, rvat na tebe nebudou. Pokud budou mit k 15. dni kvartalu vsechno zaplaceny, meli by skucet radosti a ne nekoho za placeni sikanovat
6. Doporucil bych ten hyenam z GEZ (soucasne ARD  ZDF Deutschlandradio) nedavat (!!!!) SEPA Basiseinzugsermächtigung... je tezky se jich zbavit...
7. Jo, a to, ze se musi platit, i kdyz clovek nema radio ani televizi je pravda.... kdysi byl tusim u soudu pripad, kdy tyto poplatky vymahali i po slepym i po hluchym...  jo, a spada do toho i radio v aute, i kdyz doma zadny nemas:-)
8. V pripade, ze bydlis ve WG (je jedno kolik lidi) plati se pouze jednou jako za jednu domacnost...

Zdravi Markus
 
   
Zaznamenáno
fullhd



Karma: -3
Příspěvků: 16


« Odpověď #2 : Leden 12, 2019, 08:43:40 pm »

Budem ziadat aby mi chodili seky domov a budem to platit na poste.Ziadne strhavanie z uctu.

Je to hovadina ja viem a vlastne vsetko ked pracujes.Pride ti vyplata a jedina vec ktoru stat spravi je ta ze ta oholia o co najviac penazi.Proste kazdy nastavi paprcu a daj.Neznasam to ale to je na inu temu.

Moc ti dakujem !!!! Krasny vecer prajem.

PS: schvalne im to zaplatim tak aby im to prislo az 15.2 teda ten posledny termin.Spiny hnusne.
« Poslední změna: Leden 12, 2019, 08:45:04 pm od fullhd » Zaznamenáno
rudo



Karma: -112
Příspěvků: 1466


« Odpověď #3 : Leden 12, 2019, 10:11:20 pm »

Fullhd - mozes zalozit politicku stranu, ktora bude mat v programe, toto zrusit ...
Aj ine odvody...
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | © Socrates.cz 2024


spolujizda | Autostop.pl | Autostop.sk | Zahnarzt München