Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Mnichov | Německo | Nizozemsko | Lucembursko | Rakousko | Španělsko | Švýcarsko | USA
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Stěhování a celní řízení  (Přečteno 22722 krát)
idolezal



Karma: 0
Příspěvků: 1


« : Leden 22, 2019, 02:11:19 pm »

Zdravím všechny,

rád bych se zeptal na řešení několika situací, které neprodleně čekají. Předem se omlouvám, informací je spousta, často ale protichůdné, nebo situace neodpovídají té mojí. Budu tedy vděčný za radu nebo navedení na příslušné odkazy.
Dnes  ráno jsem si domluvil práci v CH se začátkem 1. února, musím tedy řešit v krátké době stěhování. Plán je takový že já sám se přestěhuju s pár věcmi a autem na cca 3 měsíce do menšího bytu, který mi zařizuje zaměstnavatel, na tento byt budu žádat o povolení B. Během cca 3 měsíců najdu větší byt na stálo, poté se přestěhuje zbytek rodiny a všechny naše věci.

Auto:
Četl jsem, že je nutné jej přepsat z CZ SPZ na CH SPZ do jednoho roku. Můžete toto potvrdit? Znamená to, že budu registrovaný v CH a můžu rok řídit auto s českou SPZ? (Žil jsem v NL a tam to nebylo možné ani hodinu)
Pokud by bylo nutné jej přepsat ihned, hraje nějakou roli to, že je psané na moji ženu, pokud jej chci převézt v rámci stěhování našeho majetku bez cla a DPH a to ihned, 3 měsíce před tím, než se přestěhuje moje žena?
A existují nějaké limity pro přihlášení vozidla v CH (stáří, nájezd km) pokud je přivezeno jako součást našeho majetku?

Stěhování našeho majetku bez cla a DPH: pochopil jsem, že postup je takový, že si sepíšu seznam, ten předložím na celnici k potvrzení a pak můžu rok (slyšel jsem i dva roky) ty věci podle onoho seznamu převážet? Existuje nějaký časový limit do kdy onen seznam od registrace v CH předložit?

Stěhování nového majetku: chápu že u majetku novějšího než 6 měsíců budu platit DPH 8%. Podle vaší zkušenosti, funguje princip vrácení českého DPH, pokud je člověk registrovaný v CH s povolením B, zboží proveze přes A/CH hranici, kde na A straně nechá celnici potvrdit vývoz z EU a na CH straně zboží přizná a zaplatí DPH?

Děkuji předem za rady, Ivoš



 
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | © Socrates.cz 2024


spolujizda | Autostop.pl | Autostop.sk | Zahnarzt München